NOrBO85
03.03.09,01:21
Dobry den sa praje..

Sme zacinajuca firma posobiaca v oblasti importu, snaziaca sa o promo a dovoz noveho alc. napoja. Momentalne sme v stadiu spracuvavania informacii, prieskumu trhu, konkurencie, planovania atd.

Moja otazka znie...

Ako sa da dopracovat ku konkretnym cislam a informaciam, ako je mnozstvo (v litroch) dovazaneho alkoholu (napr. vodka, tequila, rum) na slovenske uzemie za urcite obdobie.

Aky druh alkoholu sa predava viac ci menej...

Pripadne predajnost jednotlivych druhov alkoholu.. informacie od ktorych by som sa vedel odrazit a planovat... cim viac tym lepsie

Jednoducho zistit co, v akom mnozstve a za ake ceny Slovensko pije :)


Viem ze na colnom urade by mali byt tieto informacie zaznamenavane.. hlavne objemy dovazaneho alc. atd. nemyslim si vsak ze tieto info. su k nahliadnutiu, ak sa mylim opravte ma prosim..
Do uvahy prichadzaju distribucne siete, importery.. Neviem si vsak predstavit akym sposobom by som ich mal oslovit aby som dostal odpoved a aby ma neposlali kade lahsie..
Tiez ma napada spravit mensiu anketu o aky alkohol je vysoky ci nizky zaujem, oslovit maloobchodne siete...

Ak mate niekto predosle skusenosti s prieskumom trhu co sa alkoholu tyka, pripadne skusenosti s dovozom, alebo viete ako sa da dopracovat k tymto alebo obdobnym informaciam prosim vyjadrite sa k tejto teme. Kazda rada ci prispevok mi pomoze.

Dakujem
duves
03.03.09,09:18
A co regionalne rozdiely? Dolu sa pije víno, na severe nie.,
Ja by som to videl skor si pozrieť priamo vo výčape, čo si nechavaju nalievat.
Samozrejme za predpokladu, že novy alc.napoj by mal byt určeny pre krčmové typy.
rickman
04.03.09,07:50
Dobry den sa praje..

Sme zacinajuca firma posobiaca v oblasti importu, snaziaca sa o promo a dovoz noveho alc. napoja. Momentalne sme v stadiu spracuvavania informacii, prieskumu trhu, konkurencie, planovania atd.

Moja otazka znie...

Ako sa da dopracovat ku konkretnym cislam a informaciam, ako je mnozstvo (v litroch) dovazaneho alkoholu (napr. vodka, tequila, rum) na slovenske uzemie za urcite obdobie.

Aky druh alkoholu sa predava viac ci menej...

Pripadne predajnost jednotlivych druhov alkoholu.. informacie od ktorych by som sa vedel odrazit a planovat... cim viac tym lepsie

Jednoducho zistit co, v akom mnozstve a za ake ceny Slovensko pije :)


Viem ze na colnom urade by mali byt tieto informacie zaznamenavane.. hlavne objemy dovazaneho alc. atd. nemyslim si vsak ze tieto info. su k nahliadnutiu, ak sa mylim opravte ma prosim..
Do uvahy prichadzaju distribucne siete, importery.. Neviem si vsak predstavit akym sposobom by som ich mal oslovit aby som dostal odpoved a aby ma neposlali kade lahsie..
Tiez ma napada spravit mensiu anketu o aky alkohol je vysoky ci nizky zaujem, oslovit maloobchodne siete...

Ak mate niekto predosle skusenosti s prieskumom trhu co sa alkoholu tyka, pripadne skusenosti s dovozom, alebo viete ako sa da dopracovat k tymto alebo obdobnym informaciam prosim vyjadrite sa k tejto teme. Kazda rada ci prispevok mi pomoze.

Dakujem

Zaloz asociaciu distributorov alkoholickych napojov, poskytni im clenstvo zadarmo, oslov ich vyhodami plynucimi z clenstva a budes mat este aj cisla topanok vsetkych zamestnancov... A hlavne, buducich konkurentov pod kontrolou.
Lianka
04.03.09,18:08
agentury na prieskum trhu... resp. sami urobte anketu prieskum - anketa na nete, v terene.... podla cielovej skupiny - mladi, notorici... co piju a o co by mali zaujem, co u nich pri vybere rozhoduje ...
NOrBO85
06.03.09,19:59
Neviem ci som otazku polozil spravne tak pre upresnenie.. mam v umysle dovazat novu tequilu..


