lamitec
03.03.09,13:59
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na svoje práva pred zamestnávateľom, ktorý úmyselne mesiac pred výpovednou lehotou znížil funkčný plat o osobné hodnotenie vo výške 100 % z dôvodu vyplatenia menšieho odstupného.Podotýkam, že sa riadime podľa zákona 553/2003 z.z o odmeňovaní a neriadime sa podľa zákoníka práce, kde sa priemerný plat určí za posledný kvartál. Ďakujem
gabriela2579
03.03.09,20:13
Bohužiaľ, v zmysle § 10 zákona 553/2003 o priznaní osobného príplatku podľa odseku 1, jeho zvýšení, znížení alebo odobratí rozhoduje zamestnávateľ na základe písomného návrhu príslušného vedúceho zamestnanca.
lamitec
04.03.09,12:01
Ďakujem pekne za odpoveď, ale je možné aby vedúci zmenil osobné hodnotenie bez toho, aby sa mi zmenil charakter práce ? Vykonávam tú istú prácu ako do teraz a za ktorú som mal v minulosti osobné hodnotenie. Týka sa to kumulovaných funkcií, za ktoré plnenie som zodpovedný.
gabriela2579
04.03.09,12:33
Zo zákona:
1) Zamestnancovi na ocenenie mimoriadnych osobných schopností, dosahovaných pracovných výsledkov alebo za vykonávanie práce nad rámec pracovných povinností a pedagogickému zamestnancovi aj za podmienok podľa odseku 2 možno priznať osobný príplatok až do sumy zodpovedajúcej ustanovenému limitu.

Bohužial je to nenárokovateľná zložka, na vašom mieste by som žiadala vysvetlenie od nadriadeného a podľa mňa to s charakterom práce nemá nič spoločné.
Osobný príplatok je jedným z nástrojov, ako si udržať zamestnanca, nakoľko tie naše tabuľkové platy sú na...
lamitec
05.03.09,07:10
Ďakujem ešte raz za odpoveď. Ako ste mi poradili tak som to urobil, ale náš riaditeľ rozhodol ako rozhodol a že je to vraj bohužial tak. Na otázku prečo práve ja idem dolu o 100 % a ostatní zamestnanci len o 40 % tak mi to nevedel dostatočne vysvetliť. Vedel, že narážam na to, že zjeho strany je to doslovná špekulácia. Ďalšie kroky chcem postupovať tak, že budem žiadať dôvod a chcem využiť zákon 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám a následne použiť zákon 365/2004 o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a ochrane pred diskrimináciou a vneposlednom rade inšpekciu práce, odbory atď....Možno to nepomôže, ale aspoň bude mať vietor v kancelárii a trošku utlmiť jeho autokraciu a ja dobrý pocit, že som pre danú vec urobil všetko. Ešte raz ďakujem