hafnium
02.03.09,14:06
V r.2008 som mala preplatok v RZZP a bol mi uhradeny na ucet zdr. poistovnou. Robila som si dan.priznanie a zaradila som to medzi prijmy. Avsak v piatok mi prislo tlacivo zo zdr,positovne POTVRDENIE o prijmoch FO zo zavislej cinnosti, o preddavkoch na dan,............
V kolonke 01 Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov je suma, ktora je vyssia, nez bol moj preplatok a teda aj vyssia ako mi vratili. v r.13 Uhrnna suma dane, ktora bola z prijmov vybrana zrazkou je suma, ktora je vlastne rozdiel sumou v r.01 a skutocnym preplatkom.
Moja otazka je, ci mam dat do Dan.priznania preplatok z RZZP medzi prijmy a cele zdanit alebo ci mam dat do DP(FO typ B) Uhrnnu sumu z dane z r.013 a vlastne kam ju mam dat - do r. 33?.
Nechapem, na co mi toto tlacivo poslali a preco tak neskoro. Mozete mi s tym niekto pomoct? Prosiiim a dakujem
martinius
02.03.09,14:05
Na účet ti zdravotná poisťovna poslala už zdanený príjem, takže to potvrdenie, čo ti poslali...máš ako prílohu k DP, aby si preplatok zo ZP nezdaňovala 2x. Zrážkovú daň, ktorú ti odviedla poisťovňa, považuj za preddavok na daň (teda kolonku 13), pričom kolonka 01 slúži ako tá časť, ktorá vstupuje do základu dane. Nepíšeš, či ti preplatok vznikol zo závislej činnosti alebo z podnikania...podľa toho určíš riadok z DP.
hafnium
02.03.09,14:37
Pocas toho roka som bola zaroven na rodicovskej dovolenke, zaroven zamestnanec po dobu 4mesiacov a zaroven SZCo po dobu 11,5mesiaca. Takze netusim, z ktorej konkretnej cinnosti mi vznikol preplatok, pretoze RZZp som robila zo vsetkeho naraz a nie z kazdeho zvlast.