vmsux
03.03.09,13:50
Ahojte poradaci.
Mam otazku ohladom zmien v Obchodnom registri. Nasiel som tu protichodne info a neviem ako to ma spravne byt.
Jedna sa o sro s dvoma spolocnikmi a jednym konatelom.
Chcu odvolat stareho a dat noveho konatela plus zmenit adresu.

Na OR dam tieto dokumenty:
1x Tlacivo - overeny podpis noveho konatela. Ano?
2x Uznesenie valneho zhromazdenia - 2x neovereny podpis kazdeho spolocnika, raz ako predseda a zapisovatel a raz ako pritomni spolocnici. Ano?
2x Dodatok k Spolocenskej zmluve. Podpisuje kto? Novy konatel alebo spolocnici? Overit podpisy?
2x Nova spolocenska zmluva - neovereny podpis noveho konatela.
2x Najomna zmluva - neovereny podpis konatela.

Ked oni na valnom zhromazdeni zvolia noveho konatela, on uz moze hned konat/podpisovat? Nestane sa on konatelom az od zapisu zmeny? Alebo to treba v uzneseni VZ napisat, ze zmena plati okamzite? Lebo so starym konatelom sa pohadali a je dost mozne, ze on uz nic nebude chciet podpisat. Ze ci sa to nejako da cele bez neho urobit.

dakujem.
Economic
04.03.09,17:21
Ahojte poradaci.
Mam otazku ohladom zmien v Obchodnom registri. Nasiel som tu protichodne info a neviem ako to ma spravne byt.
Jedna sa o sro s dvoma spolocnikmi a jednym konatelom.
Chcu odvolat stareho a dat noveho konatela plus zmenit adresu.

Na OR dam tieto dokumenty:
1x Tlacivo - overeny podpis noveho konatela. Ano?
2x Uznesenie valneho zhromazdenia - 2x neovereny podpis kazdeho spolocnika, raz ako predseda a zapisovatel a raz ako pritomni spolocnici. Ano?
2x Dodatok k Spolocenskej zmluve. Podpisuje kto? Novy konatel alebo spolocnici? Overit podpisy?
2x Nova spolocenska zmluva - neovereny podpis noveho konatela.
2x Najomna zmluva - neovereny podpis konatela.

Ked oni na valnom zhromazdeni zvolia noveho konatela, on uz moze hned konat/podpisovat? Nestane sa on konatelom az od zapisu zmeny? Alebo to treba v uzneseni VZ napisat, ze zmena plati okamzite? Lebo so starym konatelom sa pohadali a je dost mozne, ze on uz nic nebude chciet podpisat. Ze ci sa to nejako da cele bez neho urobit.

dakujem.


Formulár č. P/8 - overiť podpis konateľa, že ktorého to záleží od akého dátumu bol vymenovaný nový. Ak bol nový vymenovaný s platnosťou konania VZ, podpisuje a overuje už nový konateľ. Inak dátum vzniku funkcie konateľa by zo zápisnice mal byť zrejmý.
Dodatok sa nemusí robiť, ak už firma je zapísaná v OR ,stačí Zápisnica z VZ s uznesením, netreba ju overovať, iba popodpisovať spoločníci aj prítomný konateľ.
Doložiť podpisový vzor konateľa a úplné znenie spoločenskej zmluvy, stačí konateľ podpísať.
K zmene sídla nájomná zmluva alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti s prenájmom s doložením LV, niekde chcú aj aj.... Neviem ktorý si rgistrový súd. Viac info na mojom konte.
vmsux
12.03.09,21:06
Diky moc, tak nam to uz schvalili!!!
Inac, mne sa to aj tak nejako nezda. Ved to sa lahko moze zneuzit, kedze sa overuje len podpis na navrhu. Napriklad ked niekto sfalsuje podpisy na zapisnici z VZ a tym sa vymenuje za konatela. Ved potom bude moct konat za firmu...
topper1
27.08.09,07:46
Ahojte,
chceme vymenovať nového konateľa, preto Vás prosím o odsúhlasenie kompletného postupu:
Obchodný register-
1. Formulár P/8 - overený podpis nového konateľa (aj v prípade ak funkcia vznika 1.9. a valné zhormaždenie bolo 28.8.?) + kolky 66 EUR
2. Uznesenie valného zhromaždenia 2x (jedno ako príloha a jedno do zbierky listín)
3. Dodatok k spoločenskej zmluve 1x do zbierky listín (platí sa poplatok?)
4. Úplné znenie spoločenskej zmluvy 1x do zbierky listín. (
5. Podpisový vzor nového konateľa...musí byť? mam podozrenie, že ani pôvodni konatelia nemaju podpisove vzory v zbierke, ale neviem to overiť..na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) to nevidim.
Aké poplatky sa platia za body 3 - 5?

