pasuliatko
03.03.09,14:27
Ahojte mám problém,že mám večne studené ruky, poslednú dobu ani neviem koľko to môže byť mi vie od zimi zmodrať pod nechtom na palci na pravej ruke. Keď si ich dám do tepla prejde to. Nikdy sa mi to nestávalo,že až do modra sa mi to sfarbí, čo by ste mi na to poradili? Ďakujem :):)
Denisa
03.03.09,13:49
Ginkgo biloba ja na toto veľmi účinné. No nie to čo kúpiš v lekárni. Niežeby to vôbec nepomáhalo, ale to je veľmi slabé. Ak chceš napíš mi súkromnú správu, dám ti recept ako si urobiť doma.
No príčina môže byť rôzna. Je to aj o psychike. Ak sa Ti ráno ťažko vstáva, najčastejšie to býva, že jeme veľa cukru (sladkosti, malinovky...). Oslabuje obličky a zároveň aj kĺby (osteoporóza), Deti sú z veľa cukru hyperaktívne...
Nadena
03.03.09,13:56
Ja si myslím že máš nedokrvené končatiny. Skús si nájsť na nete príčiny.
mamiatko
03.03.09,19:02
Zájdi k lekárovi. Mal by urobiť vyšetrenie - krvné a poslať na cievne a reumatologické vyšetrenie. Môže sa jednať o Raynaudov syndróm, ktorý môže / aj keď nemusí / byť súčasťou závažného reumatického ochorenia.
alla66
03.03.09,20:27
Ginkgo biloba ja na toto veľmi účinné. No nie to čo kúpiš v lekárni. Niežeby to vôbec nepomáhalo, ale to je veľmi slabé. Ak chceš napíš mi súkromnú správu, dám ti recept ako si urobiť doma.
No príčina môže byť rôzna. Je to aj o psychike. Ak sa Ti ráno ťažko vstáva, najčastejšie to býva, že jeme veľa cukru (sladkosti, malinovky...). Oslabuje obličky a zároveň aj kĺby (osteoporóza), Deti sú z veľa cukru hyperaktívne...
Ja si dávam TANAKAN , je to Ginkgo Biloba extract , pomáha to pri poruchách periférneho prekrvenia , pri poruchách duševnej výkonnosti(pamäte ,pozornosť....) a pri senzorických poruchách.
PS.:mee: Neporadíš i mne niečo nahlas , nech nepíšem ss ? :)
pasuliatko
04.03.09,13:19
Ginkgo biloba ja na toto veľmi účinné. No nie to čo kúpiš v lekárni. Niežeby to vôbec nepomáhalo, ale to je veľmi slabé. Ak chceš napíš mi súkromnú správu, dám ti recept ako si urobiť doma.
No príčina môže byť rôzna. Je to aj o psychike. Ak sa Ti ráno ťažko vstáva, najčastejšie to býva, že jeme veľa cukru (sladkosti, malinovky...). Oslabuje obličky a zároveň aj kĺby (osteoporóza), Deti sú z veľa cukru hyperaktívne...

brala som to a podla mna je to zbytočné vyhodenie penazí leob mi to nepomáhalo.
Denisa
04.03.09,14:57
Ja si dávam TANAKAN , je to Ginkgo Biloba extract , pomáha to pri poruchách periférneho prekrvenia , pri poruchách duševnej výkonnosti(pamäte ,pozornosť....) a pri senzorických poruchách.
PS.:mee: Neporadíš i mne niečo nahlas , nech nepíšem ss ? :)

recept:
Na 1 diel - hmotnostný ginkgo biloby (posekané listy) zaliať 4-5 hmotnostnými dielmi 40-70% alkoholu.
Nechať dva týždne vyluhovať - občas pretrepať (každé 2-3 dni).Scediť.
Užívať 2-3x denne pol kávovej lyžičky.
Ak sa večer zle zaspáva, tak večer neužívať!
alla66
04.03.09,15:30
mimotemy

Ďakujem za všetkých. Listy máš skadiaľ? Ja som videla strom Ginkgo biloba kedysi dávno v Piešťanoch, myslím si ,že je trhanie listov z neho zakázané . Je v zozname chránených stromov.
Denisa
04.03.09,17:05
Ja chodím do jednej súkromnej záhrady, majiteľovi nevadí, že si odtrhnem asi 50 lístkov ;)
evinasa
31.03.09,13:47
Tak týmto trpím aj ja. Niekedy v práci mi ruky až stuhnú a vyskočia mi na nich červenobiele fľaky. Alebo sedím doma na gauči, v pohode teplúčko, dotknem sa priateľa a ten sa úplne zdesí, že mám ruky ako mŕtvola :O
Káže mi piť kávu, masírovať si ich, pohybovať sa, ale obávam sa, že budem musieť zájsť aj na nejaké odbornejšie vyšetrenie…
Denisa
01.04.09,06:57
S týmto majú problém väčšinou ženy. Súvisí to s nízkym tlakom a z psychického hľadiska s potláčaním samej seba. Len sa tak zamyslite, na koľké miesto dávate v bežnom živote seba??? ;)
terezamaria
02.04.09,15:58
Pasuliatko je to nedokrvenie rúk. Niekedy na tento problém veľmi dobre pomôže káva s mletou škoricou, ale musí jej byť za malú mocca lyžičku, alebo pol kávovej kyžičky. Taktiež ju môžete pridať do ovocného, alebo iného čaju. Kľudne 3 krát denne.Pokiaľ nemáte problém s váhou, tak najlepšia je škorica s medom 1 - 2 lyžičky medu + pol kávovej lyžičky škorice. Vyskúšajte. Ja škoricu
jem od začiatku januára, okrem toho, že mám prekrvené ruky, tak sa mi trochu znížil tlak i cholesterol.
pasuliatko
02.04.09,16:55
Pasuliatko je to nedokrvenie rúk. Niekedy na tento problém veľmi dobre pomôže káva s mletou škoricou, ale musí jej byť za malú mocca lyžičku, alebo pol kávovej kyžičky. Taktiež ju môžete pridať do ovocného, alebo iného čaju. Kľudne 3 krát denne.Pokiaľ nemáte problém s váhou, tak najlepšia je škorica s medom 1 - 2 lyžičky medu + pol kávovej lyžičky škorice. Vyskúšajte. Ja škoricu
jem od začiatku januára, okrem toho, že mám prekrvené ruky, tak sa mi trochu znížil tlak i cholesterol.

kávu nepijdem lebo sa mi po nej chce spať a škoricu nemusím :)
mamiatko
02.04.09,20:05
Pasuliatko a čo povedal lekár ???