Majka
01.03.09,02:32
Firma s.r.o. poskytla dalsej firme s.r.o. dar - kamer.snimac bezodplatne podla darovacej zmluvy.V Darovacej zmluve sa sice uvadza zostatkova cena kamer.systemu ale kamer.system bol v r. 2007 plne doodpisovany,v majetku sa uz neeviduje.
Prosim Vas o nazory ako by sa mal takyto poskytnuty dar uctovat u firmy kt. dar poskytla?:confused::rolleyes:
Majka
01.03.09,08:43
prosim,nikto mi nevie poradit,tapam sa tu v mudrych radach,knihach,zakonoch...
Majka
01.03.09,11:20
skusim posunut do popredia....fakt som z toho zufala lebo si neviem s tym rady, aky kolvek nazor mi urcite pomoze,dakujeeeem ;)
erikaha
02.03.09,11:11
Firma s.r.o. poskytla dalsej firme s.r.o. dar - kamer.snimac bezodplatne podla darovacej zmluvy.V Darovacej zmluve sa sice uvadza zostatkova cena kamer.systemu ale kamer.system bol v r. 2007 plne doodpisovany,v majetku sa uz neeviduje.
Prosim Vas o nazory ako by sa mal takyto poskytnuty dar uctovat u firmy kt. dar poskytla?:confused::rolleyes:

Riadila by som sa v zmysle ustanovenia § 21 ods.2 písm. f ZDP, že zostatková cena hmotného majetku a nehmotného majetku pri jeho vyradení darovaním nie je uznaným daňovým výdavkom. Ale uvádzaš, že snímač je v účtovníctve odpísaný , to znamená, že má zostatkovú cenu v účt. 0. Nechápem iba tvoju poznámku , že v majetku sa už neeviduje. Já mám v majetku uvedený všetok ob. majetok aj keď je už odpísaný. Vyraďujem majetok na základe vyraďovacieho protokolu - až v tedy ho ďalej neevidujem.
V darovacej zmluve by som uviedla zostatkovú cenu kamer. systému skutočnú /účtovnú/ teda 0.
No na zákl. dar. zmluvy by som z účt. majetok vyradila .
Neviem či je to správne, ale je to môj názor.
Majka
03.03.09,11:57
dakujem velmi pekne,uz som to doriesila a je to ok.