eviketa
25.06.05,11:18
Neviem či to presne patrí tu : ak firma nie je platieľom DPH, ale má pridelené osvedčenie (čo dávali DU všetkým) s DIČ je povinná ho mať uvedené všade ? Napr. na fa od mobilu a pod . ?
KEJKA
25.06.05,09:25
áno, ale v tom zmysle, že každý subjekt je povinný dávať SVOJE DIČ na dokumentoch, nie je povinný zisťovať DIČ odberateľa (zákon o správe daní...)
eviketa
25.06.05,10:08
No ide mi o to, že som ziastila, že toto číslo nemám na fa od T-Mobile, a či som povinná ho tam mať, ak nie som platiteľ DPH , že stačí len IČO
Muška
25.06.05,10:54
Evička, na základe novely Zákona o správe daní a poplatkov od 1.1.2005

Neplatiteľ DPH:
Ty si povinná na dokladoch Tebou vystavených uvádzať DIČ /faktúry, PPD...a pod./. Tvoj dodávateľ nie je povinný na dokladoch nim vystavených uvádzať Tvoje DIČ.

Platiteľ DPH:
Ak je daňový subjekt platiteľom DPH, uvádza na faktúrach /prijatých aj vydaných/ IČpre DPH a nemusí DIČ, ktoré mu pridelil správca dane pri registrácii na daň z príjmov.
eviketa
25.06.05,11:16
No myslela som si, že to ostáva prakticky "po starom" kedy boli r.č. DIČ ale jeden moj klientík sa oplašil a všade ponnahlasoval DIČ a presviedčal ma že to musí, tak som zneistela.
Tak Nadi a spol. dík
Muška
25.06.05,11:20
Evička, ja som to tiež pooznamovala všetkým dodávateľom. Tí ochotnejší mi to tam píšu a tí neochotnejší nám odpísali, že ani náhodou.
eviketa
25.06.05,11:36
OK. Tak to urobím dodatočne, aby som mala krásne vyplnenú fa od T Mobiluhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif