ivetka235
03.03.09,07:21
Prosím Vás,vie mi niekto poradiť-robila som DP typu B čias.invalid.dôchodcovi,ktorý mal minulý rok živnosť,mal príjem 120000,čiže daň mu nevyšla žiadna-mám mu vypísať aj výpis na SP?Myslím si,že nie,lebo odvody neplatí ale ak mi to vie niekto potvrdiť? Tak isto som robila aj DP typu B pánovi,ktorý je na MD,mal príjmy z účinkovania,tomu tiež netreba výpis na SP?Prosím poraďte.Vopred ďakujem.
veronikasad
03.03.09,08:23
Prosím Vás,vie mi niekto poradiť-robila som DP typu B čias.invalid.dôchodcovi,ktorý mal minulý rok živnosť,mal príjem 120000,čiže daň mu nevyšla žiadna-mám mu vypísať aj výpis na SP?Myslím si,že nie,lebo odvody neplatí ale ak mi to vie niekto potvrdiť? Tak isto som robila aj DP typu B pánovi,ktorý je na MD,mal príjmy z účinkovania,tomu tiež netreba výpis na SP?Prosím poraďte.Vopred ďakujem.
Inv. dôchodca prekročil príjem vo výške 12-násobku min. mzdy /12x295,50€/, vystavuješ mu výpis z DP, ktorý do 30.6.09 odovzdá do SP. Do 8.7.09 je povinný zaregistrovať sa na reg.liste FO ako povinný platitel odvodov do SP.

K druhému prípadu málo informácii - čo je to účinkovanie ? živnosť ? slobodné povolanie ? Výška príjmu ?
Aljok
03.03.09,08:24
Pozri Zákon o soc. poistení:
§ 228
Povinnosti samostatne zárobkovo činnej osoby

(1) Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná, ak tento zákon neustanovuje inak, predložiť príslušnej pobočke do 30. júna kalendárneho roka výpis z daňového priznania vrátane výpisu z opravného daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok; dodatočné daňové priznanie, ktoré má vplyv na vznik a zánik jej nemocenského poistenia a dôchodkového poistenia v bežnom roku, je povinná predložiť do ôsmich dní od jeho predloženia správcovi dane.
ivetka235
03.03.09,08:33
Nemá živnosť,boli to zmluvy o účinkovaní na cca 68000,--skk - je na MD.
veronikasad
03.03.09,08:34
Nemá živnosť,boli to zmluvy o účinkovaní na cca 68000,--skk - je na MD.
Má aspoň pridelené DIČ z DU ?
ivetka235
03.03.09,08:43
Má aspoň pridelené DIČ z DU ?
nie,nemá dič