riuska
26.06.05,16:04
Ahojte,

potrebujem si potvrdiť či som postupovala správne.
Vystavila som faktúru :
1/ odberateľ: slovenská firma (sprostredk.práce),
2/ dodávateľ je platca DPH,
3/ fakrúra je za tesárske a pokrývačské práce v Rakúsku,

vystavila som ju bez DPH s odvolaním na § 15, odst.2 zákona 222/2004.
Je to OK?
Anairda
28.06.05,10:31
Ano, predmetom dane je poskytnutie služby v tuzemsku, a v tvojom prípade je miestom dodania IČŠ.
Zuziana
28.06.05,15:58
Potrebujem tiež utvrdiť.
1,Dodávateľ podnikateľ SR reristrovaný pre daň v SR
Odberateľ: podnikateľ registrovaný pre daň v ČR
Služba: montáž automatickej brány v ČR
Fakturácia bez DPH s odvolaním na § 15 ods. 2 zák. o dph

2,Odberateľ občan ČR bez registrácie, Ako to bude s fakturáciou v tomto prípade?
Anairda
28.06.05,18:45
1, správne
2, nikde som nenašla, že musí byť registrovaný pre daň, takže asi tiež bez DPH.
ricij
28.06.05,19:16
Potrebujem tiež utvrdiť.
1,Dodávateľ podnikateľ SR reristrovaný pre daň v SR
Odberateľ: podnikateľ registrovaný pre daň v ČR
Služba: montáž automatickej brány v ČR
Fakturácia bez DPH s odvolaním na § 15 ods. 2 zák. o dph

2,Odberateľ občan ČR bez registrácie, Ako to bude s fakturáciou v tomto prípade?V oboch prípadoch bez DPH, do slovenského DP to dokonca nemá nikde ísť, aj keď v tomto majú naše daňové úrady zmätok.
Zuziana
29.06.05,07:11
vďaka, potrebovala som sa uistiť.
kozmar
29.06.05,07:58
Nemôžem súhlasiť, lebo v prípade, že odberateľ v ČR je neplátca DPH, tak slovenská
spoločnosť sa musí zaregistrovať ako platiteľ v ČR a odviesť daň českú do českého
rozpočtu. Preto je veľký rozdiel, či fakturujem platiteľovi v rámci EU alebo neplatiteľovi.
Zaregistrovať sa môže aj prostredníctvom zástupcu, ktorý za SR urobí daňové
priznanie a odvedie daň v Česku.
ricij
29.06.05,08:03
Mno, tu sa tiež dá presunúť daňová povinnosť na príjemcu, teda ten bez registrácie má ísť na svoj DÚ a zaplatiť tam daň.
Lara11
29.06.05,11:33
Správne, slovenský dodávateľ by sa registroval až pri splnení obratu s odberateľmi v ČR, podľa ich zákona.