Bionda
02.03.09,16:22
Chcela by som zistiť, či máte niekto dieťa, ktoré má podobnú dg.?
Ak áno, viem, že je to individuálne, ale či sa to muselo riešiť operačne. Chcela by som zistiť aspoň percentuálne úspechy resp.operačné zákroky tejto nie veľmi rozšírenej dg. u detí.
Ďakujem
Andy
pasuliatko
02.03.09,16:40
podla mna ak to lekári zistia včas je ešte dobrá možná liečba, držím palce
BXLmiami
03.03.09,12:02
Toto su veľmi špecifické diagnozy a všeobecne by som si veľmi nedovolila špekulovať,štatistika pri nich nič neznamená,je to od prípadu k prípadu.Budeš sa musieť spoľahnuť na lekárov.Držím prsty.
Bionda
03.03.09,15:14
Veď ja aj v tom lekárom dôverujem, len som chcela vedieť či má niekto dieťa s podobnou dg.- tiež viem , že každý prípad je osobitný a nie je zaručené, že priebeh bude rovnaký, ale chcela som si "vypočuť" aj názor niekho , kto to už so svojím potomkom prekonal.
Vrodená vada je a zostane vrodenou, ale viem, že aj pri tejto dg. je možné sa vyhnúť operačnému zákroku- niekedy sa vedie malé detské organizmy v čase najväčšieho rastu s tým vysporiadať. ( chcela som vedieť či je alebo bol niekto aj taký :))
Inak ďakujem za podporu, tiež to beriem z tej stránky , je dôležité, že je to podchytené a vie sa o tom. Zistili to úúúplne náhodne, že nikdy predtým nemala šelest a zrazu v 3 rokoch ( ani to nie je nič neobvyklé) , ale našťastie máme doktorku- čo je vždy veľmi dôležité mať dobrého lekára, ktorá to nepodcenila a vzhľadom k tomu, že krpec nebýva vôbec chorý ( klopklop) poslala nás ku kardiologičke a tiež až na sone srdca to zistili.
Takže doporučujem kažému rodičovi mať pre seba a svoje dieťa dobrého lekára- prvá základná vec.