msoroka
02.03.09,17:44
Má niekto skúsenosť so samočinným reštartom PC .
Vymenil som už zdroj , grafickú kartu , mám už aj novú zvukovú kartu , nové RAM . Už som z toho zúfalý . Ďakujem za HELP . . .

MB: PC CHIPS socket 754 , AMD Sempron 2000+ , 2G RAM , 80 G HDD , Ge force 6200 256MB , Sound Blaster Audigi
AVKCOMPS
02.03.09,18:17
Skúšali ste vymeniť aj MB? Aj základná doska môže spôsobovať samočinný reštart. Skúste je vymeniť ak máte za akú. Keďže je to starší model skúste sa po nej poobzerať v nejakom bazáre nakoľko sa už tieto dosky nevyrábajú. Ale môžu byť aj niekde v dopredaji. Skúste a dajte vedieť.
Charon
03.03.09,14:34
Čo znamená "Samočinný reštart"? (viem, čo to je, ale ako sa to prejaví? V ktorej časti práce na PC sa to stane? Pri štarte? Kedykoľvek? Po spustení nejakej aplikácie?)
vyr skalny
03.03.09,15:40
Pocitac sa moze restartovat aj preto ze sa prehrieva. Tiez som to kedysi riesil, stacilo vybrat a poriadne vycistit chladic od bordelu, teplota klesla a odvtedy no problem. Ale predpokladam ze teplotu uz mas vyriesenu ked si v stadiu vymeny komponentov takze to len tak na okraj.
pisc
03.03.09,19:36
mne na jednom kompe po rachnuti zdroja a jeho vymene restartoval pri zapinani.. akonahle vybehlo windowsacke welcome, uz to mohlo byt zapnute aj 3 dni.. skusal som vymenu vsetkeho okrem MB, takze chybu predpokladam tam, ale nechapem, ze to robilo len pri nabiehani..
ricco24
03.03.09,22:37
Tak chyba moze byt v HW smere uz jedine v MB ... A kedze ste uz vymienali nejake HW tak v nastaveni softwaru mate dufam jasno. Pokial nie skuste zresetovat(preflashovat) bios popripade preinstalovat system.
Charon
04.03.09,05:10
Reštartovanie PC, okrem chyby v HW, môže spôsobiť konflikt priradenie prostriedkov zavádzaných ovládačov v pamäti a/alebo chyba v MBR a tabuľke FAT32 a vyššie... Nemusí to jednoznačne byť HW problém. Viem umelo nasimulovať reštart PC s krátkou modrou obrazovkou, ktorá zahlási konflikt a reštartuje PC ... Pritom použijem dve po sebe pustené, komerčné aplikácie.
Fero11
04.03.09,06:23
(len na okraj) restartovanie PC moze sposobovat aj virus