Lumpy25
02.03.09,14:03
Ahojte, ja mam taky dotaz.
dostal som výpoved podla &63....zmena org.struktury a mam narok na 2 mesiace odstupne.(pracoval som 4,5 roka).
V maji som podpisal dodatok k pracovnej zmluve, ze plat bude 1000 EUR/mes.
Lenze ja som dostaval vyplatu po starom cca 760/mes. s prislubom doplatku.
Posledne tri mesiace mi ale vyplatu nevyplatili (ani po starom, ani po novom)s odovodnenim ,ze nie su peniaze...
Ale dnes som sa dozvedel ze posledne tri mesiace za mna boli odvadzane odvody len z min. mzdy.
Otazka....Aka bude vyska odstupneho ak posledny kvartal za mna zamestnavatel odvadzal odvody len z minima???
Moze spravit zamestnavatel nieco take bez upovedomenia?
Ako sa to da riesit?
Chobot
02.03.09,13:26
Ahojte, ja mam taky dotaz.
dostal som výpoved podla &63....zmena org.struktury a mam narok na 2 mesiace odstupne.(pracoval som 4,5 roka).
V maji som podpisal dodatok k pracovnej zmluve, ze plat bude 1000 EUR/mes.
Lenze ja som dostaval vyplatu po starom cca 760/mes. s prislubom doplatku.
Posledne tri mesiace mi ale vyplatu nevyplatili (ani po starom, ani po novom)s odovodnenim ,ze nie su peniaze...
Ale dnes som sa dozvedel ze posledne tri mesiace za mna boli odvadzane odvody len z min. mzdy.
Otazka....Aka bude vyska odstupneho ak posledny kvartal za mna zamestnavatel odvadzal odvody len z minima???
Moze spravit zamestnavatel nieco take bez upovedomenia?
Ako sa to da riesit?

Ty máš nárok na mzdu v zmysle pracovnej zmluvy, preto zamestnávateľ postupoval protiprávne. Aj odstupné by sa malo vypočítať zo mzdy. Takže musíš si nárokovať na mzdu podľa prac. zmluvy a potom budeš mať nárok aj na vyššie odstupné.