slezka456
01.03.09,20:15
Prajem pekný večer všetkým poraďákom ;). Túto stránku som už viackrát navštívila a stále mi pomohla. A teraz ju budem možno potrebovať denne :mee:. Už tretí rok máme založenú s.r.o. so zameraním na predaj tovaru, na stavebnú činnosť a ubytovacie služby. Účtovníctvo mi robila účtovníčka. Teraz keď sa kríza dotkla aj nás som sa rozhodla že si účtovníctvo budem robiť ja. Mám skončený gympel, asi pred mesiacom som skončila kurz podvojného účtovníctva. A účtovníctvo by som chcela robiť v programe MK-soft. Čo myslíte poraďáci zvládnem to? :confused:
kukučka
01.03.09,19:29
neviem, či šetríš na správnom mieste, nebudeš to mať ľahké, ako dlho trval ten kurz? Ale na druhej strane nie si jediná, čo sa zahryzla do takého sústa bez ekonomickej školy. Prajem ti, aby k tomu zahryznutiu pribudlo aj zamilovanie. Držím ti palce! :)
wagner
01.03.09,19:33
slezka456 vitaj na porade. Určite to zvládneš za výdatnej pomoci šikovných účtovníkov na porade. Len je treba vždy otázku zaradiť do správnej témy. A tiež používaj vyhľadávač, aby si nezakladala zbytočne témy, ktoré už sú založené. Hore v riadku - akú informáciu hľadáte - napíšeš to, čo potrebuješ vedieť a dáš hľadať. Ponúkne Ti spústu príspevkov a v nich si určite nájdeš čo potrebuješ. Ak nie, tak dáš pridať tému. Nezabudni, že toto je závislácka stránka. Len aby si mala čas na to účtovníctvo.
uct2007
01.03.09,19:38
Určite to zvládneš, ja držím palce !!!!!
slezka456
01.03.09,19:55
Ďakujem pekne. Kurz bol cez akademiu vzdelavania v rozsahu 88 hodín. Dal mi veľmi veľa a prednašajúca bola účtovníčka a zaroveň aj učiteľka účtovníctva. Ešte raz vám všetkým ďakujem za podporu a za vaše rady. Dúfam že to krok po kroku zvládnem. Ešte raz vďaka.
ondrejvla
01.03.09,19:59
Ďakujem pekne. Kurz bol cez akademiu vzdelavania v rozsahu 88 hodín. Dal mi veľmi veľa a prednašajúca bola účtovníčka a zaroveň aj učiteľka účtovníctva.

Ak máš odvahu, chuť a cit pre účtovníctvo, ak sa ho naučíš mať radšej ako voľný čas, tak si vyhrala. Nezáleží na tom, či bola lektorka účtovníčka, ale záleží na tom, koľko sa toho na teba nalepilo. Podstatné je vedieť, čo vlastne chceš.
Melnick
01.03.09,20:00
Ktovie, na ktorej stránke si prečítame príspevok od Tvojej účtovníčky: " Som zúfalá, kvoli kríze som prišla o prácu" :o

Prepáč,nič v zlom iba uvažujem v širších súvislostiach.:cool:
Zoltán Kovács
01.03.09,20:23
mimotemy ...........................

Sorry, ale to čo som chcel nemôžem sem napísať.......
Kika69
01.03.09,21:08
Ak máš odvahu, chuť a cit pre účtovníctvo, ak sa ho naučíš mať radšej ako voľný čas, tak si vyhrala. Nezáleží na tom, či bola lektorka účtovníčka, ale záleží na tom, koľko sa toho na teba nalepilo. Podstatné je vedieť, čo vlastne chceš.