Živnostenský úrad -
1. Tlačivo (v prílohe) na obvodný úrad, na nom vyznačím, že to maju oznámiť daňovému úradu. Potom na daňový úrad už nemusím nič oznamovať?

Je ešte nejaka povinnosť, pri tejto zmene? Robim to prvykrat, tak dakujem za každu radu, navrh alebo odobrenie.
topper1
27.08.09,08:09
posuvam;)
Economic
28.08.09,12:03
Ahojte,
chceme vymenovať nového konateľa, preto Vás prosím o odsúhlasenie kompletného postupu:
Obchodný register-
1. Formulár P/8 - overený podpis nového konateľa (aj v prípade ak funkcia vznika 1.9. a valné zhormaždenie bolo 28.8.?) + kolky 66 EUR
2. Uznesenie valného zhromaždenia 2x (jedno ako príloha a jedno do zbierky listín)
3. Dodatok k spoločenskej zmluve 1x do zbierky listín (platí sa poplatok?)
4. Úplné znenie spoločenskej zmluvy 1x do zbierky listín. (
5. Podpisový vzor nového konateľa...musí byť? mam podozrenie, že ani pôvodni konatelia nemaju podpisove vzory v zbierke, ale neviem to overiť..na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) to nevidim.
Aké poplatky sa platia za body 3 - 5?

Živnostenský úrad -
1. Tlačivo (v prílohe) na obvodný úrad, na nom vyznačím, že to maju oznámiť daňovému úradu. Potom na daňový úrad už nemusím nič oznamovať?

Je ešte nejaka povinnosť, pri tejto zmene? Robim to prvykrat, tak dakujem za každu radu, navrh alebo odobrenie.

Ak novému konateľovi vznikla funkcia až 1. 9. 2009, návrh overuje ešte starý konateľ, lebo ten asi do 1. 9. je konateľom. Alebo bol odvolaný skôr ? Keď je Uznesenie VZ, nemusí sa robiť dodatok SZ . Podpisozvý vzor ko tak ako všetky prílohy 2x. Za doloženie dokladov do Zbierky istín sa neplatí už žiadny poplatok.
Zmenu ohlasuješ na živnostenský register a nezabudni na daňový úrad do 1 dní od VZ. Viac info v mojom profile alebo mojej stránke economicsk.sk
wegamizi
09.09.09,11:13
Ahojte,
neviem sa dopatrat, aky poplatok sa plati pri navrhu zmeny v OR? Rozsirila som si predmet podnikania a chcem dat na OR navrh na zmenu. Dakujem
zalobaba
09.09.09,11:18
Ahojte,
neviem sa dopatrat, aky poplatok sa plati pri navrhu zmeny v OR? Rozsirila som si predmet podnikania a chcem dat na OR navrh na zmenu. Dakujem


66,- €
wegamizi
09.09.09,16:02
66,- €
Velmi pekne dakujem
wegamizi
09.09.09,16:12
Este by som sa chcela dozvediet jednu vecicku. Zivnostensky list mi vystavili s platnostou od 02.09.2009, dokedy musim tuto zmenu nahlasit na OR ?
Economic
10.09.09,03:48
Este by som sa chcela dozvediet jednu vecicku. Zivnostensky list mi vystavili s platnostou od 02.09.2009, dokedy musim tuto zmenu nahlasit na OR ?

Zmeny do OR sa podávajú do 30 dní od valného zhromaždenia, resp. rozhodnutia jediného spoločníka. Pozor na DÚ ohlásiť do 15 dní.
wegamizi
10.09.09,13:45
Zmeny do OR sa podávajú do 30 dní od valného zhromaždenia, resp. rozhodnutia jediného spoločníka. Pozor na DÚ ohlásiť do 15 dní.
Dakujem, informacia mi velmi pomohla