karča
25.06.05,11:50
Prosím o radu. Firma kúpilal som nový úžitkový automobil, obstáravacia cena je 727865Sk s DPH Prvá splátka vopred bola 145 773Sk DPH je 23274,70Sk.Môžem si uplatniť nárok na vrátenie tejto DPH.Môžem si uplatniť DPH pri kúpe autorádia? Ďakujem
evina
25.06.05,09:55
Prosím o radu. Firma kúpilal som nový úžitkový automobil, obstáravacia cena je 727865Sk s DPH Prvá splátka vopred bola 145 773Sk DPH je 23274,70Sk.Môžem si uplatniť nárok na vrátenie tejto DPH.Môžem si uplatniť DPH pri kúpe autorádia? ĎakujemPri úžitkovom automobile si môžeš uplatniť odpočet DPH.
DPH pri kúpe autorádia si uplatniť nemôžeš /§49 zákona o DPH/-opravujem, pri kúpe úžitkového auta sa môže odpočítať aj DPH s autorádia-viď nižšie
KEJKA
25.06.05,10:33
Pri úžitkovom automobile si môžeš uplatniť odpočet DPH.
DPH pri kúpe autorádia si uplatniť nemôžeš /§49 zákona o DPH/
myslím, že mýliš druhých...
§49 zákona o DPH stanovuje zákaz odpočítania DPH za autorádio v OSOBNOM automobile. Takže pri úžitkovom si odpočítať môže.
.... alebo mýlim ja?
Johanka
25.06.05,12:10
Nemýliš, zákaz je pre osobné.

myslím, že mýliš druhých...
§49 zákona o DPH stanovuje zákaz odpočítania DPH za autorádio v OSOBNOM automobile. Takže pri úžitkovom si odpočítať môže.
.... alebo mýlim ja?
evina
25.06.05,12:22
myslím, že mýliš druhých...
§49 zákona o DPH stanovuje zákaz odpočítania DPH za autorádio v OSOBNOM automobile. Takže pri úžitkovom si odpočítať môže.
.... alebo mýlim ja?Máš pravdu, neuvedomila som si to osobné aj pri príslušenstve. Uvádzam celú časť odseku § 49

b/ kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie,
karča
28.06.05,18:25
Máš pravdu, neuvedomila som si to osobné aj pri príslušenstve. Uvádzam celú časť odseku § 49

b/ kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie,

Ďakujem za odpoveď.
Oldi
01.07.05,08:44
Máš pravdu, neuvedomila som si to osobné aj pri príslušenstve. Uvádzam celú časť odseku § 49

b/ kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie, a toto je ta nespravodlivost...preco len u osobnych ? a potom sa cudujeme, ze vsetci kupuju kombičká a pod. :cool:
Zuziana
01.07.05,16:28
Na jednom školení lektorka - metodička DPH prezentovala názor, že úžitkové vozidlo je to, ktoré má väčšiu ložnú plochu ako plochu na sedenie - podľa nejakej vyhlášky ministerstva dopravy. Aby raz nepovedal zákonodarca aj daňovákom , že musia vybrať xxxxxxxxxxx korún na pokutách. A začnú nás za tie kombičká s nárokom na odpočet DPH dodaňovať.