fialka m
02.03.09,13:40
ahojte, zamestnanec cely rok pracoval u nas, neuplatnoval si odpocitatelnu, nemal ineho zamestnavatela, mozem mu vykonat rocne zuctovanie dane?

dakujem
nikula
02.03.09,12:46
Ak Vás o to požiadal (žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania), priloží k tomu nejaké životné poistky a pod.. Uplatnite mu plnú odpočítateľnú položku na daňovníka.
fialka m
16.03.09,14:23
co s takym zamestnancom, ktory dal ziadost o vykonanie RZ dane a ja som mu rocne zuctovanie vykonala, a teraz mi priniesol potvrdenia (o ktorych som samozrejme nevedela)??
mzdarka renca
16.03.09,14:30
co s takym zamestnancom, ktory dal ziadost o vykonanie RZ dane a ja som mu rocne zuctovanie vykonala, a teraz mi priniesol potvrdenia (o ktorych som samozrejme nevedela)??

to je radosť. Sú dve možnosti. Buď mu prerobíš RZD, alebo mu dáš už to urobené a on si podá DP.
Tweety
16.03.09,14:33
co s takym zamestnancom, ktory dal ziadost o vykonanie RZ dane a ja som mu rocne zuctovanie vykonala, a teraz mi priniesol potvrdenia (o ktorych som samozrejme nevedela)??
Zamestnanec musí do dátumu na požiadanie o vykonanie RZD predložiť ku žiadosti aj potrebné prílohy.
fialka m
16.03.09,14:36
to je radosť. Sú dve možnosti. Buď mu prerobíš RZD, alebo mu dáš už to urobené a on si podá DP.

lenze uz nemozem prerobit mzdy, cize jedine buduci mesiac...
mzdarka renca
17.03.09,05:00
lenze uz nemozem prerobit mzdy, cize jedine buduci mesiac...

áno, dorovnáš to pri výpočte miezd za 3/2009.
johny18
17.03.09,08:07
Moze mi prosim poradit? Robim rocne zuctovanie dane zamestnancom..

1) mame zamestnanca zamestnaneho na pracovnu zmluvu, v roku 2008 poberal invalidny dochodok a taktiez v roku 2008 uz dosiahol dochodkovy vek, cize 62 rokov. V tomto roku 2009 mu priznali spätne starobny dochodok od augusta 2008. Ma vobec narok na nezdanitelnu cast zakladu dane?

V novom poradcovi podnikatela som nasiel, ze ak dosiahne dochodca, ktory pobera invalidny dochodok, dochodkovy vek, invalidny dochodok sa preklasifikuje na starobny s tym, ze od 1.1.2008 to uz neplati, a takyto poberatel invalidneho dochodku ma narok na nezdanitelnu cast ZD. Lenze co ak mu bol priznany spätne od augusta 2008? K 1.1.2008 teda nepoberal starobny dochodok, iba invalidny..
Myslim, ze za rok 2008 ma narok na nezdanitelnu cast ZD, co poviete?

2) zamestnanec ma manzelku, na ktoru si chce uplatnit nezdanitelnu cast. Ta mala prijem invalidny dochodok za cely rok vo vyske 46777 Sk, teda si uplatni rozdiel 51719 Sk? A ma nanho aj nejaky vplyv, ze sam pobera invalidny dochodok a ma mieru poklesu schopnosti 41%?
mzdarka renca
17.03.09,08:12
Moze mi prosim poradit? Robim rocne zuctovanie dane zamestnancom..

1) mame zamestnanca zamestnaneho na pracovnu zmluvu, v roku 2008 poberal invalidny dochodok a taktiez v roku 2008 uz dosiahol dochodkovy vek, cize 62 rokov. V tomto roku 2009 mu priznali spätne starobny dochodok od augusta 2008. Ma vobec narok na nezdanitelnu cast zakladu dane? má nárok na celú NČZD, nakoľko starobným dôchodcom sa stal po 1.1.08

V novom poradcovi podnikatela som nasiel, ze ak dosiahne dochodca, ktory pobera invalidny dochodok, dochodkovy vek, invalidny dochodok sa preklasifikuje na starobny s tym, ze od 1.1.2008 to uz neplati, a takyto poberatel invalidneho dochodku ma narok na nezdanitelnu cast ZD. Lenze co ak mu bol priznany spätne od augusta 2008? K 1.1.2008 teda nepoberal starobny dochodok, iba invalidny..
Myslim, ze za rok 2008 ma narok na nezdanitelnu cast ZD, co poviete? máš pravdu

2) zamestnanec ma manzelku, na ktoru si chce uplatnit nezdanitelnu cast. Ta mala prijem invalidny dochodok za cely rok vo vyske 46777 Sk, teda si uplatni rozdiel 51719 Sk áno ? A ma nanho aj nejaky vplyv, ze sam pobera invalidny dochodok a ma mieru poklesu schopnosti 41%? nie

odpoveď v texte
johny18
02.04.09,07:39
Ak zamestnancovi vysiel nedoplatok dane vo vyske 6 Sk / 0,19 €, mam mu to zrazit? Alebo sa taka mala suma nezraza?
mzdarka renca
02.04.09,07:40
Ak zamestnancovi vysiel nedoplatok dane vo vyske 6 Sk / 0,19 €, mam mu to zrazit? Alebo sa taka mala suma nezraza?

Ak chce darovať zo zaplatenej dane 2%, tak áno, ak nechce darovať 2%, tak nie
JM1968
06.04.09,06:00
Dobré ránko všetkým. Urobila som roč.zúčtovanie zamestnankyni, ktorá už síce dosiahla dôchodkový vek (ešte v r.2007), ale dôchodok nepoberá, ešte si žiadosť stále nepodala. Prosím, má nárok na nezd.časť?Obmedzenia som našla len pre "riadnych"dôchodcov,dúfam, že som niečo neprehliadla.Ďakujem.
Tweety
06.04.09,06:03
Dobré ránko všetkým. Urobila som roč.zúčtovanie zamestnankyni, ktorá už síce dosiahla dôchodkový vek (ešte v r.2007), ale dôchodok nepoberá, ešte si žiadosť stále nepodala. Prosím, má nárok na nezd.časť?Obmedzenia som našla len pre "riadnych"dôchodcov,dúfam, že som niečo neprehliadla.Ďakujem.
Áno, má.
mzdarka renca
06.04.09,06:04
Dobré ránko všetkým. Urobila som roč.zúčtovanie zamestnankyni, ktorá už síce dosiahla dôchodkový vek (ešte v r.2007), ale dôchodok nepoberá, ešte si žiadosť stále nepodala. Prosím, má nárok na nezd.časť?Obmedzenia som našla len pre "riadnych"dôchodcov,dúfam, že som niečo neprehliadla.Ďakujem.

má nárok na celú NČZD, nakoľko ešte nie je starobná dôchodkyňa, aj keď nárok na to má. Podstatné je, či je poberateľkou starobného dôchodku, alebo nie.
JM1968
06.04.09,06:09
má nárok na celú NČZD, nakoľko ešte nie je starobná dôchodkyňa, aj keď nárok na to má. Podstatné je, či je poberateľkou starobného dôchodku, alebo nie.
Ďakujem pekne:)Pekný deň.