darask
01.03.09,09:42
Zdravím Vás,

ak chcem kúpiť dig. fotoaparát pre potreby našej firmy v Poľsku, aký je postup pre odpočet DPH ? Kto mi vráti DPH zaplatenú v PL ? Alebo mi to budú faktúrovať bez DPH, keď to beriem na firmu ? Ďakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
01.03.09,08:50
Zdravím Vás,

ak chcem kúpiť dig. fotoaparát pre potreby našej firmy v Poľsku, aký je postup pre odpočet DPH ? Kto mi vráti DPH zaplatenú v PL ? Alebo mi to budú faktúrovať bez DPH, keď to beriem na firmu ? Ďakujem za odpovede.

Dodávateľovi je potrebné oznámiť, že ste registrovaným platiteľom DPH v Slovensku, a zároveň im udať IČ DPH. V tom prípade majú doklad o kúpe vystaviť bez ich DPH.
darask
01.03.09,10:04
Čiže ak správne chápem, tak v PL zaplatim iba sumu bez DPH, potom aký je postup na Slovensku ? Zaevidujem FA bez DPH v uctovníctve a zaplatim 19% na SR a oni mi ju vratia potom, alebo uz to ide rovno, ze nic neplatim na SR ?
veronikasad
01.03.09,10:05
Čiže ak správne chápem, tak v PL zaplatim iba sumu bez DPH, potom aký je postup na Slovensku ? Zaevidujem FA bez DPH v uctovníctve a zaplatim 19% na SR a oni mi ju vratia potom, alebo uz to ide rovno, ze nic neplatim na SR ?
Na Slovensku urobíš "samozdanenie"
darask
01.03.09,11:55
a to znamená ? Prepáč, ale nie som až tak zdatná v tom :)
Zoltán Kovács
01.03.09,17:08
a to znamená ? Prepáč, ale nie som až tak zdatná v tom :)

To znamená, že ti vznikne povinnosť vypočítať si daň ako na výstupe aj na vstupe.
tuta
01.03.09,19:00
Aby si to lepšie pochopila, tak na jednej strane Ti vznikne povinnosť daň odviesť a na druhej máš nárok na odpočet /tak laicky povedané/. Výsledok bude 0:0.
darask
01.03.09,19:56
Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za odpovede :) Pomohli ste mi :)