handler1
02.03.09,09:53
pri dopravnej nehode,ktoru som podla prislusnika zapricinil ja,mal druhy ucastnik havarie v krvi viac ako 1,7 promile alkoholu.odbocoval som z vedlajsej cesty vlavo na hlavnu,ked som uz bol zaradeny v mojom pruhu cesty,vyrutil sa na mna opity sofer rychlostou cca 110 km za hodinu a doslo k buracke.teraz vinia mna za nedanie prednosti v jazde.ako mam postupovat,citim sa nevinny za tuto buracku.on je stihany len za alkohol v krvi,pricom nebol vypocuty ani moj spolujazdec,a nerobila sa ani brzdna draha jeho vozidla.je to vsetko divne.....
Stanislav 1975
02.03.09,09:40
pri dopravnej nehode,ktoru som podla prislusnika zapricinil ja,mal druhy ucastnik havarie v krvi viac ako 1,7 promile alkoholu.odbocoval som z vedlajsej cesty vlavo na hlavnu,ked som uz bol zaradeny v mojom pruhu cesty,vyrutil sa na mna opity sofer rychlostou cca 110 km za hodinu a doslo k buracke.teraz vinia mna za nedanie prednosti v jazde.ako mam postupovat,citim sa nevinny za tuto buracku.on je stihany len za alkohol v krvi,pricom nebol vypocuty ani moj spolujazdec,a nerobila sa ani brzdna draha jeho vozidla.je to vsetko divne.....
Ahoj,fakt divné- určite sa odvolaj proti rozhodnutiu...
Mali by to všetko skontrolovať, vypočuť svedkov a pod., najma ked bol ten druhý opitý
preboha
02.03.09,10:06
ak chceš radu uveď nasdledovné:
bola nehoda uzavretá na mieste? pýtal policajt pokutu?platil si pokutu? boli zranení? fotili policajti mieto nehody?
aviator
02.03.09,11:37
Na etrende písali o prípade, navlas podobnom tvojmu, len ten opitý bol na motorke a šiel 130. Najvyšší súd našej superrepubliky rozhodol, že vinný je odbočujúci vodič.
Neviem, čo je na tom pravdy, ale viacmenej tomu verím.
Keď bude ďalšia revolúcia im to spočítame.
Držím palce.
kero64
02.03.09,14:58
Je to divné. Za čias môjho pôsobenia práce vodiča nám na školeniach tvrdili, že môže byť nehoda aká chce, ak máte raz nameraný alkohol v krvi, ste vinný. Skutočne by som bol zvedavý, ako dopadneš. Držím palce.
preboha
02.03.09,21:10
vodič s alkoholom bude postihovaný za alkohol (správne konanie, zadržanie VP, pokuta atp.) ale nie za dopravnú nehodu, pretože podľa polície je príčinou nehody nedanie prednosti vozidlu na hlavnej ceste, aj keď ho šoféroval opilec. Ak sa jedná o nehodu po 01.02.2009, platí absolútna prednosť na hlavnej ceste,takže to pre vás nevyzerá ružovo. Skúste trvať na spoluvine (nedanie prednosti versus neprimeraná rýchlosť)
aviator
03.03.09,18:59
Celkom by ma zaujímalo, či pre našu políciu a súdy existuje nejaká hranica, čo sa rýchlosti týka, kedy už je vinný ten, čo ide po hlavnej rovno. 200? 300? alebo aj majiteľ veyronu, čo ide 400 cez obec má nárok na to, aby dostal prednosť?
Hnevajú ma hlavne tí mŕtvi, je ich žiaľ oveľa viac, než v kultúrnych štátoch.
preboha
04.03.09,07:09
Na etrende písali o prípade, navlas podobnom tvojmu, len ten opitý bol na motorke a šiel 130. Najvyšší súd našej superrepubliky rozhodol, že vinný je odbočujúci vodič.
Neviem, čo je na tom pravdy, ale viacmenej tomu verím.
Keď bude ďalšia revolúcia im to spočítame.
Držím palce.
vyzerá to tak, že revolúcia by mala byť aj v nemecku, francúzsku atp. pretože aj tam je prednosť v jazde upravená rovnako, ale dovolím si pripomenúť, že handler1 potrebuje v prvom rade poradiť
charonme
04.03.09,07:50
Ak je znama jeho rychlost v momente zrazky tak by sa malo dat vypocitat ako daleko bol (a ci ho vobec bolo vidno) v momente, ked si sa rozhodoval, ci odbocit alebo dat prednost. Snad nemyslia vazne ze prednost treba davat aj ked je najblizsie vozidlo pol kilometra daleko
preboha
04.03.09,16:18
takže rada pre handler1 nepriznávať si vinu, vinu ti musia preukázať policajti. ak to neustojíš, bude to stáť vodičák, pokutu v správnom konaní, a oprava vlastného auta za vlastné, myslím si, že spoluvinu by si vedel uhrať, a potom môžeš pýtať polovicu škody na svojom aute od poisťovne toho opilca
02Michaela
04.03.09,16:29
takže rada pre handler1 nepriznávať si vinu, vinu ti musia preukázať policajti. ak to neustojíš, bude to stáť vodičák, pokutu v správnom konaní, a oprava vlastného auta za vlastné, myslím si, že spoluvinu by si vedel uhrať, a potom môžeš pýtať polovicu škody na svojom aute od poisťovne toho opilca

Nemusia! A mám to z vlastnej skúsenosti. Policajti sa rozhodli, že som vinná, (bez svedkov a dôkazov) a takto to ostalo. Je tomu 2 roky a ja už rok a pól čakám na súd, kedy sa sudcovi konečne bude chcieť rozhodnúť o tom, či konali policajti v súlade so zákonom. A poviem Vám, ak sa raz tak rozhodli, môže byť Boh na Bohovi, odvolacie konania, krajské odvolacie konania a ... veľké nič. Všetky druhostupňové orgány moje odvolanie zamietli, bez posúdenia stavu veci, (dokonca som poukázala dôkazy na to, že spis je sfalšovaný) a potvrdili rozhodnutie prvostupňového orgánu. Čiže, držím palce v dlhom a neúspešnom boji. Pretože spravodlivosť dnes nestojí o pravdu!!!
aviator
04.03.09,19:33
vyzerá to tak, že revolúcia by mala byť aj v nemecku, francúzsku atp. pretože aj tam je prednosť v jazde upravená rovnako, ale dovolím si pripomenúť, že handler1 potrebuje v prvom rade poradiť
S tým poradením je to pravda, ale revolúciu tam netreba, lebo je tam menšia úmrtnosť pri nehodách než tu v oriente.
Na cestách sa zhruba dodržujú zákony, polícia robí svoju prácu a je tam globálne menej korupcie. Ako bonus ešte kvalitnejšie autá a cesty.
charonme
05.03.09,07:01
...moje odvolanie zamietli, bez posúdenia stavu veci... potom ako vycerpate vsetky opravne prostriedky, podate staznost na europsky sud (http://www.radaeuropy.sk/?1591)?
02Michaela
06.03.09,12:28
potom ako vycerpate vsetky opravne prostriedky, podate staznost na europsky sud (http://www.radaeuropy.sk/?1591)?

No zatiaľ som len podala žalobu na súd. Je tomu rok a zatiaľ ešte stále nemám termín pojednávania. Tak neviem, či súd nechce, alebo nevie rozhodnúť, tak to úmyselne preťahujú:rolleyes: