krason
02.03.09,21:20
Mam dalsiu otazocku a chcem sa s nou uistit..

Dalsi kolega z prace je student denneho studia a prave dosiahol 25..

Uz vieme ake mal vyhody ako zivnostnik.( aj jeho rodicia aj on ) .. ale teraz prekrocil hranicu dospelosti :-D cize 25

tym padom mu teraz prislo zo SP ze jeho mamka uz nema narok na DB ani na pridavky na dieta..

On ako zivnostnik ma odvadzat ZP nejake peniazky aj napriek tomu z eje student alebo staci na RZZP doplatit ciastku..????

SP je oslobodeny 1. rok..

Dalej ste sa s tym mozno stretli ... co musi vsetko urobit kam ma ist atd.. co je jehou povinostou od 25...

Je pravda ze ak by skoncil zivnost tak moze poberat socialku?? alebo ako to je .. urad prace asi nemoze ked studuje denne.. ale nejake socialne davky musi dostavat ak by nemal zivnost ????

dakujem za odpovede a mozno to nesedi s temou ale aj tak vopred dakujem
Duchanito
03.03.09,12:48
mam len ciastkovu odpoved - skusenost kamaratky ...ona ma 25 a studuje denne...ale nepracuje a ono pobera socialne stipko. socialny pripad urcite nie je :) ...vravela mi ze vsetci jej spoluziaci co maju 25 dostali ..
Lianka
03.03.09,17:11
On ako zivnostnik ma odvadzat ZP nejake peniazky aj napriek tomu z eje student alebo staci na RZZP doplatit ciastku..???? ZP sa plati preddavkovo, RZZP je zuctovanie - pripadny preplatok by mu vratili - nech sa prip. skusi "dohodnut" s prislusnou pobockou ZP

SP je oslobodeny 1. rok.. ano

Dalej ste sa s tym mozno stretli ... co musi vsetko urobit kam ma ist atd.. co je jehou povinostou od 25... nemyslim, ze mu cosi vyplyva zo samotneho veku

Je pravda ze ak by skoncil zivnost tak moze poberat socialku?? alebo ako to je .. urad prace asi nemoze ked studuje denne.. ale nejake socialne davky musi dostavat ak by nemal zivnost ???? pokial je denny student, nemoze byt zaroven evidovany na urade prace... pokial si neplati poistenie v nezamestnanosti ako dobrovolne poistena osoba, nebude mat narok na davku v nezamestnanosti

dakujem za odpovede a mozno to nesedi s temou ale aj tak vopred dakujem

Odpovede v texte.