ivetka235
03.03.09,07:55
Prosím o radu-ocino založil obč.združenie dets.folkl.súboru,minulý rok mal príjem len z 2% a jednu dotáciu od mesta v hodnote 10 000,--sk. Musíme robiť daň.priznanie? Ak áno,viete mi niekto poradiť,ako ho urobiť?
ivetka235
04.03.09,06:27
Naozaj mi nevie nikto poradiť?
victoria
04.03.09,20:44
Dotacia je prijem oslobodeny od dane. OZ nemusi podat danove priznanie iba v pripade ak ma prijmy z 2%, darov, prijmy zdanene zrazkovou danou a clenske prispevky. Kedze ste dostali dostaciu hoci je to prijem oslobodeny od dane, povinnost podat danove priznanie vznika.
apsgroup
09.03.09,06:38
A ked je dotacia jediny prijem, kde to bude v danovom priznaní?
Je to prijem neovpl.ZD?
victoria
09.03.09,07:05
RIADOK 230 prijmy oslobodene od dane
ivetka235
19.03.09,12:07
Dotacia je prijem oslobodeny od dane. OZ nemusi podat danove priznanie iba v pripade ak ma prijmy z 2%, darov, prijmy zdanene zrazkovou danou a clenske prispevky. Kedze ste dostali dostaciu hoci je to prijem oslobodeny od dane, povinnost podat danove priznanie vznika.
Prosím Vás,takže som zrátala 2%,za rok 2008 to bolo 100888,-- a dotácia z mesta bola 10000,--. Prosím vás,aké DP mám vypísať? B-čkové?Môžete mi poradiť,čo do ktorého riadku,lebo nemám o tom ani šajnu.A treba tam potom vypísať aj nejaké výkazy?PROSÍM poraďte mi...
KvetkaK
19.03.09,12:09
Prosím Vás,takže som zrátala 2%,za rok 2008 to bolo 100888,-- a dotácia z mesta bola 10000,--. Prosím vás,aké DP mám vypísať? B-čkové?Môžete mi poradiť,čo do ktorého riadku,lebo nemám o tom ani šajnu.A treba tam potom vypísať aj nejaké výkazy?PROSÍM poraďte mi...
Treba podať daňové priznanie na daň z príjmov právnických osôb a aj výkazy, a tie závisia od toho, aké účtovníctvo bolo vedené.
Dobroslava
19.03.09,13:41
Treba podať daňové priznanie na daň z príjmov právnických osôb a aj výkazy, a tie závisia od toho, aké účtovníctvo bolo vedené.

Prosím o pomoc: účtujem neziskovku.
Príjmy:
kreditné úroky na BÚ
2 % dane
dotácia obce na rozvoj
členské príspevky
príjem z fakturácie za upratovacie práce /v stanovách je uvedený bod:"združenie je oprávnené vykonávať podnikateľskú činnosť po splnení podmienok určených osobitnými právnymi predpismi a takto získavať finančné prostriedky pre svoju činnosť .../
Výdaje:
vedenie bežného účtu
darovacie zmluvy
nákup dresov a podobne
štartovné
ubytovanie súťažiacich
Prosím pomôže mi niekto zostaviť DP? Mám tlačivo ale vôbec neviem, čo dať do ktorej kolonky, ďakujem.
victoria
19.03.09,14:29
to je prilis malo info na to aby sme mohli dobre zostavit DP. K tym upratovacim pracam predpokladam ze bud maju na to zivnostensky list alebo to robia iba parkrat do roka maju aj nejake naklady ? Ide o to ze tento prijem budu zdanovat a preto potrebujeme vediet ci k nemu maju aj nejake danove vydavky.
V podstate by konstrukcia danoveho priznania mala byt takato :
r.100 vysledok hospodarenia z uctovnictva, tzn. rozdiel medzi celkovymi vynosmi a nakladmi
potom postupne pripocitanie vydavkov vynalozenych na prijmy ktore su oslobodene alebo nie nezahrnane do zakladu dane - r.130 a nakoniec ocistenie od prijmov ktore nie su predmetom dane, su oslobodene od dane alebo su zrazene zrazkovou danou (r.220,230,240) vysledok by mal byt vysledok zo zdanovej cinnosti ako zaklad dane alebo 0 v pripade ze organizacia nema ziadne zdanove cinnosti.
Dobroslava
19.03.09,15:04
to je prilis malo info na to aby sme mohli dobre zostavit DP. K tym upratovacim pracam predpokladam ze bud maju na to zivnostensky list alebo to robia iba parkrat do roka maju aj nejake naklady ? Ide o to ze tento prijem budu zdanovat a preto potrebujeme vediet ci k nemu maju aj nejake danove vydavky.
V podstate by konstrukcia danoveho priznania mala byt takato :
r.100 vysledok hospodarenia z uctovnictva, tzn. rozdiel medzi celkovymi vynosmi a nakladmi
potom postupne pripocitanie vydavkov vynalozenych na prijmy ktore su oslobodene alebo nie nezahrnane do zakladu dane - r.130 a nakoniec ocistenie od prijmov ktore nie su predmetom dane, su oslobodene od dane alebo su zrazene zrazkovou danou (r.220,230,240) vysledok by mal byt vysledok zo zdanovej cinnosti ako zaklad dane alebo 0 v pripade ze organizacia nema ziadne zdanove cinnosti.

Takže k upratovacím prácam: je to jednorázová činnosť raz za rok /upratovanie ihriska/ - nie je uvedené v ŽL. V cene fakturácie majú za túto činnosť poskytnuté vstupenky na zápasy.
A ešte som zabudol: jedna faktúra bola na zaistenie propagácie športovej značky /v ŽL je uvedené "reklamné činnosti/.
Budem moc drzý, keď poprosím ku každému príjmu a výdaju napísať, kde to zaradiť /tzn. oslobodené, nezahrnuté do ZD, atď./
ˇVopred ďakujem veľmi pekne, ste hrozne zlatí ...