jezevcik88
03.03.09,14:57
Chcem sa opytat, ohladom prerabky strechy. Strecha ma velmi maly sklon a je poplechovana. Chcel by som ju zateplit a dat novu krytinu. Rozhodol som sa zvysit sklon o jednu radu tehal a zateplit polysytrenom oproti vate, napr. kvoli vysokej vlhkosti prostredia lesa. Co si o tom myslite. 2x8cm polystyren je dostatocne? 16cm polystyren je zrejme lepsia tepelna izolacia ako 16 vata. Objekt je murovany s betonovym stropom. Na co si dat pozor?
jezevcik88
03.03.09,14:00
Ako krytinu chcem dat poplastovany plech. Tie su zrejme aj pozinkovane... Chcem aby to aj daco vydrzalo. Napr. na terajsej krytine so si vsimol ze v smere spadu vody zo strechy je od komina hrdzavy pas, kedze pri dazdi sa voda miesa s exhalatmi z komina ktore naleptavaju krytinu.Ci by sa tomu dalo prave poplastovanym plechom vyhnut.
ludo_centrum
03.03.09,19:47
Ako krytinu chcem dat poplastovany plech. Tie su zrejme aj pozinkovane... Chcem aby to aj daco vydrzalo. Napr. na terajsej krytine so si vsimol ze v smere spadu vody zo strechy je od komina hrdzavy pas, kedze pri dazdi sa voda miesa s exhalatmi z komina ktore naleptavaju krytinu.Ci by sa tomu dalo prave poplastovanym plechom vyhnut.

A prečo neskúsiš hliníkovú krytinu? Asi sa tomu nic nevyrovna co sa tyka zivotnosti atd...
Zrovna idem meniť starú škridlu za tento plech.
a u t o r
03.03.09,21:05
Akyze sklon ma ta Vasa strecha? Vo vseobecnosti je mozne konstatovat, ze "vata" ma lepsie tepelnoizolacne vlastnosti ako PS.
jezevcik88
04.03.09,13:19
A kolko stoji taka hlinikova krytina oproti zinkovanemu plechu?
Vata co som pozeral ma priblizne rovnaky tepelny odpor, avsak ten sa meni ze vraj dost podla vlhkosti a toto je pri lese. Tak neviem.
ludo_centrum
04.03.09,13:25
A kolko stoji taka hlinikova krytina oproti zinkovanemu plechu?
Vata co som pozeral ma priblizne rovnaky tepelny odpor, avsak ten sa meni ze vraj dost podla vlhkosti a toto je pri lese. Tak neviem.

pozinkovany neviem, ale hlinikovy ti mozem predat po 126,-Sk/m2 (0,3mm), alebo 189,-Sk/m2 (hrubka 0,4mm).
a u t o r
06.03.09,19:49
A čo taká zelená strecha? Je takmer "večná", ak sa dobre navrhne tak aj bezúdržbová, má skvelé tepelnoizolačné vlastnosti a je ekologická a krásna. Myslím si, ak to dom unesie (lebo je trošku ťažšia), tak nieto lepšieho riešenia.
amada
03.01.11,15:15
pre ludo_centrum POZRI SI TOTO: jural.sk - je to stránka, takže www
paloo
03.01.11,15:46
Bavíte sa o strešnej krytine alebo alobale ?:D