Priznám sa, že ja som taký kurz cez AV predvlani absolvovala, akurát ten môj pozostával zo 154 hod. a hoci sme mali super lektorku, veru by som si určite netrúfla účtovať, keby som nemala 4-ročnú prax (spred 16 rokov, len som si chcela účto prostredníctvom kurzu preopakovať a osvojiť si nové zákony) A netrúfla by som si účtovať, keby niet Porady. Nájdeš tu veľké množstvo informácií a hlavne veľa ochotných Poraďákov, ktorí ti určite pomôžu. Takže k mojim počiatočným pesimistickým vetám pridávam veľkú dávku optimizmu a veľmi držím palce, aby sa ti darilo ako v účtovaní, tak aj v podnikaní.;)
JarkaL
01.03.09,21:51
Podľa popisu činnosti firmy sa mi zdá, že účtovná agenda nebude malá a sú tam aj rozmanité činnosti a zrejme aj zamestnanci. Poradila by som Ti v dobrom, aby si si aspoň na niekoľko mesiacov našla niekoho, kto Ti účtovanie fyzicky aj skontroluje, aby sa predišlo prípadným chybám a následným pokutám. Aj môj bývalý zamestnávateľ chcel šetriť a prijal na inzerát ekonómku, čo si zapýtala najmenej. Po pol roku sa prišlo na to, že je úplná amatérka, neovláda zákony a nakoniec to dopadlo tak, že musel prijať ďalšiu a tá robila rekonštrukciu celého účtovníctva. Nebolo jej čo závidieť, opravovať po niekom toľko chýb. Ekonomika je "srdce firmy" a zlý ekonóm môže dostať firmu aj do bankrotu. Nechcem Ťa znechutiť a strašiť, ak si šikovná a máš záujem, naučíš sa a tu na Porade Ti naozaj ochotne pomôžeme s každým problémom. Držím palce.
Melnick
01.03.09,21:59
mimotemy ...........................

Sorry, ale to čo som chcel nemôžem sem napísať.......

mimotemy Zoli, len nepovedz, že ideš robiť chirurga.:---
Gabhus
02.03.09,05:50
Nič v zlom, sama som pred rokmi robila účtovníctvo, potom dlho nie. Švagrovi robím JÚ odkedy vôbec vznikli "noví" živnostníci - asi od roku 1991. Teraz robím PÚ minifirme, ktorá má zopár faktúr a zopár dokladov. Napriek tomu si o sebe nedovolím povedať že som účtovníčka a nemám to ani v profile (aspoň myslím). Absolvovali sme niekoľko kontrol z DÚ a dopadli vcelku dobre. Pokuty nedostávame. Bez praxe by som si asi na takúto firmu ako je uvedená v príspevku netrúfla, lebo si viem predstaviť, čo to obnáša. Keby som to nevedela, tak kľudne robím a potom pri kontrole si trhám vlasy. Ak môžem vysloviť svoj názor, treba sa véééééééééééľa učiť a mať pri sebe niekoho, kto sa vyzná a kto poradí pri konkrétnych prípadoch. To je môj názor, s ktorým môžeš, ale nemusíš súhlasiť. Ale držím palce, nech to ide aj bez účtovníčky.
Martin Mocko
02.03.09,05:57
Účtovníctvo je dosť "živá záležitosť" - stále sa mení a hlavne z pohľadu daňových zákonov. Neviem či by som si na to trúfol po gympli a "intenzívnom" kurze....
hanelie
02.03.09,06:07
Účtovníctvo je dosť "živá záležitosť" - stále sa mení a hlavne z pohľadu daňových zákonov. Neviem či by som si na to trúfol po gympli a "intenzívnom" kurze....
súhlasím, avšak:
zvládneš to, za výdatneho študovania zákonov a noviel zákonov a novelizácií noviel zákonov - nezostane ti ale čas na firmu, aby si sa jej mohla plne venovať - riešila by som to asi zatiaľ skrátením pracovného úväzku pre účtovníčku
Kika69
02.03.09,07:48
mimotemy Ja len konštatujem, po tom, čo som taký rýchlokurz absolvovala, nechcem povedať, že je o ničom alebo žeby bol úplne zbytočný, ale musím skonšatovať, že "život" je o niečom úplne inom.:(

