kocka503
03.03.09,02:12
Ahojte, súrne potrebujem pomôcť.
Môžem vykonať ročné zúčtovanie dane v mzdách za 3/09? čiže by som ho robila až v apríli. Ak ano, aký paragraf mi to dovoľuje? Všade sa dočítavam dátumu 31.03.2009!!!!
Mám totiž na starosti asi 300 zamestnancov a nestíham robiť DPPO a ročné zúčtovania v jednom mesiaci. :mee::mee::mee:

Ďakujem :)
Hepi
03.03.09,04:40
Áno, môžeš. Síce to bude v apríli, ale za mesiac marec, takže je to úplne v poriadku.
jales
03.03.09,11:42
Ja som väčšinou robila RZD vždy až v marcovej výplate, číže až v priebehu apríla mali, tí ktorí potrebovali doplatiť daň urobenú zrážku nedoplatku (aj keď to bola smiešna suma 5,3 Sk). Ale týmto zamestnancom poslal DÚ oznámenie, že nemôžu darovať 2 %, lebo k 31.3. ich daň nebola uhradená. Overovala som to aj telefonicky na DÚ a informovali ma tak, že nedoplatok musí byť uhradený do konca marca, inak daň darovať nemôžu.
Livia2
12.03.09,13:10
Môžem urobiť ročné zúčtovanie na dvakrát? Teda, že by som tých, čo chcú darovať 2% a majú nedoplatky dala do výplat už teraz v marci a ostatných až o mesiac neskôr?
žižulka
12.03.09,13:37
Na tlacive Vyhlasenia 2% je v pouceni uvedene, ze nedoplatky treba uhradit nanjeskor do podania vyhlasenia, teda u tych co im robim rocne zuctovanie tak do 30.4.2009. Asi na Ta na Danovom urade, zle informovali.
gabriela2579
12.03.09,13:43
Daňovník, ktorému zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti (ďalej len „ročné zúčtovanie“) v súlade so zákonom o dani z príjmov predloží svojmu miestne príslušnému správcovi dane vyhlásenie do 30. apríla roku, v ktorom sa vykonáva ročné zúčtovanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie.
Prílohou vyhlásenia je aj potvrdenie od zamestnávateľa o tom, že daň za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa ročné zúčtovanie vykonalo, bola zaplatenáTo znamená, že do termínu podania vyhlásenia bol zrazený (zaplatený) aj prípadný daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania - daňovník, ktorý sa rozhodne predložiť vyhlásenie podľa § 50 zákona o dani z príjmov, nemôže mať daňový nedoplatok z príjmov fyzickej osoby. Ak mal daňovník z ročného zúčtovania preddavkov na daň daňový preplatok, v riadku 11 sa uvedie dátum 31. marec zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva toto vyhlásenie.
ivka70
12.03.09,18:28
Môžem urobiť ročné zúčtovanie na dvakrát? Teda, že by som tých, čo chcú darovať 2% a majú nedoplatky dala do výplat už teraz v marci a ostatných až o mesiac neskôr?
Ano, mozes.
dopravca
13.03.09,08:49
Prosím Vás, ako sa vlastne ďalej nakladá s daňovým preplatkom. Vyplatím ho zamestnancovi s čistou mzdou a tým je to vyriešené, alebo ho prirátam k hrubej mzde.
Tweety
13.03.09,08:50
Prosím Vás, ako sa vlastne ďalej nakladá s daňovým preplatkom. Vyplatím ho zamestnancovi s čistou mzdou a tým je to vyriešené, alebo ho prirátam k hrubej mzde.
Áno, vyplatíš mu k čistej mzde.
dopravca
13.03.09,11:42
No kočky ešte mi povedzte. Zrejme mesačným zaokrúhľovaním dane nadol, zamestnancovi v RZ vyšiel nedoplatok 8,- Sk Mám sa ním zaoberať, alebo sa tváriť že neexistuje? Ďakujem
Stina
13.03.09,11:46
Ak chce zamestnanec dať 2 %, musí mať nedoplatok uhradený.
mzdarka renca
13.03.09,11:50
No kočky ešte mi povedzte. Zrejme mesačným zaokrúhľovaním dane nadol, zamestnancovi v RZ vyšiel nedoplatok 8,- Sk Mám sa ním zaoberať, alebo sa tváriť že neexistuje? Ďakujem

Ak nechce darovať 2% zo zaplatenej dane, tak sa s tým nezaoberaj. Ak chce darovať 2%, tak prepočítaš KK 30,1260 a zaokrúhliš v prospech daňovníka-zamestnanca a zrazíš mu to zo mzdy.
gabriela2579
13.03.09,12:01
No kočky ešte mi povedzte. Zrejme mesačným zaokrúhľovaním dane nadol, zamestnancovi v RZ vyšiel nedoplatok 8,- Sk Mám sa ním zaoberať, alebo sa tváriť že neexistuje? Ďakujem


Pokiaľ nechce darovať 2% dane príjemcom uvedeným na www.rozhodni.sk (http://www.rozhodni.sk) , môžeš sa "tváriť", že neexistuje