Inuska17
02.03.09,17:48
Prosím Vás v tlačive "žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov FO a vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň" v I. časti a) kde sa uvádzajú príjmy o iných zamestnávateľov. Ak v roku 2008 odišiel od jedného zamestnávateľa k nám, mám tam uviesť číslo 1? A ďalšia otázka: v časti II. 2. b) mala zamestnancova manželka príjem na dohodu v troch mesiacoch v roku 2008, ale inak poberala celý rok 2008 rodičovský príspevok, čo mám uviesť v kolónke "počet mesiacov na začiatku ktorých ............atď." číslo 12?
mzdarka renca
02.03.09,16:51
Prosím Vás v tlačive "žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov FO a vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň" v I. časti a) kde sa uvádzajú príjmy o iných zamestnávateľov. Ak v roku 2008 odišiel od jedného zamestnávateľa k nám, mám tam uviesť číslo 1?

áno
mzdarka renca
02.03.09,16:57
A ďalšia otázka: v časti II. 2. b) mala zamestnancova manželka príjem na dohodu v troch mesiacoch v roku 2008, ale inak poberala celý rok 2008 rodičovský príspevok, čo mám uviesť v kolónke "počet mesiacov na začiatku ktorých ............atď." číslo 12 áno ?

a výšku jej príjmu v kolonke hneď vedľa
gjana
03.03.09,12:37
Dobrý deň, máme zamestnankyňu, ktorá u nás podala žiadosť o vykonanie RZ za rok 2008, ale okrem nás mala zmluvu uzatvorenú aj u iného zamestnávateľa, kde prácu však nevykonávala, lebo bola na rodičovskej dovolenke, takže od neho nemala žiadny príjem. Je potrebné uviesť v žiadosti, v bode 1. a) že poberala príjmy od 1 iných zamestnávateľov a musí priniesť od neho aj potvrdenie, hoci nulové? Ďakujem.
mzdarka renca
03.03.09,12:41
Dobrý deň, máme zamestnankyňu, ktorá u nás podala žiadosť o vykonanie RZ za rok 2008, ale okrem nás mala zmluvu uzatvorenú aj u iného zamestnávateľa, kde prácu však nevykonávala, lebo bola na rodičovskej dovolenke, takže od neho nemala žiadny príjem. Je potrebné uviesť v žiadosti, v bode 1. a) že poberala príjmy od 1 iných zamestnávateľov a musí priniesť od neho aj potvrdenie, hoci nulové? Ďakujem.

nie, nemusí, nakoľko ako uvádzaš u predchádzajúceho zamestnávateľa nemala žiaden príjem.

nepreplatili jej žiadnu dovolenku?
gjana
03.03.09,13:27
Ďakujem, dovolenku preplatenú nemala.