vetva
03.03.09,12:29
Pred dvoma týždňami som bol na odber krvi pre vyšetrenie KO. Nepodaril sa , mám slabé žily a praskajú. Ako môžem tomu pomôcť ?
syrik
03.03.09,11:31
Pred dvoma týždňami som bol na odber krvi pre vyšetrenie KO. Nepodaril sa , mám slabé žily a praskajú. Ako môžem tomu pomôcť ?

Piť viac tekutín...ale to skôr vtedy,keď krv tečie pomaly...s tým asi neurobíš nič...sestričky si na Tebe riadne pocvičia ;)
Natalyk
03.03.09,11:32
Pohánka, pohánkový čaj a c vitamín na spevnenie žíl.
pasuliatko
03.03.09,12:29
veľmi veľa tekutín vypiť pred odberom doma aj napr. v čakárni u lekára si dať 2-3 hlty minerálky alebo čistej vody a podobne nesladené alebo si dať acyplirín alebo anopyrín na zriedenie krvi v organizme. inak ma nič nenapadá
syrik
03.03.09,12:34
veľmi veľa tekutín vypiť pred odberom doma aj napr. v čakárni u lekára si dať 2-3 hlty minerálky alebo čistej vody a podobne nesladené alebo si dať acyplirín alebo anopyrín na zriedenie krvi v organizme. inak ma nič nenapadá

no tie lieky pred odberom krvi by som určite nedoporučovala...tam treba chodiť na lačno ;)
pasuliatko
03.03.09,12:35
no tie lieky pred odberom krvi by som určite nedoporučovala...tam treba chodiť na lačno ;)

pravda ale to ma napadlo,že by mohlo pomôcť alebo pred spaním a nie tesne pred odberom som myslela :)
buchač
03.03.09,12:50
Piť viac tekutín...ale to skôr vtedy,keď krv tečie pomaly...s tým asi neurobíš nič...sestričky si na Tebe riadne pocvičia ;)

Môžem potvrdiť .

Už som skončil dopichaný na všetkých možných miestach .
Nakoniec už sestrička nevedela čo a ako , tak po konzultácii s AROm mi do žily ihlu , ktorá sa aplikuje dojčatám na hlave .:mee:
A aj to na chrbáte ruky :rolleyes:

Ostatné odporúčania sú len o lepšom prietoku .

Juraj
syrik
03.03.09,12:54
Môžem potvrdiť .

Už som skončil dopichaný na všetkých možných miestach .
Nakoniec už sestrička nevedela čo a ako , tak po konzultácii s AROm mi do žily ihlu , ktorá sa aplikuje dojčatám na hlave .:mee:
A aj to na chrbáte ruky :rolleyes:

Ostatné odporúčania sú len o lepšom prietoku .

Juraj
No buď rád,že Ti ju nedali na krk...aj to som už videla...robila som nejaký čas ako zdravotná sestra :D
pasuliatko
03.03.09,12:57
No buď rád,že Ti ju nedali na krk...aj to som už videla...robila som nejaký čas ako zdravotná sestra :D

myslíš kavál?:D
vetva
03.03.09,15:32
Ďakujem všetkým za promptné príspevky . Skúsim na týždeň tie tekutiny, lebo ak nebude odber, nebude liečba, takže ak sa neozvem - zomrel som.
wagner
03.03.09,16:48
Mne neberú nikdy krv zo žily. Neviem či Ti tie rady pomôžu, ale mne berú krv na zápästí- nad koreňom palca, alebo na chrbte ruky nad hánkami. Videla som, že to berú viacerým. Požiadaj ich, nech Ti tam zoberú krv.
vetva
03.03.09,18:57
Aj tam si sestričky píchli ! Mimochodom aj tam sú len žily.
mareko
03.03.09,20:14
Skús si podľa teba najlepšiu žilu "zregenerovať", napríklad nasvecovaním Bioptronom, prípadne obklady z byliniek alebo mastičky z byliniek (repík, harmanček, nechtík lekársky, aloe), jemné masírovanie žily. Vždy sa sústreď pred odberom na jednu dve žily.To by mohlo pomôcť.
ondrejvla
03.03.09,20:31
Ďakujem všetkým za promptné príspevky . Skúsim na týždeň tie tekutiny, lebo ak nebude odber, nebude liečba, takže ak sa neozvem - zomrel som.

Len sa neboj, na slabé žily nezomrieš! Aj keď budeš samá modrinka, žilu ti nájdu, ak inde nie, tak na áre. Vieš koľko by už na tejto stránke bolo mŕtvoliek, keby sme sa všetci báli:)?!
m.hladka
03.03.09,20:51
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
fixska
13.03.09,09:34
Ďakujem všetkým za promptné príspevky . Skúsim na týždeň tie tekutiny, lebo ak nebude odber, nebude liečba, takže ak sa neozvem - zomrel som.


