stellajur
01.03.09,07:40
:)Ahojte, poradíte mi? Chcem si založiť živnosť. Som nezamestnaná od 01.05.07, a od 04/08 poberám rodičovský príspevok /som porodila/. Zaujíma ma, či sa musím zaevidovať na ÚP, alebo ma tam evidujú, a či musím čakať 3 mesiace, pretože chcem požiadať o dotáciu pri založení živnosti. A ešte prídem o rodičovský príspevok? A koľko cca bude ten príspevok, len tak či mi postačí na rozbeh....Ď.:o
Z.E.Ú.S.
01.03.09,09:29
Ahoj , treba byť vedený na ÚPSVaR minimálne 3 mesiace (mám taký pocit že po novom už 4) ale keď si nezamestnaná od roku 2007 tak by nemal byť problém, príspevok dávajú vo výške cca 114 000 SK( 3775 € ) veľa sa hovorilo v poslednom čase o zvýšení príspevku na 180 000 SK no neviem či to zvýšili, možno teraz od 1.marca lebo vo februári dávali tých 114 000 sk, lenže tu musím upozorniť že táto suma platí len pre kraje s nadpriemernou nezamestnanosťou vrámci SR (Košice,Prešov,BB,neviem či aj iné..) tam kde je nezamestnanosť podpriemenrná dávali vo februári len cca 74 000 sk.
Odporúčam sa presnejšie informovať na tvojom úrade práce :)
veronikasad
01.03.09,10:04
:)Ahojte, poradíte mi? Chcem si založiť živnosť. Som nezamestnaná od 01.05.07, a od 04/08 poberám rodičovský príspevok /som porodila/. Zaujíma ma, či sa musím zaevidovať na ÚP, alebo ma tam evidujú, a či musím čakať 3 mesiace, pretože chcem požiadať o dotáciu pri založení živnosti. A ešte prídem o rodičovský príspevok? A koľko cca bude ten príspevok, len tak či mi postačí na rozbeh....Ď.:o
si nezamestnaná - evidovaná na úrade práce aj počas poberania rod.príspevku alebo dobrovolne nezamestnaná - bez evidencie ?
stellajur
02.03.09,07:33
No, to teraz neviem, lebo sa nemusím chodiť hlásiť od pôrodu a nejakú dobu predtým /myslím, že je to tých 6 týždňov pred termínom/. Takže ako teraz, budem musieť čakať tie mesiace?.......;)
martina0203
02.03.09,08:17
Príspevky :