Ice dive
02.03.09,15:31
Dobrý deň,
som fyzická osoba nepodnikateľ a okrem príjmu zo závislej činnosti sme mali možnosť privyrobenia u zamestnávateľa formou prenájmu priestoru na súkromnom motorovom vozidle - t.j. vozidlo bolo polepené reklamou firmy a podmienkou vyplatenia odmeny bolo najazdiť minimálne 30 km denne.
Odmenu za reklamu nám zamestnávateľ vyplácal bez zrazenia dane.

Chcel by som sa opýtať či mám nárok na odpočet čiastky 25 650 Sk - t.j 5 násobok životného minima z tohto príjmu tak ako pri prenájme bytu?

alebo či si môžem uplatniť 40 % zo získaného príjmu ako paušálne náklady na vytvorenie tohto príjmu?

ďakujem za odpovede
mzdarka renca
02.03.09,14:34
Dobrý deň,
som fyzická osoba nepodnikateľ a okrem príjmu zo závislej činnosti sme mali možnosť privyrobenia u zamestnávateľa formou prenájmu priestoru na súkromnom motorovom vozidle - t.j. vozidlo bolo polepené reklamou firmy a podmienkou vyplatenia odmeny bolo najazdiť minimálne 30 km denne.
Odmenu za reklamu nám zamestnávateľ vyplácal bez zrazenia dane.

Chcel by som sa opýtať či mám nárok na odpočet čiastky 25 650 Sk - t.j 5 násobok životného minima z tohto príjmu tak ako pri prenájme bytu nie?

alebo či si môžem uplatniť 40 % zo získaného príjmu ako paušálne náklady na vytvorenie tohto príjmu?

ďakujem za odpovede

Podávaš DP typ B a uplatníš si 40% paušálne výdavky z príjmu z reklamy na os. vozidle
Ice dive
03.03.09,12:43
ďakujem za radu:)

ešte by som sa chcel opýtať... tento príjem je tušim § 6 zákona o daniach t.j. v tejto časti daňového priznania mi vznikne daňová povinnosť - ktorú budem musieť zaplatiť, avšak v roku 2008 som mal aj stratu z podieľových fondov a plánujem uplatniť si vrátenie dane zo ziskového podielového fondu, ako aj dani z úrokov na bežnom a termínovanom účte... t.j. vznikne mi nárok na vrátenie zrazenej dane...
Moja otázka je, uhradím daňovému úradu len rozdiel medzi mojou daňovou povinnosťou, a nárokom ktorý mi má daňový úrad vrátiť, alebo uhradím daň v plnej výške za reklamu na vozidle a budem čakať, kým mi daňový úrad vráti daň z úrokov z účtu a podielového fondu..???

Vďaka za rady...