sjuzan
02.03.09,08:38
Ešte malá otázočka ak môžem,

ako sa brániť proti nevyžiadanej pošte?
K nám do firmy nám neustále chodia ponuky na kadejaké akcie, nikto to nežiadal, upozorňovala som, že si neželáme dostávať ponuky z ich hotela, ale aj napriek tomu ich posielajú.
Otravuje ma to, pretože sa stalo, že v priebehu 1 hodiny od nich prišla tá istá ponuka 35x. Zrejme mali vírus, ktorý to rozposielal sám.
Ako im mám vysvetliť, že si neželáme dostávať ich ponuky?
Už neviem čo mám robiť.
Composite
02.03.09,07:49
skus si prečítať toto:
http://www.informatizacia.sk/spam/3000s

a skus im napísať doporučený list, že ich dáš na súd (ak máš možnosti a chceš do toho ísť) a napíš tam podľa ktorých zákonov.

Ešte sa mi nestalo, aby CZ, SR vlastník mailu, ktorý rozposiela reklamy odmietol zastaviť posielanie.

Ak to je od toho isté a mail je stále ten istý, tak si pozri v nastavenia na mail serveru FILTRE a tam daj blokovať uživateľa, alebo mail, alebo ho automaticky mazať.
sjuzan
02.03.09,08:01
Ja som ich žiadala niekoľkokrát, písala maily, telefonicky, ale márne. vždy príde iná ponuka, iná akcia.
keby to prišlo raz za čas,keby sme také služby využívali, nepoviem, ale ked mi to má chodiť 3x za týždeň, otravuje ma to, pretože je to zbytočné.

Veľmi pekne ďakujem za info.
Richard
02.03.09,08:25
sjuzan mala by si založiť samostatnú tému na ochranu proti spamu a nie ukradnúť tému sulko7, ktorá rieši úplne inú otázku.
Composite
02.03.09,09:22
sjuzan mala by si založiť samostatnú tému na ochranu proti spamu a nie ukradnúť tému sulko7, ktorá rieši úplne inú otázku.


čo tak to trochu zamoderovať a rozdeliť tému ;)?
Lebo teraz to už nezmaže, nepresunie, čiže už to musí spraviť moderátor
Chobot
02.03.09,09:38
čo tak to trochu zamoderovať a rozdeliť tému ;)?
Lebo teraz to už nezmaže, nepresunie, čiže už to musí spraviť moderátor

mimotemy
Stalo sa...
Charon
03.03.09,10:43
Môj názor je, že proti spamu sa nebojuje správnym spôsobom. Filtre, blokovania IP adresy, domény nikam nevedú, lebo SPAMer využíva botnety, zombie počítače a nie svoj PC. Teda odstavenie nejakej adresy znamená iba to, že sa odstaví, vyblokuje nejaký chudák (chudák = nie urážka), ktorému je zdiskreditovaný počítač a SPAMer posiela emaily ďalej.

Toľko k všeobecnému SPAMU, čo v Tvojom prípade nieje tento prípad. Tu SPAMER je vlastne sám zadávateľ SPAMu.

Rozosielanie SMAPu je porušením telekomunikačného zákona. SPAMera v Tvojom prípade HOTEL, a jeho providera treba nahlásiť sťažnosťou na telekomunikačný úrad, podľa možnosti aj s dôkazom. Aspoň nejakým.

Druhý typ je, zaregistrovať sa na adresu www.spamcop.net
Táto organizácia pripravuja a vydáva spamfiltre pre veľké servery. A ak sa nejaký server naň dostane, tak kompletne celý je vyblokovaný. To znamená asi to, že všetky firmy, všetky organizácie, ktoré majú na danom servery svoje kontá, budú blokované, čo je pre admina veľký problém.
Postup (veľmi jednoduchý):
Do príslušného okna sa vkopíruje komplet email aj s hlavičkou. Následne sa odošle na analýzu, kde sa určí SKUTOČNÝ odosielateľ, väčšinou zneužitý počítač, ale v Tvojom prípade SPAMer. Následne, dole pod analýzou je okienko s odkazom pre admina, kde mu mecháš komentár a potom sa to všetko odošle. Ak admin nieje hlupák, tak zasiahne, lebo mu hrozí odstavenie severa blokovaním.
Ak na daný server príde viac hlásení, server sa blokuje automaticky.
Potom skončila sranda. Žiadne emaily už zo serveru neodídu, lebo budú filtrované. Aj tie dobré.

