gabrielka10
02.03.09,19:40
Dobrý večer milí poraďáci, už dlhšie navštevujem túto stránku, ale otázku píšem prvýkrát. Účtujem nadáciu, PU, MRP vizuálny systém.
V roku 2008 nám z ESF prišiel preddavok na grant, ktorý sa týkal preplatenia nákladov za rok 2008 a väčšia časť bude použitá v r 2009, preto som ju zaúčtovala do Výnosov bud. období. Po tomto zaúčtovaní mi nesedí Súvaha s výkazom ziskov a strát presne o túto sumu. Už som to konzultovala aj s MRP, ale ešte sme nedošli k riešeniu, tak sa chcem spýtať, či nie sú zmeny v účtovaní VBO v neziskovej organizácii, či mi niečo "neušlo". ĎAKUJEM.
victoria
03.03.09,19:20
Je potrebne skontrolovat ci mate druhu stranu uctovania VBO teda 691/384 predpokladam a teda ucet ktory ide do suvahy 384 zadany v uctovnom rozvrhu ako suvahovy. Najcastejsie to nesedi kvoli takemuto zadaniu resp. nezadaniu v uctovnom rozvrhu alebo nastaveniach uctov.
gabrielka10
06.03.09,18:02
Ďakujem, že ste sa mi ozvali, skúsim to ešte raz všetko peveriť, aj keď sa zdá, že je všetko v poriadku, ale súvaha stále nesúhlasí s VZS. Budem na tom ešte pracovať, nič iné mi nezostáva.
Ďakujem.
Marta 257
20.03.09,11:59
Zdravím všetkých PORAĎÁKOV!
Gabrielka chcem sa spýtať našla si ten problém so Súvahou?
Ja mám ten istý v OZ /5 dní sa s tým "hrám"/ a nie na to prísť. Za rok 2008 sa používajú nové tlačivá výkazov - tak či tam nie je chyba? Už som na nervy /najskôr sa nie dopátrať nových tlačív - na DR to nejde vytlačiť a teraz toto. už som si nie istá ničím. Skúšala som to vyplniť v starom tlačive a tam to bolo v poriadku.
Ďakujem za odpoveď - reakciu.
Marta 257
23.03.09,11:05
Ahojte Poraďáci a Gabrielka!
Po 100% pomoci VICTORIE som sa dopracovala k riešeniu nášho problému.
Asi aj Ty Gabrielka si použila tlačivo Súvahu z Opatrienia..../neviem to tam dať/ platného pre rok 2008. CHYBA je v r. 074 Cudzie zdroje spolu - nepatrí tam súčet r. 101.
Má to byť: r.075+079+087+097 /a dosť/

Tak dúfam, že sa nám uľavilo! marta