woody
03.03.09,12:58
ahojte,
som bez prace a zevraj ako denny distancni student nemam narok na podporu v nezamestnanosti. Mam vyse tridsat rokov, studium si platim, je to nieco ako externe studium. Musim na urade prace nahlasit, ze studujem?
veronikasad
03.03.09,12:19
ahojte,
som bez prace a zevraj ako denny distancni student nemam narok na podporu v nezamestnanosti. Mam vyse tridsat rokov, studium si platim, je to nieco ako externe studium. Musim na urade prace nahlasit, ze studujem?
Podmienkou priznania dávky v nezamestnanosti je doba poistenia v nezamestnanosti v posledných 4 rokoch aspoň tri roky a zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie. Ak tieto podmienky nesplňaš, nemáš nárok na dávku v nezamestnanosti.
Informuj sa na UPSVaR na možnosť poskytnutia dávky v hmotnej núdzi. Podmienku veku /nad 25 rokov/ splňaš. Splnenie ostatných podmienok posúdi UPSVaR.
woody
03.03.09,13:32
vdaka veronika,
ide prave o tu skolu. Ja pracujem uz dlhy cas, bez prerusenia, a teraz ma caka vypoved. Kamaratka bola na tom tak isto a tiez je denny distancny student, po tridsiatke a odmietli ju zaevidovat na urade prace, pretoze je student.