tinsy9
02.03.09,15:59
Dna 13.11.2008 ma oslovil moj zamestnavatel, ze by somnou rad ukoncil pracovny pomer a tym ze nema ziadny opravneny dovod, rad by mi ponukol Dohodu o ukonceni pracovneho pomeru s tym, ze by mi dal odstupne. Pozadoval, aby som odisla zo zamestnania do hodiny. Voci mojej prace nemal ziadne vyhrady, vyhovoril sa na 2-3 zamestnancov, vraj sa na mna stazovali parkrat a ze nechcu somnou sediet v kancelarii. Velmi ma to zaskocilo, pretoze som nemala pocit, ze by mal niekto vyhrady, ale opak bol pravdou chodili za mojim chrbtom zalovat zamestnancovi. Dodnes neviem preco, ale cele mi to pripadalo hlavne ten dovod ukoncenia PP ako v materskej skolke. Este sa mi aj zamestnavatel podakoval za perfektne odvedenu pracu, a ze som im zarobila vyse 30 milionov, ale ze on ma tam uz nechce pre pokoj v praci...
Vzhladom k tomu, ze nie som konfliktny typ a nebola by som spokojna u zamestnavatela, ktory ma v zamestnani uz nechce, nech su dovody akekolvek.... som tuto Dohodu o ukonceni prac.pomeru podpisala k 13.11.2008. Podpis pozadoval ihned, stal nervozne nadomnou, ale som si ju potrebovala v klude precitat a premysliet co bude somnou... Ked prisiel znova zamnou ci uz som to podpisala, nakoniec som to podpisala a zacala sa balit.
Nasledne som sa 14.11.2008 nahlasila na Urade prace ako nezamestnana, pokial si nenajdem nove zamestnanie. Chodila som po pohovoroch a hladala si co najskor zamestnanie, pretoze som nemienila zostat doma. Nakoniec sa mi to podarilo, dokonca by ma prijali az do dvoch zamestnani od 15.12.2008,tak som sa musela rozhodnut. Vyse 2 tyzdnov som pocitovala zdravotne tazkosti - nevolnosti a tak som navstivila lekara, aby som mala istotu ked nastupim do noveho zamestnania, ze som v poriadku. Dna 05.12.2008 par dni pred mojim nastupom do novej praci som zistila, ze som gravidna, uz v 8 tt tehotenstva.
Vzhladom na sucasne zdravotne tazkosti - nevolnosti a zdravotne problemy z roku 2006, kedy som podstupila konizaciu krcka maternice - zhubny nador sarkom, som ihned bola nutena nastupit na PN - z dovodu rizikoveho tehotenstva. Tak som bola nutena odvolat nastup do prac. pomeru do noveho zamestnania, co ma velmi mrzelo, ale na druhej strane som sa tehotenstvu tesila, uz len kvoli tomu co som vsetko kvoli nadoru a naslednym zdravotnym tazkostiam v minulosti podstupila.
Momentalne som v 19 tt tehotenstva a stale na PN az do nastupu na matersku dovolenku.

Chcela by som sa informovat, ake prava mi vznikaju, tym, ze som od zamestnavatela, s ktorym som ukoncila pracovny pomer 13.11.2008 formou Dohody z jeho strany (uz som bola v 5 tt) - v ochrannej lehote 6 mesiacov.
Ihned ako som sa dozvedela o gravidite som pisomne zamestnavatela o tom informovala.
- Vznika mi nejaky narok vzhladom k tomu, ze som este v ochrannej lehote?
- Moze somnou zamestnavatel ukoncit pracovny pomer, ked som gravidna?
- Da sa s tym nieco este urobit?

Prosim Vas o pomoc pri rieseni tejto zalezitosti a informacie ohladom mojich prav v takomto pripade.

09.10.2006 - 13.11.2008 Zamestnana
14.11.2008 - stale Urad prace, nezamestnana
16.12.2008 - stale PN rizikove tehotenstvo

Dakujem velmi pekne

Tina
tinsy9@gmail.com