Betka 495
28.02.09,22:01
Zamestnanen a.s. pracoval na montáži, za 8 mesiacov má potrvdenie o o príjmoch FO zo záv.činnosti a na 4 mesiace potvrdenie z Nemecka, kde je uvedený brutto príjem, zrazená daň a nejaká dalšia zrážka, ktorú neviem dobre identifikovať. Je to nejaká zrážka " Solidaritatszuschlag". Ako mám postupovať pri vystavení DP. Ide pri tomto príjme o vyňatie príjmov na r. 46,47 DP typu A?. T.j. Započítať do hrubého príjmu na r. 32 mínus poistné z potvrdenia slov. príjmu, atď. a potom vyňať na r. 46,47 alebo je to zápočet? A treba vôbec zohľadniť tú neidentif.zrážku alebo tá je nepodstatná? Ďakujem
ondrejvla
28.02.09,21:14
Zamestnanen a.s. pracoval na montáži, za 8 mesiacov má potrvdenie o o príjmoch FO zo záv.činnosti a na 4 mesiace potvrdenie z Nemecka, kde je uvedený brutto príjem, zrazená daň a nejaká dalšia zrážka, ktorú neviem dobre identifikovať. Je to nejaká zrážka " Solidaritatszuschlag". Ako mám postupovať pri vystavení DP. Ide pri tomto príjme o vyňatie príjmov na r. 46,47 DP typu A?. T.j. Započítať do hrubého príjmu na r. 32 mínus poistné z potvrdenia slov. príjmu, atď. a potom vyňať na r. 46,47 alebo je to zápočet? A treba vôbec zohľadniť tú neidentif.zrážku alebo tá je nepodstatná? Ďakujem

Myslím, že je to zrážka - príspevok na odbory.
mzdarka renca
28.02.09,22:07
Solidaritätszuschlag - je príspevok na solidaritu s bývalým Východným Nemeckom, nedá sa to k ničomu porovnať v rámci našej legislatívy

Myslím si, že by sa tento príspevok nemal brať do úvahy na zníženie základu dane
mzdarka renca
28.02.09,22:26
mariannka13
05.03.09,09:54
Ahojte. práve robím DP typ A pre klientku, ktorá má príjem zo SR, ČR a príjem z Nemecka. Mám príjmy z ČR a DE vyňať z príjmov? ak nie, prosím o postup. Nemám s týmto skúsenosti. Vopred ďakujem
evucha1
07.03.09,13:58
Príjmy z ČR pôjdu zápočtom. Tu som sa dočítala, že príjem z DE pôjde vyňatím príjmov.
abel
07.03.09,14:05
Ahojte. práve robím DP typ A pre klientku, ktorá má príjem zo SR, ČR a príjem z Nemecka. Mám príjmy z ČR a DE vyňať z príjmov? ak nie, prosím o postup. Nemám s týmto skúsenosti. Vopred ďakujem
Všetky príjmy prepočítaš na slovenské koruny a uvedieš v riadkoch 32,33 a 34 DP. Vyplníš riadky 35 - 45. Do riadku 46 uvedieš základ dane dosiahnutý v Nemecku (hrubý príjem mínus poistné), do riadku 49 základ dane z Česka, r. 50 zaplatená daň v Čechách. Musíš vyplniť aj riadky 51, 52 a 53 podľa predtlače.
jess
11.03.09,15:25
Prosím o preklad výrazov z výplatnej pásky :

GRUNDL IVS..............................1.338,-
BTR IVS......................................122,96
GL INAIL...................................1.338,-
INSG.SOZ.BEITR...........................129,36
STEUERGRUNDL..........................1.200,90
BRUTTOSTEUER............................276,21
TOT ABSETZB................................74,65
NETTOSTEUER..............................201,56
INSG.STEUEREINB..........................201,56
AUFRUND MONAT..............................0,33
N SELB.ARB. ..................................74,65
INSG.BEZUEGE............................1.330,59
INSG.ABZUEGE ..............................378,59
NETTOENTLOHNUNG........................952,-

resp. vás poprosím napísať, čo je hrubá mzda, odvody a daň
jess
12.03.09,07:03
posúvam....kočku ktorej robím DP mám v zahraničí, tak som z tejto výplatnej pásky paf ...

Horšie, že v iných mesiacoch má na páske v každom riadku inú sumu. Je to označené ako NISF M a NISF J, GRUNDL.IVS M a GRUNDL.IVS J atď. ..... potom aj jednotlivé zrážky a dane sú z každej tej jednotlivej čiastky iné.
zanetth
12.03.09,07:58
Prosím o preklad výrazov z výplatnej pásky :

GRUNDL IVS..............................1.338,
BTR IVS......................................122,96
GL INAIL...................................1.338,-
INSG.SOZ.BEITR...........................129,36 spolu príspevky na sociálne zabezbečenie
STEUERGRUNDL..........................1.200,90 daňový základ
BRUTTOSTEUER............................276,21 brutto daň - bez odpočítateľnej položky
TOT ABSETZB................................74,65 - odpočítateľné položky spolu
NETTOSTEUER..............................201,56 - daň netto
INSG.STEUEREINB..........................201,56 - spolu daň
AUFRUND MONAT..............................0,33
N SELB.ARB. ..................................74,65
INSG.BEZUEGE............................1.330,59 príjmy spolu
INSG.ABZUEGE ..............................378,59 zrážky spolu
NETTOENTLOHNUNG........................952,- čistá mzda

resp. vás poprosím napísať, čo je hrubá mzda, odvody a daň

odpovede hore - neviem čo sú tie prvé tri sumy musím trošku popátrať - GRUNDL znamená základ len neviem čoje tá skratka IVS :rolleyes:- skúsim to ešte niekde pozrieť
zanetth
12.03.09,08:59
.....Horšie, že v iných mesiacoch má na páske v každom riadku inú sumu. Je to označené ako NISF M a NISF J, GRUNDL.IVS M a GRUNDL.IVS J atď. ..... potom aj jednotlivé zrážky a dane sú z každej tej jednotlivej čiastky iné.

To GRUNDL IVS by mohol byť vymeriavací základ na invalidné poistenie, tie skratky v jednotlivých riadkoch J a M znamenajú J = ročný resp. ročne alebo M= mesačný resp. mesačne.
BTR IVS by potom mohla byť suma z toho základu na invalidné poistenie
GL INAIL - je zase nejaký vymeriavací základ ale fakt netuším na čo.

AUFGRUND MONAT ( na základe mesiaca alebo podľa mesiaca) a N SELBST ARB ( môže to znamenať nicht selbständiger Arbeiter asi že nie je samostatne zárobková osoba - nemá živnosť )- podľa mňa pre teba nepodstatné

Snáď som ti trochu pomohla;)
jess
12.03.09,12:35
Díky Žanet, pomohla si mi až-až, ale aj tak pasujem tie čísla, aby mi to logicky vyšlo, lebo vyčísliť príjmy z tejto výplatnej pásky je bárs zložité.
*agatha*
30.03.12,17:06
ahojte,
vedel by mi niekto poradit ako vyplnit danove priznanie?
kamarat je zamestnany v slovenskej firme, ale pracuje v nemecku. zamestnavatel mu poslal taketo potvrdenie - vid priloha.
ktore sumy ma zaujimaju? len hruba mzda a dan?
dakujem.
nika.sum
02.02.13,10:10
Ahoj, prijmy z nemecka su vynate alebo sa zapocitavaju?
Anik
02.02.13,11:10
ahoj
vyňaté
papa
nika.sum
05.02.13,17:01
dakujem velmi pekne.