tweedle
02.03.09,18:02
Potrebujem poradiť aké kvety by som mohla nasadiť na balkón, ktorý je orientovaný na juhozápad. Nemám rada muškáty, tak tie prosím vynechajte. prvý krát idem sadiť kvety a chcem aby ma všetci chválili aká som šikulka :D:D:D:D
vrabcek1
03.03.09,05:22
ja som tiež taký samou a muskaty sa mi nikdy nepacili zacala som ich sadit a nie je nic krajsie. Aj napriek tomu som minulý rok vysadila vitálku(žltá kvitne dlho)verbenu,lobelku,surfiniu, medzi to zelenu molicu alebo tahavy starček.Petunky su tiez pekne ale nejak mi neprirastli k srdcu mala som aj milion bels dlho nevydržali zozrali ich nejake vošky.
Soňula
03.03.09,06:56
Ja so tiež "špekulovala" dať na balkón niake zaujímave kvety / tiež určite nie muškáty/, aby si každý šiel krk vykrútiť, keď sa bude na ne pozerať.../ určite si nedám muškáty, veď ich má každý v ulici/. Aj som mala krásne surfínie, farebne zladené, no ale čo z toho, keď už v polovici augusta bolo po nich. Išli sme na dovolenku, svokra ich chodila polievať raz za deň, ale ja som ich aj ráno aj večer polievala...
Tak som nakoniec zakotvila pri muškátoch. Sú nenáročné, kvitnú u mňa až tak v júli, ale do októbra. Nieje s nimi táká práca ako so surfíniami, kde treba odstraňovať odkvitnuté kvety.
A vieš čo, keď idú ľudia po ulici, tak krk vykrúcajú aj na muškáty...
Tak veľa šťastia...
Anna123
03.03.09,13:24
Aj ja som skúšala rôzne kvety, ale nakoniec som zostala pri muškátoch....
verica
04.03.09,07:19
Nevie mi niekto poradiť ako sa dajú vypestovať petúnie zo semiačka.Ja som to skúsila,ale z toho nebolo nič.Sú dosť drahé a potrebujem viac. Ďakujem
Gabi03
04.03.09,07:57
Ja so tiež "špekulovala" dať na balkón niake zaujímave kvety / tiež určite nie muškáty/, aby si každý šiel krk vykrútiť, keď sa bude na ne pozerať.../ určite si nedám muškáty, veď ich má každý v ulici/. Aj som mala krásne surfínie, farebne zladené, no ale čo z toho, keď už v polovici augusta bolo po nich. Išli sme na dovolenku, svokra ich chodila polievať raz za deň, ale ja som ich aj ráno aj večer polievala...
Tak som nakoniec zakotvila pri muškátoch. Sú nenáročné, kvitnú u mňa až tak v júli, ale do októbra. Nieje s nimi táká práca ako so surfíniami, kde treba odstraňovať odkvitnuté kvety.
A vieš čo, keď idú ľudia po ulici, tak krk vykrúcajú aj na muškáty...
Tak veľa šťastia...

Toto bola skvelá pripomienka. :D
daraba
10.03.09,11:39
Ahoj Verica,
moja susedka kúpila minulého roku v Poľsku petúnie vo vysiacom črepníku 1ks/ 250 Sk (u nás by si dala za jeden taký kvetináč cca 500 sk), mala ich 3 vedľa seba no to bola nádhera. Ale čo bolo najlepšie, že ich kupovala 1.mája a vydržali jej do novembra. Keby som nebývala vedľa nej, tak neuverím. Ale treba ich zato stále polievať. No stojí to zato. Škoda že som neurobila fotku.
arizona
10.03.09,15:45
Nevie mi niekto poradiť ako sa dajú vypestovať petúnie zo semiačka.Ja som to skúsila,ale z toho nebolo nič.Sú dosť drahé a potrebujem viac. Ďakujem
Semienka sú veľmi jemné, nesmieš ich zasypať zeminou, iba rozosiať po povrchu. Na kvetináč daj sklo,al. foliu.Sadia sa veľmi skoro ( l-ll ) Po vzídení ich treba popresádzať do jedotlivých kelímkov.

Ja mám odskúšané, že na jeseň po odkvitnutí rozhodím semienka do väčších kvetináčov (k oleandrom) a na jar vzídu samé. Potom iba povyberám a popresádzam.Vzchádzajú síce trochu neskôr ako preprestované, ale je to bez roboty:)
andreaS
13.05.09,09:22
hm, neviem, ci patri moja otazka sem, kedze mi nejde ani tak o kvety ako co vobec nasadit na balkon...

byvame v panelaku na 10.poschodi... minuly rok som nemala nasadene nic, kvoli zateplovaniu, no tento rok by som si ho rada skraslila...

mam tam 6 hrantikov, jeden velky kvetinac na zemi (tam by som rada cosi stromcekove na kmienku, vytvarovane) a este mam dalsie dva gulate velke kvetinace...

balkon je orientovany na vychod a zhruba do 11.00 svieti na jednu jeho polovicu stale slnko... hrantiky su az dovtedy stale pod slnkom...

co nasadit, aby to zas velmi nelakalo hmyz (vcely, osy a ine) pretoze balkon nechavame v peknom pocasi cely den otvoreny kvoli psikovi, kt. tam rad lenosi a vsetko lietajuce rad chyta aj ked mu x-krat dohovaram, ze to nesmie, lebo ho to ustipne :(
tutiola
13.05.09,16:00
Mám balkon otočený práve a príliš veľa slnka. Mne sa páčia muškáty, ale ťahavé nemôžem dopestovať, lebo ich spáli slnko a potom to je jak strašiak. Skúšala som petúnie aj surfinie, fuchsie ale dopadlo to rovnako. Chcelo by to polievať 2x denne a to nestíham. Tak som začala pestovať klasické muškáty , ktoré rastú hore, sú pevnejšie ako ťahave s väčšimi listami. K ním sadím lobelku, ktorá je ťahavá a zároeä pokryvná, tým si kvety udržiavajú viac vlahy a kombinujem to s ťahavými rastlinkami bez kvetu, ale s peknými listami (názvy nepoznám, ale sú to zelené listy bielo lemované, sive ťahačky a pod.)
Možno nebudete so mnou súhlasiť, ale toto sú moje skúsenosti.