tinkas
02.03.09,10:57
Ahojte môžem ešte jednu otázočku....ked je na faktúre napísane fakturujem Vám za reklamené spoty uverejnené v mesiaci marec a apríl...nemal by byť tým pádom datum vzniku daňovej povinnosti marec? Ja mam totiž na FA uvedený 25.02.2009, taký istý je aj dátum vystavenia...dakujem
erikaha
02.03.09,10:25
Je možné že ste faktúru uhradili 25. 02. 2009 a preto je tento dátum na faktúre uvedený ako deň zdaniteľného plnenia.
Pozri si § 71 ods. 2 d
tinkas
02.03.09,10:39
práveže faktúra nebola isto ešte uhradená...takže mam zavolať do tej firmy nech nam pošlu FA s opravenou daň. povinnosťou?
erikaha
02.03.09,10:54
No aspoň by som sa pokúsila s nimi kontaktovať a nech vysvetlia prečo je na fa uvedený dátum zd. pl. 25.02.09
bv_alexandra
02.03.09,11:15
Ahojte môžem ešte jednu otázočku....ked je na faktúre napísane fakturujem Vám za reklamené spoty uverejnené v mesiaci marec a apríl...nemal by byť tým pádom datum vzniku daňovej povinnosti marec? Ja mam totiž na FA uvedený 25.02.2009, taký istý je aj dátum vystavenia...dakujem
No podľa mňa by mal byť dátum dodania až apríl
(3) Ak sa dodanie tovaru alebo služby uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane počas trvania zmluvy, považuje sa tovar alebo služba za dodaný najneskôr posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar alebo službu vzťahuje, a ak je dohodnutá platba za obdobie dlhšie ako 12 kalendárnych mesiacov, považuje sa tovar alebo služba za dodaný najneskôr posledným dňom 12. mesiaca.Ak platiteľ požaduje za každé obdobie opakovane poskytovaného nájmu nehnuteľnosti popri nájomnom osobitne úhradu za presne dodané množstvo elektriny, plynu, vody a tepla, vzniká daňová povinnosť pri týchto tovaroch dňom vyhotovenia faktúry, ktorou platiteľ požaduje platbu za tieto tovary. Pri opakovane poskytovaných elektronických komunikačných sieťach a elektronických komunikačných službách a spolu s nimi dodávaných elektronických službách osobami, ktoré majú na poskytovanie uvedených sietí a služieb povolenie podľa osobitného predpisu, 6a) sa za deň dodania služby považuje najneskôr deň vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po období, na ktoré sa opakovane dodávaná služba vzťahuje, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po tomto období. Za čiastkové dodanie tovaru alebo služby sa považuje také dodanie tovaru alebo služby, ktoré predstavuje časť celkového plnenia, na ktoré je uzavretá zmluva. Za opakované dodanie tovaru alebo služby sa považuje dodanie rovnakého druhu tovaru alebo služby v opakovaných dohodnutých lehotách.
azla
02.03.09,11:24
Ahojte môžem ešte jednu otázočku....ked je na faktúre napísane fakturujem Vám za reklamené spoty uverejnené v mesiaci marec a apríl...nemal by byť tým pádom datum vzniku daňovej povinnosti marec? Ja mam totiž na FA uvedený 25.02.2009, taký istý je aj dátum vystavenia...dakujem


No podľa mňa by mal byť dátum dodania až apríl


Podľa môjho názoru dátum daňovej povinnosti môže byť od 1.3.2009 - 30.4.2009.

Ak sa dodanie tovaru alebo služby uskutočňuje čiastkovo alebo opakovane počas trvania zmluvy, považuje sa tovar alebo služba za dodaný najneskôr posledným dňom obdobia, na ktoré sa platba za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar alebo službu vzťahuje