janaGT
27.06.05,07:10
Využívate niekto internetbanking od ČSOB?

Aké máte skúsenosti?
judy
27.06.05,05:19
mam skusenosti okrem CSOB aj OTP, TB, ale najlepsia sa mi zda Slov. sporitelna
bepo
27.06.05,05:22
TB má výhodu v hromadnom príkaze-naraz môžeš zadať 10 príkazov.A aj SMS-ky o transakcii má TB lepšie ako CSOB.
janaGT
27.06.05,05:25
šéf dal zriadiť IB v ČSOB, skúšala som urobiť platobný príkaz, vyžaduje si niečo ako SMS kľúč alebo elektronický podpis. Nič také nemáme. A ani v banke mu nepovedali, že to treba. Dostali sme len identifikačné číslo a PIN. Ale zrejme to nestačí.

Inak, ja osobne využívam IB od TTB - som spokojná, až na nejaké maličké chybičky.
babetka
27.06.05,05:26
Jani, je to celkom O.K. Lepšie ako behať zakaždým do banky. Akurát keď zadáš zle príkaz - napr. zlý dátum splatnosti ako sa mi stalo, nedá sa to zrušiť cez internet aj keď je to pred splatnosťou, ale musíš ísť do banky vypísať žiadosť a poplatok za jeden príkaz je 50 Sk. Ja som zadala zlý dátum splatnosti na odvody - 250,--Sk. Ale inak je to dobré.
babetka
27.06.05,05:28
Jani ak si vypíšeš príkaz, potvrdíš zaslať autorizačný kód a ten ti do cca 2 minút dôjde na mobil, ktorý je zadaný v zmluve o internetbankingu SMS-kou. Ten zadáš do koloniek a potvrdíš. Toť vsjo.
janaGT
27.06.05,05:31
Jani ak si vypíšeš príkaz, potvrdíš zaslať autorizačný kód a ten ti do cca 2 minút dôjde na mobil, ktorý je zadaný v zmluve o internetbankingu SMS-kou. Ten zadáš do koloniek a potvrdíš. Toť vsjo.Lenže šéfovi dali len zmluvu o podnikateľskom konte ale zmluvu o elektron. bankovníctve nie. a nemôžem si tam zadať mobil aký chcem?
babetka
27.06.05,05:40
určite nie, lebo potom by chodili autorizačné kódy hocikomu na telefón, Čakaj idem kuknúť do zmlúv. Ja len viem, že keď chcel aby som to zadávala ja tak som to musela isť podpísať s mojím tel. číslom. On má osobitne zmluvu aj ja.
babetka
27.06.05,05:49
Jani, mám zmluvu o poskytovaní služieb čsob el. bankovníctva. Je tam príloha-špecifikácia oprávnenia .... a je tam rozdelené, s ktorými účtami som oprávnená nakladať ja a s ktorými šéf. Nie je tam nikde síce tel. číslo, ale máme to rozdelené. Doma mám ďalšiu, ktorá sa viaže k môjmu tel. číslu a k môjmu id. číslu a pinu, ktoré mám zriadené k svojmu účtu.
Skús zadať príkaz, či náhodou nepríde ten autorizačný kód na telefón tvojho šéfa a on o tom ani nevie. Ak to nepôjde, zavolaj na linku 24, tam ti všetko povedia.
šebka
27.06.05,05:51
Jani, ja mám interbenking cez počítač. Naťukám príkazy a cez svoje prenosné PC to podpíšu osoby čo majú podpisové vzory -možu byť aj na sl.ceste dá sa to-
bepo
27.06.05,06:01
Akurát keď zadáš zle príkaz - napr. zlý dátum splatnosti ako sa mi stalo, nedá sa to zrušiť cez internet aj keď je to pred splatnosťou, ale musíš ísť do banky vypísať žiadosť a poplatok za jeden príkaz je 50 Sk. Ja som zadala zlý dátum splatnosti na odvody - 250,--Sk. Ale inak je to dobré.
