zaja
02.03.09,13:43
Sme materská škola a založili sme občianske združenie
registrácia na min.vnútra bola 23.12.2008
IČO bolo pridelené 6.2.2009

Predpokladané príjmy budú z 2% dane a členské príspevky od rodičov.
V roku 2008 neboli žiadne príjmy ani založený účet v banke.

TREBA podať daňové priznaie už aj za rok 2008
ďakujem za odpovede:-)
ego.mc
03.03.09,06:44
Nie, nemusíte.
A ak v roku 2009 nebudete mať iné príjmy okrem 2% a členských príspevkov (predpokladám, že ich máte uvedené v stanovách), nebudete povinní ho podávať ani za rok 2009.
zaja
04.03.09,04:59
áno členský príspevok v stanová ch máme.
skúšame získať pre deti nejaké to euro naviac.
Ďakujem veľmi pekne
Valika
04.03.09,05:09
Dobrý den, poradíte prosím?
6 ročné dieťa vyhralo televízor v hodnote 7000,- sk, iné príjmy nemá, je potrebné podať DP za rok 2008. Dakujem.
miriza
04.03.09,08:48
Dobrý deň, mám podobnú otázku, máme občianske združenie založené v roku 2008 nemalo žiadne príjmy, a výdavky iba súvisiace so založením združenie, volala som dnes na daňový úrad, kde mi povedali, že máme podať daňové na PO aj keď bolo nulové, tak teraz neviem.
KvetkaK
04.03.09,09:01
Dobrý deň, mám podobnú otázku, máme občianske združenie založené v roku 2008 nemalo žiadne príjmy, a výdavky iba súvisiace so založením združenie, volala som dnes na daňový úrad, kde mi povedali, že máme podať daňové na PO aj keď bolo nulové, tak teraz neviem.
V zákone o dani z príjmov sa píše:
§ 41
Daňové priznanie a zdaňovacie obdobie
Na začiatok (http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-01-2009-a.html#hore)

(1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane.