mrs.0610
02.03.09,16:30
Dobry den!
V nasom susedstve je na predaj cca 50rocny dom o ktory mam zaujem,problem je v tom ze parcela ne kt. je dom a 2 parcely vyuzivane ako zahrada nie su vysporiadane.Na Sprave katastra som si vypytala list vlastnictva, kde bolo okrem 81majitelov!!!!!!,co som skoro zinfarktovala,v hlavicke ine cislo parcely,iny rozmer,oznacene ako orna poda.Vlastnici domu sa o pozemok riadne staraju ale vybavit sa im nejak nechce aby bol pozemok ich.mam sancu to vybavit ja?mam sa ist poradit na kataster?nemozu pozemok majitelia domu dostat vydrzanim?:(
kero64
02.03.09,17:39
Podobný problém sme riešili aj my s manželkou. Nechali sme to na právnikovi a ten to vybavil. Ani ja a ani moja manželka sme nemali čas na to, behať po úradoch. Všade by sme museli čakať, behať z dverí do dverí a strácať nervy. On to vybavil za pár týždňov. Odporúčam, nestojí to za to, ničiť si nervy. My sme vlastníkov mali "iba" okolo dvadsať a boli to nervy aj pre právnika. Rozmysli si, či ti to stojí za to.
sarasara
02.03.09,18:20
Na LV musí byť číslo parcely, na ktorej stojí dom. Môže sa stat, že číslo parcely, ktoré máš ty, je číslo parcely KNE a kataster ti vydal LV na KNC parcelu. V prvom rade si zisti na katastri, ako je to s parcelou, na ktorej stojí dom a s parcelou, na ktorej je záhrada. Ak má dom LV, malo by tam byť uvedené, na akej parcele stojí. Ak nie je, zisti na katastri. Musíš si byť celkom istá, že LV, ktorý máš je správny. Neboj, všetko sa dá vybaviť.
kero64
02.03.09,18:42
Na LV musí byť číslo parcely, na ktorej stojí dom. ..................Ak má dom LV, malo by tam byť uvedené, na akej parcele stojí. Ak nie je, zisti na katastri. Musíš si byť celkom istá, že LV, ktorý máš je správny. Neboj, všetko sa dá vybaviť.
AK je to tak, je to super. Ale čo ak ti povedia, že ten dom nemá parcelu? Že vlastne visí vo vzduch? Trvalo viac, ako desať rokov, než sme dostali LV na pozemok, na ktorom stojí chalupa už skoro 45 rokov. Na Slovensku je všetko možné.
geronimo13
04.03.09,19:45
Na LV musí byť číslo parcely, na ktorej stojí dom. Môže sa stat, že číslo parcely, ktoré máš ty, je číslo parcely KNE a kataster ti vydal LV na KNC parcelu. V prvom rade si zisti na katastri, ako je to s parcelou, na ktorej stojí dom a s parcelou, na ktorej je záhrada. Ak má dom LV, malo by tam byť uvedené, na akej parcele stojí. Ak nie je, zisti na katastri. Musíš si byť celkom istá, že LV, ktorý máš je správny. Neboj, všetko sa dá vybaviť.

pokiaľ existuje pozemok "KNE", nemôže existovať LV na KNC parcelu - laicky povedané;
ak existuje C-list vlastníctva, nemôžu existovať pod pozemkami na tomto liste vlastníctva žiadne parcely E-registra katastra nehnuteľností, t.z. že pozemok je vysporiadaný a v takom prípade dom môže byť zapísaný na predmetnom liste vlastníctva;
pozn: na pozemkoch registra E katastra nehnuteľností (nevysporiadané) nemôže byť zapísaná žiadna stavba, teda ani rodinný dom;
Miloš Mičega - CIMOM TN
04.03.09,19:55
Dobry den!
V nasom susedstve je na predaj cca 50rocny dom o ktory mam zaujem,problem je v tom ze parcela ne kt. je dom a 2 parcely vyuzivane ako zahrada nie su vysporiadane.Na Sprave katastra som si vypytala list vlastnictva, kde bolo okrem 81majitelov!!!!!!,co som skoro zinfarktovala,v hlavicke ine cislo parcely,iny rozmer,oznacene ako orna poda.Vlastnici domu sa o pozemok riadne staraju ale vybavit sa im nejak nechce aby bol pozemok ich.mam sancu to vybavit ja?mam sa ist poradit na kataster?nemozu pozemok majitelia domu dostat vydrzanim?:(


Táto debata je úlne zbytočná a hypotetická. Nemám nič proti predpísateľom, ale doporučujem nasledovné :

Ak nie ste zdatní vec si vybaviť, obrátte sa na osobu, ktorá sa orientuje na takéto veci. Nemusí to byť hneď právnik. Stačí osoba, ktorá zhromaždí všetky dostupné podklady a doklady. Je to mravenčia práca. Potom s podkladmi zvážiť s právnikom spôsob ako postupovať ďalej. Odpoveď na to nedostanete na tejto stránke.

UPOZORNENIE : Nespravte všetku mravenčiu prácu za terajších vlastníkov a potom Vám povedia nie, alebo stavbu nadhodnotia, resp. "zdvihnú" cenu.

Vyberte si z toho čo chcete.


CIMOM