maroso
03.03.09,11:15
pekny den som tu 1 krat.mam vybraty projekt rod.domu a chcel by som vediet od vas skusenejsich co by ste zmenili.ci je ta cena materialu realna.chcem stavat śvojpomocne.a ci niekto nestavia nieco podobne?dakujem za vsetky reakcie projekt sa nachadza na w.w.w.g.s.e.r.v.i.s .c.z bez bodiek ide o projekt Limit
PeteoSK
04.03.09,23:47
Dobry den!Mpzte mi poslat link na ten dom?..
Fairy
05.03.09,04:29
Nevyzerá to zle, ale:
1. kuchyňa - troška si neviem predstaviť napr. kam dáš chladničku, linku by som ťahala popod celé okno do L a vymenila nejak sporák s umývadlom. A tú špajzu by som asi chcela väčšiu. 2. chodba - trocha hluchý, tmavý a veľký priestor. Aspoň sa mi zdá. Čo tam dáš ?
maroso
05.03.09,05:27
Peteo SK link mi nejde pridat ale je to w.w.w.gservis.cz a dom sa vola limit patri medzi bungalovi
alltracboy
05.03.09,07:52
brumteles
05.03.09,09:07
Zvonku vyzera pekne, ale mne osobne sa nepaci toto:
- chyba mi oddelenie nocnej casti - izby su rozhodene po celom dome. Samozrejme to zavisi od osobnych preferncii a zivotneho stylu - ci mas male deti, ci jedna izba bude pouzivana ako pracovna/hostovska... Ked uz, tak tu pozdlznu chodbu by som v pravej casti oddelil priecne, aby 2 izby s minikupelnou boli trochu samostatne (nemusi to byt stavebne oddelene - da sa to vyriesit napr. vramci skrine s posuvnymi dverami)
- neviem ci tie 4 rohove okna su optimalne - zvonku to vyzera pekne, ale moze to byt komplikovanejsie a drahsie, viac ta to potom aj bude obmedzovat pri rozmiestneni nabytku. Podla mna by to stacilo v obyvacke a v izbach by som dal normalne okna. Zavisi aj od orientacie a vyhladu.
- minispajza ako je navrhnuta nema moc velky zmysel - vacsinu z nej zaberaju dvere. Ked nie je mozne urobit pri kuchyni poriadnu spajzu, tak by som radsej urobil vacsiu kuch. linku v ktorej by bola jedna vysuvna skrina ako "spajza" pre casto potrebne veci (samozrejme vysuvnu skrinu nekupovat v kuchynskom studiu - tam su predrazene - napr. v IKEA su za prijatelnu cenu). Ostatne (zavaraniny, napoje, atd) by som dal do skladu pri zadveri. Tam by bolo mozne aj udrzat celorocne vhodnu nizsiu teplotu co v kuchyni nedosiahnes.
Wlady
05.03.09,10:43
Mne sa zda tiez ta chodba zbytocne velka, je rovnako velka ako najvcsia izba a vacia ako dalsie dve.
Milan.Žiška
05.03.09,11:04
Podľa môjho názoru je chodba neúmerne priestranná, na to že nemá priame osvetlenie.
Kúpeľňu by som prehodil k nočnej/súkromnej časti, ktorá sa dá oddeliť od dennej časti. Následne mi chýba WC pre návštevy ( vedľa pracovne, resp. hosťovskej izby).
Nakoniec by som ešte uvažoval na rohovými oknami resp. náhradným riešením.
Toto je len môj názor, ako by som to riešil ja a nemusí každému sadnúť.:):):)
pucifalek
06.03.09,07:08
rohové okná sú drahé a na tomto projekte ich je zbytočne veľa. ale niekomu sa to veľmi páči, v tom prípade jedno možno v spálni...lebo na takýchto veciach sa potom stavba predražuje, aj keď pôvodný zámer bol ušetriť, keďže píšeš že si budeš stavať svojpomocne.kúpeľku by som určite dala k spálňam a wc samostatné ku vchodu niekam. izby sú naozaj troška rozhádzané, chcelo by ich zoskupiť do jednej časti.