holdie
01.03.09,09:40
dobry den,
dostala so mucenku asi pred rokom aj mi kvitla celkom sa jej darilo len potom som musela ist na dovolenku a ostatni prislusnici rodiny sa o nu niak extra nestarali tak skoro skapala ale nastastie sa trochu spamatala.

Len vyzera dost riedko, zubozene. Teraz ale zacala vyhanat niake "fuzy" :)
a ked mi kvitla snazila som ju aj opelit ale nikdy nemala plody.

Mate niake skusenosti s mucenkou? Opelujete ju, a ako sa o nu starate?
dakuejm za rady;)
wabi
01.03.09,12:02
Mučenka je veľká popínavá rastlina. Veľmi chutí moliciam a roztočom a preto ako aj preto, že mi jej plody až tak nechutia ju nepestujem. Vyžqaduje veľa miesta svetla vlahy. Je to pekná rastlina aj keď nerodí. Sú dorody ktoré vyžadujú opeľovača - inú odrodu.
Nebojte sa ju zostrihnúť.
Inak je hrozné keď človek "MUSÍ" ísť na dovolenku a potom najde doma všetko suché!;)
arizona
01.03.09,14:01
2009
09.04.10,02:28
Marína
09.04.10,05:05
Len pre zaujímavosť. Naši domáci z minuloročnej dovolenky mali takúto obrovskú mučenku, pokrývala skoro celú strechu prístavnej budovy.
beba13
10.04.10,18:33
Len pre zaujímavosť. Naši domáci z minuloročnej dovolenky mali takúto obrovskú mučenku, pokrývala skoro celú strechu prístavnej budovy.
..túto odrodu som mala aj já kým nevyhynula, vysadila som ju pri plot a tak nádherne zakvitla každé leto len nemala nikdy plody, teraz mám mučenku obrovskú a kvitla mi len 2x a tiež bez plodov ale je aspon pekná na dekoráciu
arizona
20.04.10,16:28
arizona
20.04.10,17:09
Prosím pestovateľov mučenky o radu, ako ju správne pestovať. Hladala som nejaké info na nete, ale som trochu zmätená. :confused:
-Može sa pestovať celoročne v záhrade,alebo sa musí na zimu dať dnu?
-Potrebuje pevnú oporu, alebo stačí kovový oblúk,aký sa používa napr.na Clematis?
Matasias
20.04.11,19:32
Má niekto maracuju doma ? Mne prišla pred mesiacom poštou a momentálne sa začala pekne rozrastať. Chcel by som vedieť, či už niekomu zakvitla/zarodila (predpokladám, že moja zakvitne až za cca dva roky), prípadne nejaké vhodné rady na čo si treba dať pozor. Na internete som si veci naštudoval, ale dobrá rada sa vždy zíde. Hlavne keď viem, že je tu veľa skúsených záhradkárov :)

Edit : Dakujem za presunutie a ospravedlnujem sa za novu temu. Pri vyhladavani mi tuto temu nenaslo.
wabi
26.04.11,07:26
Mučenky sú krásne a užitočné. Už od dávna sa pestujú na oknách. Tiež chuť tropických lian našla svoje uplatnenie už aj v našich jogurtoch a podobne.
Som príjemne prekvapený s odolnosťou jednej mučenky, keď prežila dokonca aj túto zimu vonku bez ochrany a kvitne krásnymi modro-bielymi kvetmi...
Alcander
02.05.11,14:07
Zdravim, nechcela som otvárať novú tému, preto píšem sem. Nedávno som začala s pestovaním mučeniek. Mám doma zopár jednomesačných rastliniek, ktoré som vypestovala zo semienka a pred pár dňami som si dokúpila len tak z hypermarketu ešte jednu. Problém ale je v tom, že o ňu nebolo dobre postarané a v obchode ju neraz preliali. Keď som si ju doma poriadne obzrela zistila som, že nemá žiadne listy, pričom je vysoká do 30 cm. Začína schnúť aj to jediné čo mi z nej ostalo a už si s ňou neviem rady. Pôda trochu preschla a presádzať som ju nechcela, aby sa trochu akomodovala. Už skoro úplne zoschla, čo mám robiť? Premýšľala som, že ju dám do igelitového vrecka, no s niečím takým nemám skúsenosti. Resp. mám ale negatívne, keďže zakaždým mi pri mojich pokusoch rastlinky napadli plesne. Prosím poraďte.