To je blbý I-banking. V TB hneď upozorní že je zlý dátum a ani ho nezoberie. Treba napísať do banky mail či sa to nedá prerobiť. V normálnych podnikoch vítajú podnety na zmenu a aj ich zapracúvajú do novších verzií.
babetka
27.06.05,06:10
To je blbý I-banking. V TB hneď upozorní že je zlý dátum a ani ho nezoberie. Treba napísať do banky mail či sa to nedá prerobiť. V normálnych podnikoch vítajú podnety na zmenu a aj ich zapracúvajú do novších verzií.Ide o to, že som spracovávala príkaz podľa vzoru. Zo začiatku sa nedalo vytvoriť vzor bez toho, aby si tam dal dátum splatnosti, napr. 12. deň v mesiaci. Ale ja som zadávala príkaz napr. 13.marca a taký dátum bol neskôr ako 12. a tak mi ponúklo automaticky 12.apríla. Ja som si to nevšimla a potvrdila som to. A už to nešlo zrušiť. Teraz (už sa to dá) si vytváram všetky vzory bez dátumu splatnosti. Nie je to až taký problém, už si dávam pozor. Ale si mal vidieť, ako som sa priblblo usmievala, keď som šéfovi hovorila, že za jedno chybné ťuknutie zaplatí 250,-- Sk.
bepo
27.06.05,06:23
To si vytvárala trvalý príkaz? v TB si zadáš splatnosť napr. 15-teho každý mesiac a ak je 15-teho sobota alebo nedeľa automaticky to pošle v piatok skôr.
babetka
27.06.05,06:27
To si vytvárala trvalý príkaz? v TB si zadáš splatnosť napr. 15-teho každý mesiac a ak je 15-teho sobota alebo nedeľa automaticky to pošle v piatok skôr.
Nie trvalý príkaz. Sú tam vzory príkazov, napr. na mzdy. Nemôžem dať trvalý príkaz, lebo sumy nie sú každý mesiac rovnaké. Ale pomôže mi ak tam mám už čísla účtov a variabilné symboly. zadám splatnosť 15-teho do vzoru. Ale keď idem vytvoriť príkaz zo vzoru 16.apríla tak mi ponúkne splatnosť nie 16.apríla, ale 15.mája, lebo to je najbližsieho 15-tého.
janaGT
27.06.05,06:52
Jani, mám zmluvu o poskytovaní služieb čsob el. bankovníctva. Je tam príloha-špecifikácia oprávnenia .... a je tam rozdelené, s ktorými účtami som oprávnená nakladať ja a s ktorými šéf. Nie je tam nikde síce tel. číslo, ale máme to rozdelené. Doma mám ďalšiu, ktorá sa viaže k môjmu tel. číslu a k môjmu id. číslu a pinu, ktoré mám zriadené k svojmu účtu.
Skús zadať príkaz, či náhodou nepríde ten autorizačný kód na telefón tvojho šéfa a on o tom ani nevie. Ak to nepôjde, zavolaj na linku 24, tam ti všetko povedia.
Mala si pravdu, bola som sa opýtať osobne v banke, zmluvu tam môj milovaný šéf nechal, veď načo by tu vo firme bola, keď nemusí a má tam zadané svoje mobilné číslo. A ja blbec sa tu môžem trápiť. A keď som sa ho pýtala, tak že on nevie. No parádna robota hneď v pondelok zrána!
babetka
27.06.05,07:13
Mala si pravdu, bola som sa opýtať osobne v banke, zmluvu tam môj milovaný šéf nechal, veď načo by tu vo firme bola, keď nemusí a má tam zadané svoje mobilné číslo. A ja blbec sa tu môžem trápiť. A keď som sa ho pýtala, tak že on nevie. No parádna robota hneď v pondelok zrána!To nič, ja mám to isté. Keď som pozerala zmluvy, keď som ti to ráno hľadala, prišla som na to, že nemám zmluvu o kontokorente z apríla. To isté bolo min. rok. Keď som to povedala šéfovi, spýtal sa: Ako je to možné? No to asi ja mám s ním chodiť všade a hneď zbierať zmluvy, aby som ich mala.
janaGT
27.06.05,07:16
Babetka, už som ti vyjadrila svoj súhlas, máš pravdu, ak chceme zmluvy, tak sa prilepme šéfom na päty a všade s nimi. Lebo potom máme vybavovačky len my úbohé účtovníčky tak či tak. a keď nemáš zmluvu, ešte aj si na vine, lebo si ju určite stratila. I keď do firmy nikdy neprišla.
Luckasari
27.06.05,07:57
Jani, ja mám interbenking cez počítač. Naťukám príkazy a cez svoje prenosné PC to podpíšu osoby čo majú podpisové vzory -možu byť aj na sl.ceste dá sa to-
my to máme prestne takto isto, máme dvoch konateľov, jeden je na SK druhý v CZ a podpisujú mi nech sú kdekoľvek
je to super vec, že človek nemusí behať každý deň do banky s prevoďákmi, vypisovať ich ručne atď.
dokonca to máme tak, že my používame SOFTIP, prevdoďáky sa nám tvoria automaticky so zaevidovaním faktúry, takže ich už len exportneme do i-banky a máme ich pripravené - je to ozaj super vec