19chris78
26.06.05,22:37
Kupil som Fitness centrum a chcel by som poradit ci je lepsie zamestnat na brigadu alebo na dohodu a komu kolko musim odvadzat napr. nemocenske a pod.

Dalej chcem vediet do kedy si musim zohnat pokladnu a nahlasit ju na danovom (zatial davam prijmove bloky)

Uz som sa prihlasil aj na socialnej poistovni ale tam mi bolo povedane ze budem platit az potom ked sa mi zrata prijem takze neviem ci to nebude naraz vela

Dakujem
ala13
26.06.05,21:34
Rozhodne si nezaves na krk zamestnanca, je s tym ukrutne vela papierovania.
ERP si uz mal mat, akonahle si zacal mat prijmy v hotovosti. Dufam, ze si si bol uz i vybavit registraciu na danovom urade na platenie dane z prijmov a mozno cestnej dane, ak chces auto na podnikatelske ucely pouzivat. Ziadne ine dane si nezvol, ani zo zavislej cinnosti, iba ak by si predsa len chcel toho zamestnanca, ani DPH.
A posli mi cez ss adresu toho tvojho FC, mne prave pri dome jedno ukoncilo svoju cinnost:-( Mozem ti poslat i telefonicky kontakt na byvaleho majitela, ak by si chcel s nim pri pive pokecat o dovodoch jeho neuspechu. Dufam, ze som mu neodradila vsetkych klientov ja svojim cvicenim:-)))
Zivnostensky list uz mas? Alebo sro? Alebo akou formou to chces viest?