Bionda
02.03.09,16:13
Máte niekto skúsenosti s niektorou zo značiek klimatizácií , ktoré sú predávané na trhu? ak áno aké? rada by som získala čo najviac info ešte než si dáme namontovať. Som za skúsenosti, JBP(jedna babka povedala...) nie sú spoľahlivé :D
Ponuky som našla od LG,Samsung, Daewoo, Sintech, Hokkaido... už sa človek rozhodne pre nejakú značku, f. na dodávku už nájde , len tiež mám skúsenosti, že nie vždy čo je drahé je aj dobré , ale tiež , že "nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali lacné veci" :)
Za akékoľvek, aj zlé skúsenosti vopred ďakujem
Andy
Bionda
12.03.09,15:06
Ľudkovia milí.... a tak som do vás všetkých tu- veď nás je tu už dosť- tu na Porade, vkladala svoje nádeje, že "helfnete" a hodíte do PC svoje skúsenosti, s niektorou značkou .
Veď ide leto, teplo, hádam sa len sa v lete nepotíte v bytoch a domoch? Pre mňa najvyšší čas na namontovanie klimatizácie.
misomiso
12.03.09,18:48
Klimatizacie ktore spominas patria do minuleho storocia. Dnes sa uz klimatizuju domy podstatne jednoduchsie, lacnejsie a spolahlivejsie pomocou odvadzania tepla pod zem.
ROBIN111
12.03.09,20:23
Klimatizáciu mám v izbe namontovanú tretí rok. Čo sa týka značky, riskol som to a kúpil som neznačkový výrobok (Sencor). Jednak preto, že je v prevádzke len pár hodín do roka a tiež preto, že značkoví predajcovia na potrdenie záručného listu vyžadovali montáž zariadenia autorizovaným pracovníkom, čo by stálo niekoľko tisíc navyše. Takže som klimatizáciu kúpil v obchodnom reťazci, ktorý záručný list potvrdil bez akýchkoľvek podmienok. Namontoval som si ju sám a napustiť chladiacim médiom mi ju prišiel chladiar (známy.)
Zatiaľ som s ňou spokojný, funguje bez poruchy. Okrem iných funkcií, dá sa pustiť aj v reverznom režime, to znamená, že v chladnejšom období môže vzduch v miestnosti ohrievať.
Vonkajšie jednotky sú dosť hlučné, takže pri kúpe treba na to myslieť. Pokiaľ by klimatizácia mala byť v prevádzke aj v neskorých večerných hodinách, poprípade v noci, mohol by ten hluk vadiť. V tomto prípade by bolo riešením kúpiť invertorovú klimatizáciu, ktorá má plynulú reguláciu vonkajšej jednotky. Po vychladení miestnosti na nastavenú teplotu sa znížia otáčky ventilátora na vonkajšej jednotke a preto aj hluk je menší.
Braňo
13.03.09,06:10
Ja mám klimatizáciu LG a nie je vôbec počuť - to je rozdiel medzi značkovou a neznačkovou. Okrem chladenia a zohrievania má aj funkciu odvhlčovania a ionizáciu vzduchu. Odporúčam Ti plnoautomatickú, ktorá keď nastavíš teplotu sa zapína a vypína sama.
Bionda
13.03.09,14:53
Klimatizacie ktore spominas patria do minuleho storocia. Dnes sa uz klimatizuju domy podstatne jednoduchsie, lacnejsie a spolahlivejsie pomocou odvadzania tepla pod zem.
misomiso, tak zastarale- to neviem, ale rada sa dám poučiť.
Ty to tak zrejme máš sám. Ako Ti to funguje- ? My mame 20r dom, takže ja nechcem nejaké extra buracie práce.
Preto sme uvažovali 4 samostatne ( pre každú izbu zvlášť).
Bionda
13.03.09,14:55
Robin, Braňo ďakujem.
ROBIN111
13.03.09,20:28
Ja mám klimatizáciu LG a nie je vôbec počuť - to je rozdiel medzi značkovou a neznačkovou. Okrem chladenia a zohrievania má aj funkciu odvhlčovania a ionizáciu vzduchu. Odporúčam Ti plnoautomatickú, ktorá keď nastavíš teplotu sa zapína a vypína sama.
A ktorú časť klimatizácie nie je počuť? Máš na mysli vnútornú jednotku, ktorá je v miestnosti?

To automatické zapínanie a vypínanie - to má predsa každá klimatizácia. Alebo nie?
ROBIN111
13.03.09,20:32
Preto sme uvažovali 4 samostatne ( pre každú izbu zvlášť).Pokiaľ máte napríklad dve izby na jednej strane domu, bolo by vhodné kúpiť takú klimatizáciu, ktorá má jednu vonkajšiu jednotku a dajú sa na ňu napojiť dve vnútorné jednotky. Cenovo to potom vychádza lacnejšie.
Bionda
14.03.09,11:07
Pokiaľ máte napríklad dve izby na jednej strane domu, bolo by vhodné kúpiť takú klimatizáciu, ktorá má jednu vonkajšiu jednotku a dajú sa na ňu napojiť dve vnútorné jednotky. Cenovo to potom vychádza lacnejšie.
Nuž problém je ten, že tie, ktoré sú na rovnakú stranu, nie sú na jednom poschodí, ani nad sebou, ale jedna je na medziposchodí a druhá na poschodí. Preto najlepšie všetko samostatne:)