Metódy účinného boja proti SPAMu boli a boli až tak úspešné, že sa odohrala, asi pred dvoma rokmi, malá kibernetická vojna medzi SPAMERMI a AntiSPAMovou spoločnosťou. Keďže SPAMRI sú v podstate kriminálnici a ako takí majú väčšie finančné zdroje, AntiSPAMová firma tento útok neprežila. A ztiahla sa z netu. Doposiaľ som účinnejší systém obrany nevidel. Keby ešte fungoval, alebo by mal podporu vo vládnych kruhoch, tak HOTEL by viac spam neposlal. Na to by som sa stavil.
Charon
04.03.09,08:32
Najjednoduchší spôsob však je, nastaviť si filter na danú adresu. Buď priamo na serveri, alebo v klientovi. Problém s niekym, kto porušujem minimálne morálne zásady, sa vyrieši tak, že čo oko nevidí ...
inajana
05.03.09,15:02
??? Dupľuje sa mi došlá pošta v dvoch rôznych @-adresách ???

- to bola len nejaká dočasná chyba firefoxu pri 2 otvorených kartách ...
inajana
24.03.09,13:03
Keď mám v mozille otvorené 2 schránky naraz (v dvoch KARTÁCH), po krátkom čase začne byť ich obsah rovnaký - kopírujú sa.
Rozdielne sú len prihlasovacie MENÁ.
Aby to skončilo, musím sa odhlásiť. Fungujú len vtedy, keď jednu otvorím v Mozille a druhú v Google-CH.
Je to normálne?
charonme
27.03.09,09:06
spam sa da riesit len radikalne. Jeden pristup je mat adresu, ktoru je tazke uhadnut a nikde ju nezverejnit (respektive ju dat len tym ludom, ktorym naozaj doverujeme ze ju nedaju dalej) a iny pristup (pouzivam ja) je whitelist. Na konkretnu adresu prijimam emaily len od tych ludi, ktorych mam v zozname. Ostatnym by mal prist oznam o tom, ze ich email nebol prijaty. V pripade firemnych adries su vsak tieto pristupy nepouzitelne, ale ak by to bolo velmi kriticke, tak by som isiel cez whitelist a pre ostatnych by sluzil formular s captchami na firemnom webe.
misomiso
27.03.09,09:15
Ozaj, aby som vedel porovnat, kolko SPAMov dostavate priemerne asi denne?
Stefan2005
27.03.09,09:39
Ozaj, aby som vedel porovnat, kolko SPAMov dostavate priemerne asi denne?

v priemere 4-5; ale sú dni (resp. obdobia), kedy je ich viacej.
bobino38
27.03.09,09:55
ja tak 2-3...:-)
Chobot
27.03.09,10:01
Ozaj, aby som vedel porovnat, kolko SPAMov dostavate priemerne asi denne?

Ako na ktorý e-mail...

V práci denne asi 2-4 (rôzne pozvánky na konferencie, ponuky na kúpu odborných publikácií); na súkromný e-mail denne aj 5-10 - obsah je skutočne rôzny (od Viagry, cez nákup akcií, rôzne ponuky na priateľstvo, výhry ...).
Composite
27.03.09,11:30
Ozaj, aby som vedel porovnat, kolko SPAMov dostavate priemerne asi denne?

na komerčný mail, tak 10 mailov, na súkromný, tak 2 maily a na pracovný, tak 3 spam maily

ešte mám spam mail, tam tak 1000-3500 mailov/deň ;) ten dávam, kde sa treba niekde registrovať, či naforum,... a raz som sa niekde regol a do týždňa som mal denne cez 1000 spamov ;)
kergulaan
27.03.09,12:38
mne nikto nepise :-( , alebo mam take dobre programy. za mesiac tak 3 spam spravy na 5 emailovych adries.
tak ja naozaj nerozumien tejto problematike. ;>D
Stefan2005
28.03.09,18:04
mne nikto nepise :-( , alebo mam take dobre programy. za mesiac tak 3 spam spravy na 5 emailovych adries.
tak ja naozaj nerozumien tejto problematike. ;>D

.... uveď svoj e-mail, prepošlem ti moje spamy :D...
kergulaan
29.03.09,14:04
.... uveď svoj e-mail, prepošlem ti moje spamy :D...

no ved to je to, ze svoje emaily nedavam vsade ako na beziacom pase (teda ani tebe :>D ) a potom sa cudujem ze co mi to chodi a odkial. Na kratkodobe registracie (pokusne) vyuzivam 10 min email schranku.