scan1
03.03.09,13:09
Ak máte niekto skúsenosti s valorizáciou platov riaditeľov ZŠ, MŠ prosím poraďte mi. Riaditeľovi ZŠ s právnou subjektivitou bol valorizovaný plat, avšak riadiaci príspevok mu valorizovaný nebol,lebo o tom rozhodol zriaďovateľ ZŠ. Zriaďovateľ ZŠ /primátor/ tvrdí, že je výlučne v jeho kompetencii rozhodnúť či bude tento príspevok valorizovaný alebo nie. Potrebujem vedieť, ktorá právna norma to upravuje.
Ďakujem za odpoveď.
mzdarka renca
03.03.09,12:18
Ak máte niekto skúsenosti s valorizáciou platov riaditeľov ZŠ, MŠ prosím poraďte mi. Riaditeľovi ZŠ s právnou subjektivitou bol valorizovaný plat, avšak riadiaci príspevok mu valorizovaný nebol,lebo o tom rozhodol zriaďovateľ ZŠ. Zriaďovateľ ZŠ /primátor/ tvrdí, že je výlučne v jeho kompetencii rozhodnúť či bude tento príspevok valorizovaný alebo nie. Potrebujem vedieť, ktorá právna norma to upravuje.
Ďakujem za odpoveď.

zákon č. 553/2003 o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo verejnom záujme
scan1
03.03.09,12:49
V tomto zákone som to hľadala aj ja, len som tam nenašla či môže primátor rozhodnúť o tom, že sa príspevok za riadenie valorizuje alebo nie.
Prosím napíšte mi § ktorý o tom hovorí.
Ďakujem.
mzdarka renca
03.03.09,13:07
príplatok za riadenie, § 8 zákona č.553/2003

§ 8
Príplatok za riadenie

(1) Vedúcemu zamestnancovi patrí príplatok za riadenie.

(2) Príplatok za riadenie vedúcemu zamestnancovi určí zamestnávateľ v rámci rozpätia percentuálneho podielu z platovej tarify najvyššieho platového stupňa platovej triedy, do ktorej je zaradený a vedúcemu pedagogickému zamestnancovi v rámci rozpätia percentuálneho podielu z platovej tarify platovej triedy, do ktorej je zaradený, zvýšenej o 24 %. Rozpätie percentuálneho podielu podľa stupňa riadenia a pôsobnosti zamestnávateľa je uvedené v prílohe č. 6.

(3) Príplatok za riadenie podľa odseku 2 určí zamestnávateľ s prihliadnutím na náročnosť riadiacej práce pevnou sumou zaokrúhlenou na celé desiatky korún nahor.

dopĺňam zákonom 474/2008
20. V § 8 ods. 3 sa slová "celé desiatky korún nahor" nahrádzajú slovami "50 eurocentov nahor".
scan1
03.03.09,13:47
Som veľmi vďačná za túto rýchlu odpoveď, len si chcem ešte raz ujasniť, príplatok za riadenie vedúcemu zamestnancovi nepodlieha valorizácii? A ak sa primátor rozhodne tento príplatok valorizovať tak ho vlastne nevalorizuje ale zvyšuje?
Ďakujem
mzdarka renca
03.03.09,13:54
Som veľmi vďačná za túto rýchlu odpoveď, len si chcem ešte raz ujasniť, príplatok za riadenie vedúcemu zamestnancovi nepodlieha valorizácii? A ak sa primátor rozhodne tento príplatok valorizovať tak ho vlastne nevalorizuje ale zvyšuje?
Ďakujem

pozri si ten zákon 474/2008, tam je len valorizácia tarifných platov
gabriela2579
03.03.09,21:33
Som veľmi vďačná za túto rýchlu odpoveď, len si chcem ešte raz ujasniť, príplatok za riadenie vedúcemu zamestnancovi nepodlieha valorizácii? A ak sa primátor rozhodne tento príplatok valorizovať tak ho vlastne nevalorizuje ale zvyšuje?
Ďakujem

Od 1. januára sa menili platové tarify.
Príplatok za riadenie určí zamestnávateľ s prihliadnutím na náročnosť riadiacej práce. /zákon 553/2003/
V tvojom prípade by som si prerátala, či momentálne príplatok za riadenie je v rámci rozpätia uvedeného v prílohe č. 6 zákona 553/2003.
Ak áno, potom by som zašla za zamestnávateľom a spýtala sa ho na kritérium, či tvoja práce je menej náročná od 1.1.2009, nakoľko ti to percentuálne bude vychádzať menej ako do 31.12.2008.
Ja som riaditeľkám percentá nechala a automaticky prerátala z novej platovej tarify.
mzdarka renca
04.03.09,06:47
Od 1. januára sa menili platové tarify.
Príplatok za riadenie určí zamestnávateľ s prihliadnutím na náročnosť riadiacej práce. /zákon 553/2003/
V tvojom prípade by som si prerátala, či momentálne príplatok za riadenie je v rámci rozpätia uvedeného v prílohe č. 6 zákona 553/2003.
Ak áno, potom by som zašla za zamestnávateľom a spýtala sa ho na kritérium, či tvoja práce je menej náročná od 1.1.2009, nakoľko ti to percentuálne bude vychádzať menej ako do 31.12.2008.
Ja som riaditeľkám percentá nechala a automaticky prerátala z novej platovej tarify.

Môžeš prerátať automaticky, pokiaľ máte vo vnútornom predpise presne stanovené % pre jednotlivé riadiace funkcie. Inak len na základe podnetu od nadriadeného, samozrejme s prihliadnutím na zákonom stanovené %. My sme u nás nechali príplatky za riadenie také, aké boli v minulom roku, len prerátané na EUR a zaokrúhlené na 50 eurocentov nahor.