Inuska17
02.03.09,08:42
Ak mi končí rodičovská dovolenka, som zamestnaná ale zamestnávateľ nemá pre mňa miesto v pobočke kde som pracovala pred nástupom na materskú dovolenku ale ponúkol mi pracovné miesto 60 km od môjho mesta a ak to nevezmem ponúka mi odstupné. Je to v poriadku ak mi síce ponúka voľné pracovné miesto, ktoré je mimo alebo by mi mal ponúknuť priamo v pobočke a mňa nemusí zaujímať, že nemá voľné pracovné miesto?
Chobot
02.03.09,11:05
Ak mi končí rodičovská dovolenka, som zamestnaná ale zamestnávateľ nemá pre mňa miesto v pobočke kde som pracovala pred nástupom na materskú dovolenku ale ponúkol mi pracovné miesto 60 km od môjho mesta a ak to nevezmem ponúka mi odstupné. Je to v poriadku ak mi síce ponúka voľné pracovné miesto, ktoré je mimo alebo by mi mal ponúknuť priamo v pobočke a mňa nemusí zaujímať, že nemá voľné pracovné miesto?

Zam-ľ ti môže ponúknuť hocikde miesto, pokiaľ to zamestnancovi vyhovuje (niekto môže byť práve z toho mesta, kde miesto ponúka). Pokiaľ nemá v mieste, kde si doteraz pracovala, voľné miesto, tak ho nemusí vytvárať a nemá ti čo ponúknuť. Preto mu zostáva len možnosť dať ti výpoveď z dôvodu organizačných zmien.

Myslím, že postupoval seriózne a v súlade so ZP.