Peter Fox
02.03.09,19:40
Dobrý deň,
som fyzická osoba a pracujem na TPP u slovenskej súkromnej spoločnosti. Zároveň však vykonávam aj prácu na základe Zmluvy o dielo. Na takúto zmluvu pracujem pre zahraničnú firmu (sídli v EU), prácu však vykonávam na Slovensku.
Chcel by som sa niekoho múdrejšieho spýtať na niekoľko záležitostí, ktoré sa týkajú daňového priznania k dani z príjmu:

- mám možnosť uplatniť si v daňovom priznaní nejaké náklady na činnosť, vykonávanú na Zmluvu o dielo? (a prípadne za akých podmienok, v akej výške?).

- predpokladám, že musím podávať daňové priznanie iba v SR. Nie je však potrebné niečo nahlasovať aj na úrady v tom štáte, kde sídli firma, ktorá vystavuje zmluvy o dielo?
Predpokladám, že nie, táto otázka je len "pre istotu"...

- musím zmluvy o dielo (ich kópie) priložiť k daňovému priznaniu?

- mohlo by slovenským úradom prekážať, že zmluvy o dielo sú spracované podľa Obchodného zákonníka tej krajiny, kde sídli firma, ktorá ich vystavila? Slovenský zákonník sa v nich nespomína...

Poprosím o radu niekoho múdrejšieho a za všetky poskytnuté rady Vám ďakujem. Nejaké ďalšie tipy na zníženie daňového základu sú samozrejme takisto vítané. :-)