A tiež sa pridávam k názorom, že radšej mať účtovníčku na pol úväzok a robiť to s ňou a učiť sa popritom alebo aspoň to dať niekomu skontrolovať.
martina0203
02.03.09,14:15
Tiež súhlasím, chodila som na kurz účtovníctva a môžem povedať, že mi dal málo. Reál bol o niečom inom a až tam som sa naučila niektoré veci, o ktorých som nič nevedela, samozrejme ani ešte veľa vecí neviem, ale dúfam, že raz pôjde všetko hravo. Držím palčeky, čo začínajú od základov.
Bionda
02.03.09,14:53
mimotemy treba len dúfať, že keď pôjdeme k lekárovi, nebude tam sedieť - kvôli kríze- úspore, nejaký náhradník :D to by sme už asi nerozchodili :D
Inak chce to odvahu , ale prajem veľa chuti a hlavne dobrých rozhodnutí :)
wagner
02.03.09,17:24
Veď ju nestrašte. Je veľa dobrých účtovničiek, čo nemajú ekonomickú školu a neabsolvovali ani kurz, ale sa to naučili. Jednoducho majú pre to cit. A nemusím ísť ani ďaleko. Moja dcéra po gympli sa nadrela účtovníctvo tak dobre, že do roka bola z nej veľmi dobrá účtovníčka. Potom vyštudovala ekonomickú fakultu a venuje sa ekonomike stále. Preto nikdy netvrdím, že účtovníčka musí mať ekonomickú školu. Je to o šikovnosti a ochote pracovať na sebe.
ALDA
03.03.09,09:34
Veď ju nestrašte. Je veľa dobrých účtovničiek, čo nemajú ekonomickú školu a neabsolvovali ani kurz, ale sa to naučili. Jednoducho majú pre to cit. A nemusím ísť ani ďaleko. Moja dcéra po gympli sa nadrela účtovníctvo tak dobre, že do roka bola z nej veľmi dobrá účtovníčka. Potom vyštudovala ekonomickú fakultu a venuje sa ekonomike stále. Preto nikdy netvrdím, že účtovníčka musí mať ekonomickú školu. Je to o šikovnosti a ochote pracovať na sebe.


Síce mám ekonomickú školu, ale tvrdím, že najlepšia škola je prax a láska k práci.
Jedna moja kolegyňa, keď sme našli po 4 hodinách chybu zahlásila: Na tejto robote ma strašne baví, keď sa nájde chyba a všetko sedí./vtedy sme hľadali aj 0,82 hal./ Zasmiali sme sa a želali si, aby nerobila chyby, že sa budeme aj tak vytešovať.:D
Veľa absolventov SEŠ a VŠE by účtovníctvo nerobili a ani nerobia. Nebaví ich sedieť v jednej kancelárii za jedným stolom a trápiť sa s číslicami.
Zoltán Kovács
03.03.09,09:37
mimotemy Zoli, len nepovedz, že ideš robiť chirurga.:---

Po skúsenostiach s nemocnicami určite nie. Nemám na to žalúdok. :D
Kazu
03.03.09,10:27
Po skúsenostiach s nemocnicami určite nie. Nemám na to žalúdok. :D

Chirurg potrebuje vedieť aspoň gombíky prišívať :D:D:D Ak vieš pekne šiť môžeš robiť plastiky. Škaredá príde a pekná odíde. Taký stav tvoj žalúdok určite znesie. A ak sa nevydarí, no čo, tak aj škaredá odíde.:D Ale určite to správne zaúčtuješ.:---
Bionda
03.03.09,15:20
Chirurg potrebuje vedieť aspoň gombíky prišívať :D:D:D Ak vieš pekne šiť môžeš robiť plastiky. Škaredá príde a pekná odíde. Taký stav tvoj žalúdok určite znesie. A ak sa nevydarí, no čo, tak aj škaredá odíde.:D Ale určite to správne zaúčtuješ.:---
:D
Na to, že všetko dokážeme, nám v škole jeden profesor hovoril, že je to naozaj pravda,- veď aj medveďa vieme naučiť jazdiť na bicykli, len ho nikdy nemôžeme pustiť do premávky :)