stelmachova
03.03.09,10:43
Mám ohlasovaciu živnosť na uskutočňovanie stavieb a ich zmien. Chcem vedieť, či si môžem na túto činnosť uplatniť 60% výdavky podľa zákona o daniach z príjmov, alebo len 40% ďakujem veľmi mi pomôžete
Zoltán Kovács
03.03.09,09:44
Mám ohlasovaciu živnosť na uskutočňovanie stavieb a ich zmien. Chcem vedieť, či si môžem na túto činnosť uplatniť 60% výdavky podľa zákona o daniach z príjmov, alebo len 40% ďakujem veľmi mi pomôžete

Keď je to ohlasovacia činnosť, tak nie je to remeselná. Teda 40%.
novohorcan
03.03.09,09:59
Zoli, si ako blesk .Ja to tu nestíham sledovať nieto ešte popri niečo robiť. Ste bomby. Ale k veci .SZČO-60 % výdavky . Mám ešte nejaký malý príjem z predaja výž.doplnkov. Na ktorý riadok to dať a aký výdavok môžem uplatniť ?
Zita5
03.03.09,10:02
Mám ohlasovaciu živnosť na uskutočňovanie stavieb a ich zmien. Chcem vedieť, či si môžem na túto činnosť uplatniť 60% výdavky podľa zákona o daniach z príjmov, alebo len 40% ďakujem veľmi mi pomôžete

To by ste museli mať remeselnú živnosť .
Viac sa dozviete v tomto linku
http://www.porada.sk/952600-post8.html
Zita5
03.03.09,10:03
Zoli, si ako blesk .Ja to tu nestíham sledovať nieto ešte popri niečo robiť. Ste bomby. Ale k veci .SZČO-60 % výdavky . Mám ešte nejaký malý príjem z predaja výž.doplnkov. Na ktorý riadok to dať a aký výdavok môžem uplatniť ?

Nie som síce Zoli , ale nerozumiem tým 60% - z akej činnosti ,ale to nie je podstatné, to VY viete .
Ak by ste ale vykonávali remeselnú živnosť a popri tom aj predaj tovaru , tak máte nárok len na 40% paušálnych výdavkov .
novohorcan
03.03.09,10:09
tohto som sa obával , čo s tým ? ( mal som kovoobrábanie /
Zoltán Kovács
03.03.09,10:10
tohto som sa obával , čo s tým ? ( mal som kovoobrábanie /

Teraz už asi nič iné neostáva, len tie 40%.
novohorcan
03.03.09,10:11
ten predaj neni na živnosť !!!!
Zita5
03.03.09,10:12
tohto som sa obával , čo s tým ? ( mal som kovoobrábanie /

Čo s tým ? Uplatniť si 40%.
To ste mohli rozmýšľať pred tým , či ten príjem stojí za to , aby ste si porušili možnosť uplatniť si 60% pri remeselnej živnosti .
Zita5
03.03.09,10:13
ten predaj neni na živnosť !!!!

Takže ešte máte aj predaj na čierno ? Ako môžete predávať tovar bez živnostenského oprávnenia ?
Zoltán Kovács
03.03.09,10:13
ten predaj neni na živnosť !!!!

A z čoho, keď nie na živnosť?
novohorcan
03.03.09,10:19
spústa ľudí predáva napr. kozmetiku a živnosť na to nemá
Zita5
03.03.09,10:26
spústa ľudí predáva napr. kozmetiku a živnosť na to nemá


kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi - maloobchod v rozsahu voľnej živnosti
sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľnej živnosti
novohorcan
03.03.09,10:45
do šľaka... Zatiaľ ďakujem , ak zistím niečo viac aké zmluvy majú " kozmetici " ohlásim sa . Alebo keď sú zam. na HPP je to iné ? Robia to aj študenti -netreba živnosť a ani ja nemám maloobchod. Alebo to mám chápať tak, že ak mám rem. živ. a mám aj iný príjem,aj keď neni zo živnosti, nemám už nárok na 60 % ? To ma presunú aj úroky zo stav. sporenia zo 60 na 40 %. Alebo pletiem hrušky s jablkami ?Asi si dám studenú sprchu...