Regionalne rozdiely: zatial by som rad vedel ake mnozstva sa dovazaju na Slovensko, potom sa budem zaoberat regionmi. Pre mna je dolezitejsi ten celkovy objem nez tie rozdiely.. Zatial :)

Zalozenie asociacie: velmi dobry napad a vsak nerealizovatelny v kratkom casovom obdobi, tiez si myslim ze by to bolo dost financne narocne..

Agentury atd.: pravdepodobne jedina moznost zatial.. Rad by som vedel ci ma niekto predosle skusenosti pokial ano sem s nimi :)


Potreboval by som vediet napriklad kolko litrov tequly (bez rozdielu na znacku) bolo dovezenych na uzemie sr v roku 2008, potom dalej ktora,ktore znacky dominuju na trhu a ake je ich predajnost ...

Dakujem za prispevky
wagner
07.03.09,18:07
Keď si zoženieš anketárov na výskum trhu - samozrejme aj zaplatíš, tak tí Ti zistia od dovozcov presné množstvá. Lenže anketári robia pre určité spoločnosti. Založ si aj Ty spoločnosť na výskum verejnej mienky a môžeš robiť prieskum dovozcov, vývozcov a neviem čoho ešte chceš. Pokiaľ chceš zistiť tieto údaje na porade, tak podľa mňa si mimo informačného portálu. Inak aj ja robím anketárku, ale aj keď niektoré údaje poznám, neprezradím Ti ich. Mňa tiež viaže povinnosť mlčanlivosti.
NOrBO85
07.03.09,20:28
Keď si zoženieš anketárov na výskum trhu - samozrejme aj zaplatíš, tak tí Ti zistia od dovozcov presné množstvá. Lenže anketári robia pre určité spoločnosti. Založ si aj Ty spoločnosť na výskum verejnej mienky a môžeš robiť prieskum dovozcov, vývozcov a neviem čoho ešte chceš. Pokiaľ chceš zistiť tieto údaje na porade, tak podľa mňa si mimo informačného portálu. Inak aj ja robím anketárku, ale aj keď niektoré údaje poznám, neprezradím Ti ich. Mňa tiež viaže povinnosť mlčanlivosti.
V mojom pripade sa vsak nejedna o ziadne tajne informacie, pripadne infomacie typu know-how.. ktore by si spolocnosti mali chranit... ja len potrebujem vediet ako sa vyvija obchod v tomto sektore aby som vedel prisposobit moj business plan, marketingovu strategiu atd.

Mam skusenosti z prieskumom v UK a Nemecku kde pokial sa jedna o informacie tohto charakteru vacsina spolocnosti nema problem ich zverejnit,pripadne su lahko dostupne cez rozne web fora zaoberajuce sa rozvojom a podporou podnikania.. Niekedy sa mi zda ze Slovensko je stale velmi konzervativne v tomto smere..

Hovoris ze si anketarka tak prezrad, pokial by som mal zaujem co by ma to stalo, a aky je postup.. mozno vyuzijem vase sluzby

D
Dáša_
08.03.09,06:23
Moc ti to asi nepomôže, ale na tejto stránke http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_129/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_OM/_s.7_0_A/7_0_129

máš zoznam subjektov registrovaných na spotrebnú daň z liehu, piva a vína.

Aspon vieš, koho osloviť :)) Ale osobne pochybuje, že by ti niečo povedali.
wagner
08.03.09,12:19
Žiaľ, anketári nemôžu zverejňovať tieto údaje. Či ich zverejní firma, ktorá výskum organizovala neviem, ale ja mám informácie, že ani oni to nemôžu zverejniť, lebo je to objednávka pre príslušného záujemcu. A ten si za to zaplatil. Takže žiaľ.
1svorc1
13.03.09,20:06
Takyto alkohol na SK moc nepojde, pracujem 4 roky s alkoholom viem o com to je.