Rozalaia
28.02.09,22:53
Isty cas vediem JU jednej "trochu neporiadnej" SZCO. Doklady nosi pravidelne, ale viem, ze koncom roka zrazu "najde" aj par dokladov 6 mesiacov dozadu. Doteraz s tym nebol problem, lebo moj software mi dovoli opakovane zoradit riadky penazneho dennika aj pekne precisluje pokladnicne doklady. Ked odovzdame danove priznania, cisla pekne prepisem na doklady. ALE tento rok vyrobca software urobil (v dosledku prechodu na EUR) jednu nepeknu zmenu, s ktorou moja "trochu neporiadna" SZCO neratala. Ked som vykonala prechod do 1/2009 a konverziu na EUR, rok 2008 sa uz nesprava tak pruzne a ked mi DNES priniesli VPD o vyplate miezd (!) z augusta 2008, tak mozem ich zapisat len na koniec penazneho dennika. Takze s datumom 31.12.2008 mam zauctovany VPD s textom "vyplata mzdy z 10.8.2008" .... inak to tam narvat uz neviem. Prosim ak ma niekto lepsi napad ako to riesit, rada ho prijmem. Zaklad dane vycislim spravny, len ten zakon o ucte a postupy .... je to az "taka velka" chyba? (celkovo ma penazny dennik cca 1500 riadkov, cca 400 je pokladna, cca 15 blockov bude chronologicky ustrelenych, nie su na nich vyznamne sumy).
Rozalka
01.03.09,11:59
Môj názor je takýto (ale možno sa mýlim):
Ak ti tvoj softvér doteraz umožňoval opakovane zoradiť a zmeniť poradie, práve to nebolo v zmysle zákona a postupov ...

Konečne tvoj "trochu neporiadny" podnikateľ má peňažný denník taký, aký si ho "vytvoril".
Rozalaia
02.03.09,06:35
Ano, ja viem ze doteraz to nebolo celkom ciste. Len chcem vediet ako ostatní riesia podobne pripady. Som presvedcena ze nielen ja uctujem "trochu neporiadneho" podnikateľa.