luluha
03.03.09,10:00
Mám sídlo podnikania na adrese, kde bývam a prevádzkareň inde. Môžem si dať do nákladov jazdu od sídla podnikania do prevádzkarne? Lebo našla som v jednom zákone, že sa to nedá, ale nejako sa mi to nezdá.
fmato
03.03.09,13:30
preco by sa to nemalo dat? ved je to opravneny vydavok suvisiaci s podnikanim. ako sa tam mas dostat, pesi?
ego.mc
03.03.09,18:29
preco by sa to nemalo dat? ved je to opravneny vydavok suvisiaci s podnikanim. ako sa tam mas dostat, pesi?

Občas nezaškodí prečítať si zákony.:)
Daňové výdavky
§ 19:
e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, ...
A priložím ešte citát zo stanoviska DRSR z ich stránky:
"Ak má daňovník v oprávnení na vykonávanie činnosti uvedené ako miesto podnikania miesto trvalého pobytu, ale činnosť vykonáva v prevádzke, ktorú má zriadenú na výkon činnosti a jej sídlo nie je totožné s miestom trvalého pobytu daňovníka, miestom pravidelného vykonávania činnosti je potom miesto, v ktorom je zriadená prevádzka."

Takže: Nemôže.:)
convict
05.03.09,23:46
"vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva,"

Iným miestom v prípade ak je miesto pravidelného vykonávania činnosti prevádzka nemôže byť aj sídlo podnikania??