ESTER
27.06.05,11:46
Na ktoré riadky DP dávate nadobudnutie tovaru z čl. krajiny EU aj včetne dopravy zabezpečenej dodávateľom, ak je doprava súčasťou fakturovanej sumy za tovar ale je samostatne vo faktúre rozpísaná.
AdrianaA
27.06.05,14:00
Pri nadobudnutí tovaru z EU uvádzaš v DP dva riadky. Prvý riadok je výstup r. 04 a druhý riadok je vstup r.16.
Tú dopravu by som asi dala na výstup r. 09 a r. 10 a vstup r.15.
Ale možno by to mohlo byť aj v tovare. Dopad na výsledok by bol nulový.
Pozri si však ešte § 20, kedy ti vrniká daňová povinnosť.
Paula
27.06.05,14:33
Myslím, že ak si dodávateľ okrem tovaru faktúruje aj za dopravu, stáva sa cena za dopravu súčasťou ceny tovaru - nerozdeľovala by som v DP tieto dve položky. Čo ostatní poradcovia? :)
ESTER
27.06.05,14:38
Ani ja by som to v DP nerozdeľovala a všetko by som dávala ako nadobudnutie tovaru z čl.krajín EÚ, ale stretla som sa aj s iným názorom ktorý ma zaskočil, tak som si to chcela overiť.
bendži
27.06.05,14:43
Mne chodia faktúry z Čiech na nákup tovaru aj s dopravou, pričom táto je na faktúre osobitne uvádzaná ako samostatná položka. Napriek tomu pre účely DPH nerozdeľujem faktúru na tovar a dopravu samostatne ale beriem to ako jednu celkovú sumu za tovar z členských krajín EÚ.
AdrianaA
28.06.05,09:41
Mne chodia faktury za tovar a nasledne zvlast faktury za dopravu. Dopravu davam na 131 ako obstaranie, ale pre DPH je to sluzba, takze pouzivam riadky 09-10 ( vystup ) a r.15 ( vstup ).

Ja osobne si myslim, ze doprava je §16 ods. a nasledne §69 ods. 4.
Podla mna je jedno, ci je preprava fakturovana na fakture ako samostatna polozka s tovarom alebo je solo faktura. Stale je to § 16ods.1 a nasl. §69ods. 4.
daryl
02.10.08,14:50
dopravu som si neobjednala zvlášť pod svojim IČ DPH tak si myslím, že by sa doprava mala nechať pri tovare na DS 7,8 , ale nie som si istá nikde to neviem prečítať, vie niekto poradiť, ďakujem
Rozalka
02.10.08,19:39
A máš cenu prepravy započítanú do ceny tovaru?
kornelia2
15.10.08,09:17
mam dilemu zahranicne fa sa do ktoreho riadku davaju citam vsade inac pisete:


AdrianaA Re: Ktorý riadok DP?
Mne chodia faktury za tovar a nasledne zvlast faktury za dopravu. Dopravu davam na 131 ako obstaranie, ale pre DPH je to sluzba, takze pouzivam riadky 09-10 ( vystup ) a r.15 ( vstup ).

AdrianaA Re: Ktorý riadok DP?
Pri nadobudnutí tovaru z EU uvádzaš v DP dva riadky. Prvý riadok je výstup r. 04 a druhý riadok je vstup r.16.
Tú dopravu by som asi dala na výstup r. 09 a r. 10 a vstup r.15.

neni to riadok 9,10 a riadok19?
calimero1
15.10.08,09:20
Ten pôvodný príspevok sa týka ešte starého tlačiva.
kornelia2
15.10.08,09:25
aha a na nove tlacivo DPH su ktore riadky na zahranicne faktury?
KvetkaK
10.11.08,14:16
Ahojte poraďáci, chodia mi z ČR faktúry na tovar vrátane dopravy, takže to všetko účtujem ako tovar a dávam to tak aj do daňového priznania DPH. Teraz sa mi stala taká vec, že na tovar ktorý nám bol dodaný 3.9. a aj následne vyfakturovaný, nám dodávateľ zabudol započítať do ceny dopravu. Teraz v októbri nám ju jednou faktúrou dofakturovali. A je teraz váham, mám to dať do priznania ako tovar alebo ako službu, keďže nám účtujú dopravu už v cene tovaru?
KvetkaK
10.11.08,20:34
Posúvam....
KvetkaK
11.11.08,07:55
Ahojte poraďáci, chodia mi z ČR faktúry na tovar vrátane dopravy, takže to všetko účtujem ako tovar a dávam to tak aj do daňového priznania DPH. Teraz sa mi stala taká vec, že na tovar ktorý nám bol dodaný 3.9. a aj následne vyfakturovaný, nám dodávateľ zabudol započítať do ceny dopravu. Teraz v októbri nám ju jednou faktúrou dofakturovali. A je teraz váham, mám to dať do priznania ako tovar alebo ako službu, keďže nám účtujú dopravu už v cene tovaru?
Posúvam...
robin1
11.11.08,08:05
Ak viem priradiť dopravu tovaru ku konrétnemu tovaru, aj keď bola fakturovaná dodatočne, tak by som to účtovala do ceny tovaru=ako tovar.
KvetkaK
11.11.08,08:15
Ahojte poraďáci, chodia mi z ČR faktúry na tovar vrátane dopravy, takže to všetko účtujem ako tovar a dávam to tak aj do daňového priznania DPH. Teraz sa mi stala taká vec, že na tovar ktorý nám bol dodaný 3.9. a aj následne vyfakturovaný, nám dodávateľ zabudol započítať do ceny dopravu. Teraz v októbri nám ju jednou faktúrou dofakturovali. A je teraz váham, mám to dať do priznania ako tovar alebo ako službu, keďže nám účtujú dopravu už v cene tovaru?
A pre kurz DPH mám použiť dátum vystavenia faktúry, kde bola doprava dofakturovaná? Dúfam, že to nemalo ísť do septembra :rolleyes:.
KvetkaK
11.11.08,12:44
Nikto sa s niečím podobným nestretol?
KvetkaK
12.11.08,07:53
Pôvodca textu príspevku: KvetkaK
Ahojte poraďáci, chodia mi z ČR faktúry na tovar vrátane dopravy, takže to všetko účtujem ako tovar a dávam to tak aj do daňového priznania DPH. Teraz sa mi stala taká vec, že na tovar ktorý nám bol dodaný 3.9. a aj následne vyfakturovaný, nám dodávateľ zabudol započítať do ceny dopravu. Teraz v októbri nám ju jednou faktúrou dofakturovali. A je teraz váham, mám to dať do priznania ako tovar alebo ako službu, keďže nám účtujú dopravu už v cene tovaru?

A pre kurz DPH mám použiť dátum vystavenia faktúry, kde bola doprava dofakturovaná? Dúfam, že to nemalo ísť do septembra..

Skúšam ešte raz posunúť.....