dzikos
02.03.09,17:19
Chcem sa spytat kto ma skusenosti z vyucbou Anglickeho jazyka cez to ked vas daju do nejakej hladiny a pustaju vam to. neviem presne ako sa to vola, ale udajne to je drahe, ale ucinne. Vie mi niekto poradit aj firmu co to prevadzkuje v Ziline. Dakujem
Slayer666
02.03.09,18:13
Hmm no ja neviem, nikdy som nezazil aby metody 5min denne relaxacnou formou mali akykolvek uspech. Ale pocuj, nebolo by lepsie si sadnut na zadok, kupit si nejaku ucebnicu s CD, a tiez nejaku fonetiku (kvoli lepsiemu osvojeniu si vyslovnosti), prihlasit sa na kurz, citat a komunikovat po anglicky cez web?? Len taky napad, ale myslim, ze tak aj clovek moze byt trochu hrdy na znalost jazyka.:)
dzikos
03.03.09,16:56
Nemam moc cas na to,aby som sedel pri ucebnici a pocuval CD. Preto hladam ine moznosti vyucby. trocha prehanas, ze to je len 5 minut denne. Myslel som si ked som sa tu registroval, ze tu ludia radia, ale opak je pravdou:mee:
Slayer666
03.03.09,17:18
Ved ja ti radim, vravim, ze tomu neverim. Ak s tym ma niekto skusenost, mozno ti vie povedat, ale skratka zatial vsetky rychle metody (nech islo o cokolvek), zlyhali. Hej, tych 5min bolo myslene obrazne.

Viem ti poradit, co sa tyka anglictiny, vysvetlit, ked treba (nieco tu uz pozakladane aj mam), len skratka moc neverim tymto metodam. Ale vsak skus, aj mna zaujima, ci nieco take moze fungovat.

Mozem sa spytat na lingvistickom fore a dat ti vediet.
KEJKA
03.03.09,18:36
ide o metodu výuky v hladine ALFA, absolvovala som to, občas som sa z ALFA prekoprcla priamo do spánku......
nikto ti jazyk do hlavy lievikom nenaleje. Samozrejme že týždeň intenzívnej výuky mal výsledky, ale bez následného a trvalého drilovania a hlavne aktívnej komunikácie je to nanič.
durk
07.03.09,09:42
Ja by som doporucoval metodu taxus learning pride mi ucinna len treba zotrvat a ucit sa intenzivne. Skuste vyhladat v googli pre blizsie info.
Slayer666
07.03.09,12:53
No, ak mam byt uprimny, co tak citam o com to je a citam recenzie, rozhodne by som ju neodporucal. Ale rad by som to videl na vlastne oci, pre uplnost.
Slovanka
08.03.09,14:29
Každý sa učí ináč. Pre niekoho to môže alfa hladina fungovať, ale myslím si, že pre väčšinu skôr nie. Muselo by to byť veľmi intenzívne a musíte mať trošku jazykový sluch. V tom prípade môže byť alfa hladina dobrá.
Ja by som skôr odporučila získať základy na klasickom kurze. (Napríklad Callanovu metódu si ľudia dosť chvália) a potom na pevných základoch môžete budovať ďalej aj samostatne - filmy, CD-čka a intenzívny kontakt s jazykom a hlavne snaha komunikovať s rodenými hovorcami aspoň písomnou formou pre začiatok. Však v dnešnej dobe máme internet, treba to využívať.
majoneza
15.03.09,12:18
Chcem sa spytat kto ma skusenosti z vyucbou Anglickeho jazyka cez to ked vas daju do nejakej hladiny a pustaju vam to. neviem presne ako sa to vola, ale udajne to je drahe, ale ucinne. Vie mi niekto poradit aj firmu co to prevadzkuje v Ziline. Dakujem

Preco hovorite, ze je to udajne ucinne? Ked poznate niekoho, ktory to uspesne absoloval a teraz (napriklad) pracuje v lepsom pracovnom mieste kvoli lepsej anglictine tak ten Vam povie kde to absolvolal.

Nepoznam nikoho, ktory ma skusenosti ale mne sa zda ze skoly a metody vyucby, ktore su velmi silno reklamovane su asi tie metody a skoly, ktore neziskaju novych studentov tym ze su odporucane studentom studentovi.

Podla mna najlepsi sposob ucit sa je mat hodiny anglictiny v malych skupinach a to moze vychadzat lacnejsie ako niektore CD-kurzy.