jholubok
01.03.09,20:56
ahoj poraďáci, mám taký problém, moja známa sa odsťahovala do ČR a teraz ochorela a vybavuje si dôchodok ale chýba jej obdobie, čo pracovala na Slovensku. Bola som na SP ale tam o nej nemajú ani zmienku. Chcem sa spýtať, či niekto nemá skúsenosť s tým čo teraz:confused: resp. kde zohnať dá informácie aby som jej pomohla. ďakujem veľmi pekne
ondrejvla
01.03.09,20:07
ahoj poraďáci, mám taký problém, moja známa sa odsťahovala do ČR a teraz ochorela a vybavuje si dôchodok ale chýba jej obdobie, čo pracovala na Slovensku. Bola som na SP ale tam o nej nemajú ani zmienku. Chcem sa spýtať, či niekto nemá skúsenosť s tým čo teraz:confused: resp. kde zohnať dá informácie aby som jej pomohla. ďakujem veľmi pekne

Tvoja známa najskôr musí vyhľadať doklady, ktoré má zo Slovenska, t.j. pracovné zmluvy, zápočtové listy, no a predovšetkým zamestnávateľov. Ak má toto všetko, predloží kópie tých dokladov na SP a vtedy jej môžu pomôcť, preto je podstatné si všetko o zamestnaniach odkladať, nikdy nevieme ako rýchlo ubehne čas pracovný, a nastane čas dôchodkový...
jholubok
02.03.09,10:45
on nemá žiadnu zmienku o tom že kde pracovala :-(