Ja mam presne taky isty problem, teraz je to uz lepsie ale ked som bola mala sa mi vrtali v ruke lebo sa nevedeli trafit - to bol cirkus. Na strednej mi potom doktorka brala krv s chrbata ruky (opak dlane) to sice boli a stipe ale bol to zarucene uspesny odber. Teraz je to uz lepsie lebo som posledny asi rok a pol cvicila v posilke, plus pred kazdou krvou nalejem rano do seba liter vody a pravidelne beriem Rutin v tabletkach. Ked "napumpujem" rukou pred odberom tak sa tam uz mihne nejake bledozelene miestecko tak obcas sa zadari aj na prvy krat zobrat. A to chodim na krv kazdy mesiac. Drz sa pi vela vody. :cool:
Daniela
13.03.09,10:15
Mne beru tiež len z chrbta ruky, alebo na boku zarovno s palcom na ruke. Moje žilky sú tiež slabé, ale pred niekoľkými rokmi som infúzie brala tiež len cez chrbát ruky (15)a tie žily zhrubli a sú dnes fajn na odber, ktorý musím absolvovať pravidelne pre štítnu žľazu a cholesterol. V pohode. Aj sestričky si zvykli. Nikdy nemám žiadne podliatiny z prepichnitej žily.
vetva
13.03.09,18:35
Tak to mám úspešne za sebou. Vďaka pitiu, cvičeniu ,ale zrejme najviac vďaka upírke sestričke, ktorá to pichla tam, kde ja som nevidel žiadnu žilu a ono to išlo. To bol výdych.
A čo je to ten Rutin fixka ?
fixska
13.03.09,19:12
Tak to mám úspešne za sebou. Vďaka pitiu, cvičeniu ,ale zrejme najviac vďaka upírke sestričke, ktorá to pichla tam, kde ja som nevidel žiadnu žilu a ono to išlo. To bol výdych.
A čo je to ten Rutin fixka ?

