McMarti
09.07.04,08:55
Chcem sa spýtať či je nejaké zamedzenie ohľaom vystavovania FA v cudzej mene pre tuzemského odberateľa. Ako potom túto FA evidovať v JU v cudzej mene s prepočtom aktuálnmeho kurzu?
Luckasari
09.07.04,07:36
ja ich zapisujem do knihy zavazkov, a do evidencie DPH
Ekonomko
09.07.04,12:48
pokial viem nie je mozes vystavit aj vo vatikanskej mene ale ak faktura podlieha DPH musis vycislit DPH v SKK dnom dodania a ucto hovori ze vedies v slov mene takze aj to musis v konecnom dvosledku prepocitat dnom uskutocxnenia ucto pripadu
Aňa
09.07.04,12:52
Presne tak a najlepšie by bolo vo fa uviesť cenu v slovenskej mene, kurz a prepočítaná mena, tej ktorej krajiny.
Zuzka
09.07.04,14:06
Súhlasím s Aňou, suma musí tam byť faktúrovaná v slovenskej mene a kurzom prepočítať na cudziu menu.
korela888
20.04.07,10:53
Mal by som otázočku v akom kurze robím úhradu faktúry dodávateľskej keď zaúčtujem ju v kurze podľa daňovej povinnosti kurz NBS. V akom kurze robím úhradu??? Lebo softvér mi úhradu automaticky preráta na kurz ku dňu dodania, vzhľadom k tomu že podniakteľ je platiteľ DPH. Ako to zapísať do faktúry???? Pretože z pokladne odpíšem peniaze v kurze NBS v deň úhrady a tam mi vznikne rozdiel. Aký kurz tam mám použiť pri úhrade.... ???

dakujem