ryba
02.03.09,13:14
Dobrý deň,
prosím o radu. Od 1.3.2004 mám uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú /zastupovanie MD/. Pracovníčka, ktorú som zastupovala, nastúpila do práce 2.10.2007.
Počas pracovného pomeru som otehotnela a nastúpila na MD od 22.7.2006.
Poraďte mi prosím, môj pracovný pomer sa skončil, alebo pokračuje?
V septembri 2009 idem na ďalšiu MD a neviem, komu mám poslať žiadosť o materské a z akého vym.základu sa mi bude počítať materská.
Chobot
02.03.09,12:22
Dobrý deň,
prosím o radu. Od 1.3.2004 mám uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú /zastupovanie MD/. Pracovníčka, ktorú som zastupovala, nastúpila do práce 2.10.2007.
Počas pracovného pomeru som otehotnela a nastúpila na MD od 22.7.2006.
Poraďte mi prosím, môj pracovný pomer sa skončil, alebo pokračuje?

Tvoj PP skončil 2.10.2007. Trochu ma udivuje, že o tom vôbec nevieš. Zamestnávateľ ti neposlal výstupné papiere? Ale je možné, že PP neukončil a stále ťa eviduje ako zamestnanca. Skús si to preveriť u zamestnávateľa, ako ťa eviduje.


V septembri 2009 idem na ďalšiu MD a neviem, komu mám poslať žiadosť o materské a z akého vym.základu sa mi bude počítať materská.

Záleží od toho, čo zistíš. Papiere aj tak budeš musieť zaniesť na Soc. poisťovňu (už len kvôli dôchodkovému poisteniu).
veronikasad
02.03.09,12:33
Ak jej pracovný pomer skončil, nárok na materské jej nevznikne. Bude mať nárok na rodičovský príspevok až ododňa pôrodu a vtedy treba doklady odniesť na UPSVaR.
Nena1705
12.05.09,11:58
Dobrý deň, mám podobný problém. Pracovníčka prijatá na zastupovanie počas MD a RD otehotnela a v júli 2009 nastupuje na MD. Môžeme jej ukončiť PP dňom nástupu na MD, keďže namiesto nej budeme musieť prijať niekoho na zastupovanie. Prvá zamest. nastúpila na MD v okt. 2008.
Tweety
12.05.09,12:00
[quote=Nena1705;1040744]Dobrý deň, mám podobný problém. Pracovníčka prijatá na zastupovanie počas MD a RD otehotnela a v júli 2009 nastupuje na MD. Môžeme jej ukončiť PP dňom nástupu na MD, keďže namiesto nej budeme musieť prijať niekoho na zastupovanie. Prvá zamest. nastúpila na MD v okt. 2008.
Ak sa pôvodná zamestn. ešte nevrátila z RD, nemáte dôvod na skončenie PP so zamestn. prijatou na zastupovanie- teda na dobu určitú, tá by skončila až nástup zamestn. do práce. To, že otehotnela, ešte nie je dôvod na skončenie PP./quote]

Odpovede v texte.
ivka70
12.05.09,12:03
Nemozete.
Mozete jej ukoncit pracvny pomer jedine vtedy, ak pracovnicka, ktoru zastupuje, nastupi do prace /co len na jeden den/.


Inak jej pracovny pomer trva.
Nena1705
12.05.09,12:29
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Takže teraz príjmem prac. na zastupovanie tej druhej na MD a keď sa prvá vráti, ukončím PP obidvom? Správne som to pochopila?
Tweety
12.05.09,12:31
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Takže teraz príjmem prac. na zastupovanie tej druhej na MD ´áno a keď sa prvá vráti, ukončím PP obidvom Áno, tak [.

Odpovede v texte. Samozrejme za predpokladu, že obidve budú mať PP na dobu určitú.