Rutin, je obsiahnuty aj v pohanke ale podla mna je lepsie zjest vitamin ako miesat pohanku do jogurtu. Je to latka, ktora "pomaha snizovat krehkost sten krevnych kapilar a tim zabranuje drobnym krvacenim a vzniku podlitin na kuzi" "vhodny pri menecennosti zilnich sten a sklonech ke vzniku krecovych zil" http://www.mojalekaren.sk/natures-bounty-rutin-50mg-250-tbl/ jedna tableta denne. Mozes jest aj volno predajne lieky Ascorutin, ten sa berie tak ze vyberies balenie a das si pauzu podla ucinkov ale ja skor zastavam vyzivove doplnky a nie lieky. Mam na nohach popraskane cievy a bola som aj na operacii koli tomu a rutin mam jest stale aby mi spevneli zily. Takze tak. vyskusaj, ja to uz jem asi rok.
Jana2004
13.03.09,19:25
Pripájam sa k fixske, tiež mám min,. 1x do mesiaca odber a žily takmer žiadne, ale celkom dobre mi pomáhajú malé činky alebo gumené koliesko, ktoré stláčam. Koliesko je pomaly všade so mnou :), aj v aute a sama vidím zlepšenie. Už hľadanie žily nie je taká pátracia akcia ako v minulosti. No nie je to zo dňa na deň, chce to čas.
jozef antl
18.03.09,06:08
Ďakujem všetkým za promptné príspevky . Skúsim na týždeň tie tekutiny, lebo ak nebude odber, nebude liečba, takže ak sa neozvem - zomrel som.
To je už tak niekto má povrchové žili ako povrazy a niekto schované a aj slabé.To sa už musíš sám rozhodnúť ako sa zachováš ale v tvojom prípade si určite viacej vytrpíš lebo keď sú žily ako popisuješ budeš mávať stále problémy s odberom a tiež záleží aká je zručná sestrička.Ja mám tiež schované žili a už mám 154 odberov za sebou a veru neraz som chcel s tým skončiť.Ale darovanie je o niečom inom to vieme a preto Ti želám aby si sa správne rozhodol a zároveň bral do úvahy všetko čo s tým súvisí.Ahoj a drž sa..:)
vetva
19.03.09,15:32
Všetko najlepšie na Jozefa a ďakujem za podporu Tebe, ale aj ostatným prispievajúcim. Osud je osud, ale stávajú sa aj horšie veci. Ahojte.
jozef antl
20.03.09,12:02
Všetko najlepšie na Jozefa a ďakujem za podporu Tebe, ale aj ostatným prispievajúcim. Osud je osud, ale stávajú sa aj horšie veci. Ahojte.
Ďakujem aj ja teraz ide jar začne rásť púpava a ja si robievam takú jarnú kúru pre svoje žili,až chceš vyskúšaj aj ty.Natrhaj si 10 stoniek z púpavy a dobre ich požuj a zjedz.Toto robím každý deň aspoň tri týždne a potom už len tak sporadicky.Je to dobré na odbúranie cholesterolu z krvi a že vraj aj na spevnenie žíl.Ale to len tak mám od nejakej starej mami takže to taká zaujímavosť,no ja to robím už dlhé roky mám tiež schované žily,veľa kráť mi pri odberoch hovorili aby som nedával krv lebo sa nevedeli trafiť no teraz už mám 154 odber a dúfam ,že to ešte potiahnem ďalej.Možno mi aj tá púpava pomáha.:cool:
Xanti
20.03.09,12:09
Ďakujem aj ja teraz ide jar začne rásť púpava a ja si robievam takú jarnú kúru pre svoje žili,až chceš vyskúšaj aj ty.Natrhaj si 10 stoniek z púpavy a dobre ich požuj a zjedz.Toto robím každý deň aspoň tri týždne a potom už len tak sporadicky.Je to dobré na odbúranie cholesterolu z krvi a že vraj aj na spevnenie žíl.Ale to len tak mám od nejakej starej mami takže to taká zaujímavosť,no ja to robím už dlhé roky mám tiež schované žily,veľa kráť mi pri odberoch hovorili aby som nedával krv lebo sa nevedeli trafiť no teraz už mám 154 odber a dúfam ,že to ešte potiahnem ďalej.Možno mi aj tá púpava pomáha.:cool: No teda stonky z púpavy na žily, tak o tom som nepočula. Oni sú horké a znižujú cukor v krvi, teda tak to poznám ja môj otec diabetik stále na jar žul stonky z púpavy. :D
Lilien 15
16.04.10,08:31
ahoj, aj ja mám slabé žily.Včera mi sestrička napichla asi každú žilu na ruke, v každej sa ešte zo 3 krát otočila a výsledok- asi 1 cm v ampulke.Nakoniec to vzdala a že aby som prišla za týždeň keď sa mi žily trocha zregenerujú.
Mne väčšinou berú z dlane a tak že mi krv kvapká do ampulky .Lenže to chce trpezlivosť čo nemá každá sestrička.Minule mi brali 3 ampulky a boli pri mne 2 doktori a sestrička :D A to si myslím že pijem dosť, aj pred odberom.
Raz mi dokonca jedna sestrička vynadala, že aby som jej nehovorila čo má robiť, že ona vie brať krv.Samozrejme že nezobrala...
Lilien 15
22.04.10,09:51
tak dnes som bola znova na krv-po regenerácii, a výsledok? ani kvapka. Už som z toho zúfalá, vraj mám zavolať keď budem mať žily v poriadku, čo myslím nebude tak skoro.Čo s tým?
bambulka912
24.03.14,06:50
Ahoj,aj ja tím trpim,prave sedim u doktora a sestrricka mi brala krv. Raz mi v labaku jedna sestricka poradila,ze pri odbere krvi hoc na lačno,mozem rano vypit obycajnu ciernu kavu,ale bez cukru a mlieka,ale nie nescu !!!! A hlavne aspon dva pohare vody vypit. Kava (http://www.porada.sk/kava#__AUTOKW) neskresli vysledky. A ja si davam brat krv zo zapastia,je to viac neprijemne,ale krv tecie :) a pri odbere len ne KO staci aj z prsta,a ruky umyt pod teplou vodou,lepsie sa rozprudi krv ......
buchač
24.03.14,10:00
tak dnes som bola znova na krv-po regenerácii, a výsledok? ani kvapka. Už som z toho zúfalá, vraj mám zavolať keď budem mať žily v poriadku, čo myslím nebude tak skoro.Čo s tým?

Si asi aj nervózna z toho odberu ...aj keď si to neuvedomuješ , podvedomie predsa len pracuje ...
Takže klídek , pohoda (http://www.porada.sk/pohoda#__AUTOKW) , tabáček ...;)
jozef antl
16.04.14,09:57
teraz už sú v praxi aj okuliare cez ktoré je krásne vidieť žili tak potom je aj lepšie ju trafiť , len aby to bolo aj už u nás....
Lilien 15
21.05.14,11:05
Si asi aj nervózna z toho odberu ...aj keď si to neuvedomuješ , podvedomie predsa len pracuje ...
Takže klídek , pohoda (http://www.porada.sk/pohoda#__AUTOKW) , tabáček ...;)

no to si práveže nemyslím,mám to už od detstva, takže som si už zvykla...ja som v pohode,vôbec mi to nevadí....aj ked ma napichne viac krát, skôr to trápi tú sestričku...
ale jedna jediná sestrička mi zoberie na prvý krát a z lakťa a ani to necítim...takže si myslím,že je to aj o sestričke....a tá moja obvodná akoby z toho mala radosť,že sa môže vrtať v tej žile :D